Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo rodzinne i opiekuńcze
07.02.2013 - Olejarz Jarosław
Siostra mojego taty otrzymała status opiekuna prawnego dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie. Teraz złożyła wniosek o zezwolenie na dysponowanie majątkiem tej osoby. Jakich argumentów można użyć podczas rozprawy, aby Sąd nie orzekł pozytywnego postanowienia w tym zakresie.
Prawo rodzinne i opiekuńcze
06.02.2013 - Olejarz Jarosław
Chce się rozwieść z mężem. Na razie nie ma takiej możliwości żeby się dogadać w sprawie podziału majątku bo są jeszcze zbyt duże emocje. W związku z tym mam pytanie czy firma jaką prowadzę stanowi majątek wspólny czy odrębny. Czy mój mąż ma jakieś prawa do majątku wchodzącego w skład spółki cywilnej, której jestem wspólnikiem?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
24.01.2013 - Olejarz Jarosław
Miałem zasądzone alimenty od lat 90 i do około 2006 roku były płacone ale potem przestałem je płacić. W 2011 roku, chyba w kwietniu miałem rozprawę o podwyższenie kwoty alimentów i od owego czasu znów płacę wyznaczoną kwotę. W styczniu 2012 roku zostałem wezwany do komornika, który gdzieś tam znalazł w papierach że nie płaciłem przez te kilka lat zasądzonych alimentów. Wcześniej wysłał on do osoby uprawnionej do tych alimentów zapytanie od kiedy dokładnie i ile nie zapłaciłem. Osoba ta przesłała komornikowi że jestem dłużny około 15700 zł, co zresztą jest strasznie przesadzone bo na pewno aż tyle nie było tego. Zobowiązałem się do spłaty tej zaległej kwoty. Wyczytałem teraz, że alimenty przedawniają się po 3 latach od dnia w którym powinny zostać zapłacone. Czy mam płacić czy alimenty się przedawniły?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
20.01.2013 - Olejarz Jarosław
Mąż chce wnieść pozew o rozwód bez orzekania o winie oraz podział majątku wspólnego za pomocą ugody. Do naszego majątku należy mieszkanie oraz udziały w spółce cywilnej. Mąż chcę połowę mieszkania, a mi zostawi udziały w spółce cywilnej. Chciałabym się dowiedzieć, czy udziały w spółce cywilnej nie podlegają podziałowi (czy jest mój majątek osobisty)?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
20.01.2013 - Olejarz Jarosław
Mam mieszkanie z aktem notarialnym nabyte przed małżeństwem (wspólnością ustawową), czyli wchodzi ono w skład majątku osobistego. Chciałbym się dowiedzieć czy druga strona może sobie rościć prawo do kwoty wynikającej ze zmiany rynkowej wartości tego mieszkania, gdyż obecna cena jest wyższa od ceny nabycia?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
20.01.2013 - Olejarz Jarosław
Mam zawartą z żoną intercyzę ale nie mamy jeszcze rozwodu. Oboje mamy konta bankowe, bez dostępu wzajemnego. Jaka jest procedura określenia stanu takich kont przy podziale majątku? Czy można prosić bank o jakiś oficjalny wyciąg stanu konta z dnia zawarcia intercyzy i takim dokumentem się legitymować wobec drugiej strony?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
20.01.2013 - Olejarz Jarosław
Sprawa dotyczy podziału majątku wspólnego. Czy wypłata odszkodowania z ubezpieczenia wchodzi do rozliczenia majątku wspólnego?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
20.01.2013 - Olejarz Jarosław
Rozwodzę się i dokonujemy z mężem podziału majątku. W związku z tym mam pytanie, czy składniki związane z działalnością gospodarczą np. mam wzięty samochód w leasing oraz kredyt stanowią majątek wspólny? Czy w takim przypadku przy podziale tej działalności mąż partycypuje zarówno w zyskach jak i kosztach (obsługa leasigu i kredytu). Od 2 lat działalność wykazuje straty.
Prawo rodzinne i opiekuńcze
08.01.2013 - Olejarz Jarosław
Płacę alimenty na córkę pełnoletnią. Nie mam kontaktu z córką. Córka studiuje, wiem, ze może sobie dorobić. Ojciec dziecka, na sprawach sadowych przedstawia fałszywe rachunki, sąd nie reaguje na to. Płace alimenty na konto ojca, bo tak chciała córka. Teraz sąd orzekł wpłatę do rak własnych. Chcę się trzymać tego wyroku i osobiście przekazywać do rak własnych córki. Co musi zrobić córka, abym wpłacała alimenty bezpośrednio, nie na konto córki, ponieważ za namową ojca, konto będzie zmieniać zawsze i w sumie alimenty wpłacam dla ojca córki. Jakie muszą być spełnione zasady współżycia społecznego przy płaceniu alimentów?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
08.01.2013 - Olejarz Jarosław
Płacę alimenty na pełnoletnią córkę. Córka uczy się ale też sobie dorabia ale nie jest nigdzie zatrudniona. Mamy pytanie, jakie muszą być spełnione zasady współżycia społecznego przy płaceniu alimentów?
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 38  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.