Jesteś tutaj:
Majątek i pieniądze
28.04.2018 - Autor zewnętrzny
Kliknij, aby ocenić:
 
4,17/6

Jak szybko i bezboleśnie spłacić pożyczkę lub kredyt?

Większość z nas zaciąga zobowiązania finansowe dopiero wtedy, gdy inne sposoby zdobycia pieniędzy kończą się niepowodzeniem. Nie każdy ma bowiem szansę pożyczenia od znajomych, rodziny czy przyjaciół. Wówczas jedyną możliwością jest zgłoszenie się do wyspecjalizowanej w tym fachu firmy. Okazuje się jednak, że samo podpisanie umowy to jeden z najmniej bolesnych kroków w całym procesie.

Problemy rozpoczynają się w momencie, gdy termin spłaty zobowiązania zbliża się wielkimi krokami. Badania przeprowadzone przez Krajowy Rejestr Dłużników jednoznacznie wykazują, że ponad połowa dłużników nie jest w stanie uregulować należności terminowo, a co trzeci z nich nie odda gotówki w ogóle.

 

Dlaczego pożyczamy?

 

Każdy kieruje się oczywiście inną potrzebą, ale na podstawie wielu danych statystycznych można wysnuć wniosek, że większość pożyczonych środków jest przeznaczanych na bieżące wydatki, naprawę samochodu czy zakup nowego sprzętu do domu. Zazwyczaj sprawy te są na tyle pilne, że albo nie mamy czasu albo możliwości pożyczenia gotówki u kogoś innego. Nie ma co kryć, że profesjonalnie zajmujące się tym tematem podmioty udzielają wsparcia błyskawicznie, bez zbędnych formalności, dbając o czas i energię swoich klientów.

 

Jak pożyczać?

 

Przede wszystkim należy podejść do tego zagadnienia spokojnie, bez emocji. Są one bowiem najgorszym doradcą, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Ponadto, należy dokładnie sprawdzać warunki danej umowy, a w ramach możliwości, jeszcze przed jej podpisaniem, porównać produkty pożyczkowe poszczególnych firm. W sieci można znaleźć wielu ekspertów, którzy zrobią to za nas, pokazując na swoim blogu czy stronie ranking najlepszych pożyczek.

 

Na co uważać?

 

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zrobić przed zaciągnięciem zobowiązania jest zastanowienie się, jaka pożyczka będzie dla nas najbardziej optymalna. Oferta poszczególnych firm jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie. Możesz pożyczyć pieniądze pod zastaw samochodu - sprawdź, jak to zrobić. Kolejną opcją jest szybka pożyczka online bez zaświadczeń o dochodach. Warto zapoznać się także ze szczegółami oferty dotyczącej pożyczek na dowód czy też najczęściej udzielanych i niezwykle popularnych chwilówek.

 

Od czego zacząć spłatę?

 

To pytanie zadaje sobie z pewnością większość dłużników. Pożyczyć jest niezwykle łatwo, ale spłacić dług już trudniej. Nie taki jednak diabeł straszny, jak go malują. Tak naprawdę w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swoim zarobkom i określić kwotę, jaka jest potrzebna i jaka będzie co miesiąc odkładana z myślą o uregulowaniu należności. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest tak zwana nadpłata kredytu czy pożyczki, czyli szybsza spłata. Możemy na przykład spieniężyć dobra materialne, które posiadamy. Do głowy wielu pożyczkobiorców przychodzi także popularna ostatnio konsolidacja chwilówek – ratkomat.pl, a dokładnie uzyskanie odpowiedniego kredytu, dzięki któremu spłacimy wszystkie mniejsze zobowiązania.

 

Autor/Źródło: Autor zewnętrznySzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.