Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo podatkowe
09.08.2010 - Olejarz Jarosław

Rodzice mojej żony chcą nam przekazać na własność działkę, którą posiadają, tak abyśmy mogli na niej wybudować domek. Żona posiada troje rodzeństwa, które w pełni tą decyzję akceptuje i jest gotowe zrzec sie prawa do tej działki. W jakiej formie powinna być działka przekazana (i komu, tylko żonie czy nam obojgu). Czy rodzeństwo powinno (dla naszego bezpieczeństwa w przyszłości, po śmierci rodziców żony) zrzec się praw do tej działki notarialnie? Czy rodzeństwo może zrzec się praw tylko do tej działki i w jaki sposób?

Prawo podatkowe
14.07.2010 - Olejarz Jarosław

Chciałbym założyć stronę internetową która umożliwia osobom dodawanie ogłoszeń tupu kupię, sprzedam, wynajmę itd. Oczywiście dodawanie ogłoszeń było by darmowe. Chciałbym tak rozwinąć stronę aby utrzymywała się z reklam. Czy muszę rejestrować taką stronę jeżeli tak to gdzie, nawet jeżeli nie pobieram korzyści za wystawione ogłoszenie? Jakie kroki muszę podjąć żeby wszystko było zgodnie z prawem i legalnie funkcjonowało w Internecie.

Prawo podatkowe
01.07.2010 - Olejarz Jarosław

Urząd Skarbowy wydał nakaz zajęcia zobowiązania jednego ze wspólników w spółce cywilnej. Dług tego wspólnika to zaległości wobec ZUS oraz Urzędu Skarbowego. Zadłużenie powstawało kilka lat temu a spółka funkcjonuje od roku. Urząd Skarbowy nie poinformował spółki o zajęciu, wysyłając je drogą pocztową jedynie do wspólnika - dłużnika (na adres jego zameldowania). Drugi wspólnik dowiedział się o zajęciu widząc blokadę na koncie. Obaj wspólnicy prowadzą działalność gospodarczą od wielu lat w prowadzonych przez siebie niezależnych firmach jako osoby fizyczne. Czy zajęcie konta należącego do wspólników spółki cywilnej w opisanym tutaj przypadku jest zasadne i jeśli tak, to dlaczego? Jak działa tutaj art. 863 § 3 kodeksu cywilnego, w związku z art. 29 § 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji?

Prawo podatkowe
02.06.2010 - Olejarz Jarosław

Moi rodzice nabyli działkę wraz z domem przez zasiedzenie lecz tata zmarł tydzień przed wydaniem postanowienia w tej sprawie. Czyli w świetle prawa moja mama jest właścicielką polowy działki a o drugą połowę został złożony do sądu wniosek o nabycie prawa własności przez spadkobierców czyli mamę i czworo dzieci. Dlaczego wiec moja mama musi zapłacić 7% podatku od zasiedzenia całości działki, skoro jest właścicielką tylko jej połowy a o druga połowę (taty) odbędzie sie sprawa spadkowa w przyszłym miesiącu?

Prawo podatkowe
31.05.2010 - Olejarz Jarosław
Chcę otworzyć stronę internetową, na której będę zarabiał poprzez reklamę oraz płatne SMSy. Czy potrzebuje założyć firmę internetową, a jeśli tak to czym ona się różni od normalnej firmy? Jeśli dojdzie do płacenia podatku, to czy muszę płacić podatek od moich dochodów jakimi są reklamy, strony polecane, SMSy?
Prawo podatkowe
15.05.2010 - Olejarz Jarosław
Nabyłem mieszkanie w kwietniu 2004 roku wraz z żoną po 1/2 udziału. W lipcu 2007 roku już po rozwodzie na sprawie ugodowej Sąd przyznał mi udziały należące do byłej żony, w ten sposób stałem się jedynym właścicielem. Sprzedałem mieszkanie w maju 2010 roku, czy musze składać pismo do urzędu skarbowego o przeznaczeniu pieniędzy na zakup działki lub mieszkania, czy należy zapłacić podatek czy jestem zwolniony z niego?
Prawo podatkowe
03.05.2010 - Olejarz Jarosław
Chcę sprzedać mieszkanie. Czy muszę zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania? Jeśli tak to jaki? Mieszkanie zostało mi przydzielone w latach siedemdziesiątych jako lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu. W kwietniu 2005 roku została zawarta umowa w formie pisemnej, dotycząca przekształcenia powyższego prawa na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, bez księgi wieczystej. W dniu 25 lutego 2009 roku zawarłam notarialną umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia własności, nastąpiło założenie osobnej księgi wieczystej.
Prawo podatkowe
02.05.2010 - Olejarz Jarosław
Zakupiłem na przetargu działkę budowlaną w 2006 roku. Akt notarialny podpisany został w 2007 roku. Działkę sprzedałem na początku listopada 2009 roku. Proszę o informacje jak mogę uniknąć lub obniżyć lub jaki koszty mogę wliczyć.
Prawo podatkowe
01.05.2010 - Olejarz Jarosław

Zakupiłem na przetargu działkę budowlaną w 2006 roku. Akt notarialny podpisany został w 2007 roku. Działkę sprzedałem na początku listopada 2009 roku. Proszę o informacje czy mogę uniknąć lub obniżyć lub jaki koszty mogę wliczyć.

Prawo podatkowe
29.04.2010 - Olejarz Jarosław
Moja mama jest właścicielem nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym, w stanie surowym. Chcemy sprzedać tą nieruchomość. Czy lepiej przepisać aktem darowizny, tą działkę i dom w trakcie budowy na mnie, a ja będę mógł później odsprzedać tą nieruchomość korzystając z ulgi na cele mieszkaniowe? W przypadku kiedy to moja mama miała by sprzedawać ulga na cele mieszkaniowe nie występuje, jeśli dobrze doczytałem? Czy w przypadku umowy darowizny nie ma jakiegoś okresu karencji, tzn. czasu po jakim ja mogę sprzedać tą nieruchomość? Czy sprzedając nieruchomość będę musiał płacić podatek od czynności cywilno-prawnych lub jakiś inny podatek?
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 15  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
  • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.