- Reklama -
środa, 24 kwietnia 2024
- Reklama -
Więcej
    Strona głównaBiznesRozliczenie PIT za 2018 r. Podsumowanie

    Rozliczenie PIT za 2018 r. Podsumowanie

    Usługa Twój e-PIT

    Ministerstwo Finansów po raz pierwszy w historii uruchomiło usługę Twój e-PIT, przy pomocy której Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe (dotyczy formularzy PIT-37 i PIT-38). Niemniej samodzielnie wypełnione zeznania mają pierwszeństwo nad deklaracją automatycznie zaakceptowaną w usłudze Twój e-PIT. 

    Skorzystanie z nowej usługi pozwoliło podatnikom na zaoszczędzenie czasu, zagwarantowało bezpieczeństwo i usunęło ryzyko spóźnienia ze złożeniem rozliczenia (przy braku aktywności podatnika e-PIT został uznany za złożony). Skorzystanie z Twojego e-PIT-a pozwoliło też na szybszy zwrot podatku (45 dni, zamiast 3 miesięcy).

    Rekordowa liczba złożonych elektronicznych deklaracji PIT

    Według wstępnych danych w 2019 r. padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji – około 16 mln. Rok wcześniej było to prawie 11,4 mln, co oznacza, że liczba elektronicznych deklaracji wzrosła o 40%. Nie bez znaczenia dla tych danych pozostało  zainteresowanie obywateli nową usługą Twój e-PIT, za pośrednictwem której, zostało złożonych prawie 7 milionów deklaracji.


    Udogodnienia dla podatników składających PIT za 2018 roku

    W ramach kampanii MF przygotowało jeszcze inne udogodnienia dla podatników, aby wesprzeć ich przy składaniu rocznych zeznań:

    • 75 punktów w galeriach handlowych odwiedziło blisko 7 tys. podatników,
    • uruchomiona została strona podatki.gov.pl, na której znalazły się: Twój e-PIT, formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji,
    • w infolinii KIS uruchomiona została nowa opcja – po wybraniu nr 6 następowało połączenie z konsultantem, który odpowiadał na pytania dotyczące Twojego e-PIT-a,
    • w urzędach skarbowych w całej Polsce udostępniono podatnikom ponad 500 stanowisk komputerowych z bezpiecznym dostępem do Portalu Podatkowego. Osoby które nie mają Internetu w domu albo nie wiedziały jak korzystać z usługi Twój e-PIT, mogły przyjść do urzędu skarbowego i z pomocą pracowników sprawdzić rozliczenie PIT, które dla nich przygotowano.

    Źródło:
    Oficjalna strona Ministerstwa Finansów.

     

    POWIĄZANE ARTYKUŁY
    - Reklama -

    NAJPOPULARNIEJSZE