Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo rodzinne i opiekuńcze
23.11.2010 - Olejarz Jarosław
Mój ojciec zostawił moją mamę jak byłam mała. Od tamtej pory widziałam go może ze dwa razy. Przez cały ten czas mój ojciec nie płacił mojej mamie żadnych alimentów. Dopiero, gdy ukończyłam 16 lat ojciec zaczął wpłacać jakąś sumę, przy czym było to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Chciałabym się dowiedzieć czy ja mam prawo do tego żeby się domagać o zwrot alimentów za jakiś okres wstecz? I jak by to miało wyglądać? Dodam, że nie pracuję, nadal się uczę.
Prawo rodzinne i opiekuńcze
01.11.2010 - Olejarz Jarosław
Chciałbym wystąpić o zaprzeczenie ojcostwa. Dwa tygodnie temu, mając podejrzenia, że nie jestem ojcem dziecka, które posiadam z moją partnerką przeprowadziłem badanie genetyczne na potwierdzenie ojcostwa. Okazało się, że dziecko faktycznie nie jest moje. W tej sytuacji nie do końca wiem jak powinienem postąpić. Ja płacę alimenty na to dziecko mimo, że jak wychodzi nie jestem ojcem dziecka.
Prawo rodzinne i opiekuńcze
27.10.2010 - Olejarz Jarosław
Mąż od kilkunastu lat trwania naszego małżeństwa nie dawał żadnych pieniędzy na wspólne gospodarstwo domowe - żywność, ubrania, ani na potrzeby dziecka. Opłacał jednak rachunki takie jak czynsz, gaz, energia. Moja sytuacja finansowa była dobra i stać mnie było na samodzielne kupowanie wszystkiego. Rok temu moja sytuacja finansowa pogorszyła się, a mąż nadal odmawia środków na utrzymanie dziecka oraz na zakupy. Ponadto od 2 miesięcy nie płaci również rachunków związanych z mieszkaniem, więc nie daje teraz pieniędzy na nic. Obecnie mąż wyprowadził się. Co powinnam zrobić? Jak udokumentować, że mąż nie daje pieniędzy na dziecko?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
13.10.2010 - Olejarz Jarosław

Chcę pozbawić ojca dzieci praw rodzicielskich z powodu, że nie interesuje się nimi. Alimenty dostaję na dzieci przez bank. Nie mogę nic załatwić, gdyż do wszystkiego potrzebna jest zgoda drugiego rodzica a ten się nie interesuje dziećmi.

Prawo rodzinne i opiekuńcze
26.09.2010 - Olejarz Jarosław

Jestem po prawomocnym orzeczeniu rozwodu. W związku z odrzuceniem przez byłą żonę moich  propozycji podziału majątku, myślę o złożeniu wniosku o podział majątku. Posiadamy mieszkanie własnościowe spółdzielcze przyznane mi imiennie trzy tygodnie po zawarciu małżeństwa. Cały wkład mieszkaniowy wpłaciłem ja i moi rodzice (dowody wpłat są na mnie). Czy mogę walczyć o wyjęcia mieszkania ze wspólności majątkowej?

Prawo rodzinne i opiekuńcze
24.09.2010 - Olejarz Jarosław

Czy zaoszczędzona część pieniędzy z wypłaty jaka zostaje po potrąceniu alimentów wchodzi w skład przy podziale majątku zważywszy że jesteśmy w separacji od kilku lat i mieszkamy w różnych miastach nie utrzymując z sobą żadnych kontaktów.

Prawo rodzinne i opiekuńcze
01.09.2010 - Olejarz Jarosław

Jestem absolwentem technikum. Zdałem maturę i obroniłem tytuł technika. Chciałbym się dowiedzieć czy gdybym chciał iść jeszcze raz do szkoły na poziomie średnim (technikum wieczorowe, dla dorosłych lub szkoła policealna) mam prawo do dalszego pobierania alimentów? Jeśli tak to w której z tych szkół?

Prawo rodzinne i opiekuńcze
23.08.2010 - Olejarz Jarosław

Mam przyznane wyrokiem wstępnym prawo do zachowku po zmarłych rodzicach. Problem dotyczy wysokości mojego zachowku. Rodzice podarowali aktem notarialnym kilka lat przed śmiercią mieszkanie własnościowe mojej siostrze i jej mężowi, do majątku wspólnego. Jego wartość określiłam na ok. 100 tys. zł. Poza tym mieszkaniem rodzice nie pozostawili po sobie żadnych innych składników majątku i nie spisali testamentu. Problem dotyczy tego, czy do podstawy wyliczenia należnego mi zachowku należy policzyć całą wartość darowizny czy tylko połowę - czyli tę która przypada mojej siostrze?

Prawo rodzinne i opiekuńcze
19.08.2010 - Olejarz Jarosław

Mam pytanie w kwestii alimentów. Mam czteroletniego syna z cudzoziemcem, który na stale przebywa poza granicami Polski. Od urodzenia dziecka nie miałam kontaktu z jego ojcem, także nie jest prawnie uznane ojcostwo. Z tego co wiem, od roku ojciec mojego dziecka przebywa w zakładzie karnym w jednym z krajów unijnych. Próbowałam zlokalizować zakład w którym przebywa przez organizację, która się tym zajmuje ale niestety bez rezultatu. Moje pytanie jest takie, w jaki sposób mogę sie starać o alimenty?

Prawo rodzinne i opiekuńcze
17.08.2010 - Olejarz Jarosław

Chciałabym zapytać o czas i koszt podziału mieszkania. Na mieszkanie wzięłam kredyt tylko na siebie już po ślubie i za cala kwotę kupiliśmy z mężem mieszkanie w Polsce. Mieszkanie zostało zapisane na nas oboje. Kredyt był zaciągnięty rok temu, a ja juz od pół roku spłacam go sama i będę spłacała jeszcze 4 lata. Chciałam go spłacić ale on nie chce żadnej ugody. Jak mam postępować?

  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 38  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.