Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Rozwód jako trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego

Obsługa prawna firm i osób, Windykacja należności, odszkodowania

Wiele osób znajduje się w sytuacji życiowej, w której dalsze życie z dotychczasowym małżonkiem nie jest już możliwe. W ciągu najbliższych kilku tygodni proponujemy państwu przejście przez ten trudny okres wraz z naszym serwisem. Na naszych stronach publikować będziemy cykl porad prawnych i artykułów opisujący poszczególne działania jakie trzeba podjąć, na co zwrócić uwagę aby ten trudny okres przetrwać i osiągnąć zamierzony cel jakim jest uzyskanie wyroku rozwodowego, najbardziej korzystnego dla siebie.

pobierz_plik
Pozew o separację z winy pozwanego POBIERZ »

Orzeczenie przez sąd rozwodu powoduje w świetle prawa ustanie formalne małżeństwa. I jest ono możliwe przy spełnieniu kumulatywnie (łącznie) dwóch pozytywnych przesłanek rozwodowych w postaci rozkładu pożycia małżeńskiego, które musi być zupełne i trwałe. Nie zawsze łatwo jest ocenić czy rozpad małżeństwa jest na tyle trwały, iż nie istnieje możliwość naprawy sytuacji, ponownego nawiązania więzi łączących małżonków. Spróbujmy zdefiniować na czym polega rozkład pożycia i kiedy może być on uznany za trwały.

R E K L A M A

Rozkład pożycia małżeńskiego występuje wówczas, gdy występuje brak więzi duchowej, fizycznej i gospodarczej pomiędzy małżonkami. Natomiast rozkład jest zupełny, gdy nie istnieje między małżonkami żadna więź duchowa, fizyczna ani gospodarcza, a więc gdy małżeństwo całkowicie przestaje funkcjonować. 


Obsługa prawna firm i osób, Windykacja należności, odszkodowania
Data: 30.04.2009 00:00
Autor/Źródło: Olejarz Jarosław
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Słowa kluczowe: rozwód, rozwód bez orzekania o winie, wina przy rozwodzie, przesłanki rozwodowe, trwały rozkład, zupełny rozkład, małżenstwo

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze

® 2008 - 2014 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.