Kalendarium: Brak wydarzeń na dziś
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Rozwód jako trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego

Obsługa prawna firm i osób, Windykacja należności, odszkodowania

Wiele osób znajduje się w sytuacji życiowej, w której dalsze życie z dotychczasowym małżonkiem nie jest już możliwe. W ciągu najbliższych kilku tygodni proponujemy państwu przejście przez ten trudny okres wraz z naszym serwisem. Na naszych stronach publikować będziemy cykl porad prawnych i artykułów opisujący poszczególne działania jakie trzeba podjąć, na co zwrócić uwagę aby ten trudny okres przetrwać i osiągnąć zamierzony cel jakim jest uzyskanie wyroku rozwodowego, najbardziej korzystnego dla siebie.

pobierz_plik
Pozew o separację z winy pozwanego POBIERZ »

Orzeczenie przez sąd rozwodu powoduje w świetle prawa ustanie formalne małżeństwa. I jest ono możliwe przy spełnieniu kumulatywnie (łącznie) dwóch pozytywnych przesłanek rozwodowych w postaci rozkładu pożycia małżeńskiego, które musi być zupełne i trwałe. Nie zawsze łatwo jest ocenić czy rozpad małżeństwa jest na tyle trwały, iż nie istnieje możliwość naprawy sytuacji, ponownego nawiązania więzi łączących małżonków. Spróbujmy zdefiniować na czym polega rozkład pożycia i kiedy może być on uznany za trwały.

R E K L A M A

Rozkład pożycia małżeńskiego występuje wówczas, gdy występuje brak więzi duchowej, fizycznej i gospodarczej pomiędzy małżonkami. Natomiast rozkład jest zupełny, gdy nie istnieje między małżonkami żadna więź duchowa, fizyczna ani gospodarcza, a więc gdy małżeństwo całkowicie przestaje funkcjonować. 


Obsługa prawna firm i osób, Windykacja należności, odszkodowania
Data: 30.04.2009 00:00
Autor/Źródło: Olejarz Jarosław
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Słowa kluczowe: rozwód, rozwód bez orzekania o winie, wina przy rozwodzie, przesłanki rozwodowe, trwały rozkład, zupełny rozkład, małżenstwo

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze

® 2008 - 2014 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.