Jesteś tutaj:
Prawo
23.09.2014 - Rafał Rodzeń
Kliknij, aby ocenić:
 
4,17/6
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.
Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnika - Tydzień Darmowej Pomocy Prawnej już się zaczął

Usługi prawnicze nie należą do najtańszych, wie o tym każdy kto choć raz musiał odwiedzić kancelarię radcy prawnego, adwokata czy notariusza. Z drugiej strony pewnych spraw nie rozwiążesz samodzielnie, a pomoc doświadczonego prawnika będzie w takim przypadku wręcz niezbędna. Mamy jednak dobrą wiadomość – od 22 do 27 września w całej Polsce po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja „Niebieski Parasol” – dla Ciebie oznacza to możliwość uzyskania darmowej porady prawnej i to w każdej sprawie.

KRRP
 

Tegoroczne dni bezpłatnych porad prawnych będą prowadzone pod hasłem "Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes", warto dodać, że akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Tydzień bezpłatnej pomocy prawnej jest organizowany przez Krajową Radę Radców Prawnych, w związku z czym ze swoją sprawą będziesz mógł udać się wyłącznie do radcy prawnego. Pozostali przedstawiciele świata prawniczego nie biorą udziału w tym wydarzeniu, w związku z czym darmowej pomocy nie otrzymasz od adwokata, notariusza czy komornika.

 

 

Gdzie znaleźć prawnika?
 

Darmowe porady będą udzielane nie tylko przez radców prawnych, ale także przez aplikantów i to w ponad 300 miastach naszego kraju. Nie ma przy tym znaczenia jaki jest charakter danej sprawy, w praktyce może ona wiązać się z każdą dziedziną prawa, zaczynając od prawa rodzinnego, a kończąc na prawie budowlanym czy prawie karnym. Terminowość sprawy także nie jest przeszkodą możesz przyjść po pomoc zarówno w świeżej sprawie, jak i tej odkładanej przez kilka ostatnich lat.

 

Gdzie szukać darmowej pomocy prawnej? W największych miastach, choć nie jest to regułą. Dla ułatwienia KRRP stworzyła listę, na której odnajdziesz miejscowość i adres, pod którym prawnik pomoże rozwiązać Ci problem bez konieczności uiszczania jakiejkolwiek opłaty. Adresy, a także wykaz godzin w których przyjmują prawnicy znajdziesz tu. Na spotkanie czasami trzeba będzie się umówić, szczególnie w większych miastach – właściwe telefony odnajdziesz w Internecie wpisując adres wybranego ośrodka, w którym udzielana będzie darmowa pomoc prawna. Czasami zapisy nie będą konieczne, choć wówczas może okazać się, że poczekasz na swoją kolej. Ważną informacją jest także to, że porady będą udzielane nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale także w miasteczkach powiatowych czy mniejszych miejscowościach. Nowością w tym roku jest to, że akcja zyska międzynarodowy charakter dzięki poradom udzielanym w Dublinie. Jak widzisz nawet za granicą znajdziesz darmową pomoc prawną. Niewykluczone, że w przyszłości akcja przybierze większego rozmiaru, a radcowie prawni będą bardziej dostępni.

 

Jak wygląda pomoc?
 

Decydując się na udział w akcji „Niebieski Parasol powinieneś wcześniej odpowiednio się przygotować. Aby ułatwić pracę radcy prawnemu lub aplikantowi weź ze sobą wszelką dokumentację związaną z Twoją sprawą. Pozwoli to prawnikowi na lepsze zapoznanie się z problemem, a tym samym znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Darmowa porada nie polega wyłącznie na ustnym wyjaśnieniu całej sprawy, choć tak może być w wielu przypadkach. Radca prawny rozwiązując problem będzie w stanie skonstruować umowę lub pozew, choć oczywiście nie zastąpi Cię na sali sądowej (w tym celu będziesz musiał skorzystać z odpłatnej pomocy).

 

Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych zaznaczył, że "Samorząd radców prawnych jest kojarzony nie tylko z profesjonalizmem, ale również silnym zaangażowaniem w ideę pomocy potrzebującym. Wiemy też, że zapotrzebowanie na rzetelne wyjaśnienia prawne jest w społeczeństwie ogromne. Polacy niestety niewiele wiedzą o prawie i nie wiedzą, jak prawnik może im pomóc. Dzięki akcji Niebieski Parasol pomagamy potrzebującym, pokazujemy, jak możemy pomóc i przekonujemy do korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Przekonujemy do hasła mądry Polak przed szkodą."

Autor/Źródło: Rafał RodzeńSzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.