Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo gospodarcze
04.03.2007 - Olejarz Jarosław

Ogólne warunki ubezpieczeń autocasco w PZU określają, ze PZU ma prawo zastosować 50% udziału własnego dla 3 kradzieży w ciągu 12 miesięcy. Zawarłem taka umowę Autocasco. Wydarzyły się 3 kradzieże w ciągu 12 miesięcy i PZU naliczyło 50% udziału własnego. 3 powyższe kradzieże wydarzyły się w okresie obowiązywania dwóch kolejnych polis AC (w tym czasie wykupiłem 2 polisy i opłaciłem 2 składki). Pierwsza kradzież - pierwsza polisa. Druga i trzecia kradzież - druga polisa. W jaki sposób zmusić PZU do zmniejszenia udziału własnego np. do 10% - 20%?

Prawo gospodarcze
28.02.2007 - Olejarz Jarosław

Jestem samotną matką wychowującą sześcioletnią córkę. Ojcostwo nigdy nie zostało ustalone, nie otrzymuję żadnych świadczeń alimentacyjnych. Ojciec dziecka nie ma z nami żadnego kontaktu, nie uznał nigdy dziecka, prawdę mówiąc nigdy nawet jej nie widział. Moje pytanie dotyczy jednak kwestii możliwości zmiany imienia ojca w akcie urodzenia mojej córki. Kiedy rejestrowałam ją w USC nie chciano wpisać adnotacji ojciec nieznany i kazano podać mi dowolne imię męskie. Kierowana pewnym rozgoryczeniem i negatywnymi emocjami podałam nieprawdziwe imię ojca, co teraz, po wygaśnięciu złych emocji chciałabym zmienić. Nie zależy mi na wpisie nazwiska tego mężczyzny, a jedynie na wpisaniu prawdziwego imienia. Wiąże się to z późniejszymi powinnościami podawania przez moją córkę imienia ojca przy okazji składania na przykład podania o dowód osobisty. Czy jest jakaś szansa na dokonanie takiej zmiany?

Prawo gospodarcze
27.02.2007 - Olejarz Jarosław

Mam zarejestrowaną działalność gospodarczą. W tym roku chcę uruchomić inną działalność (zupełnie inny profil) ale ponieważ chcę skorzystać z dotacji unijnych, muszę mieć ciągłość finansowo-księgową. Dlatego chcę skorzystać z uprzednio prowadzonej działalności (nie będzie ona likwidowana). Czy można np. założyć spółkę (jaki rodzaj) która będzie odrębnym podmiotem ale posiadała tę samą księgowość? Jeśli nie-to jakie rozwiązanie jest w tej sytuacji najkorzystniejsze?

Prawo gospodarcze
26.02.2007 - Olejarz Jarosław

Ostatnio komornik zajął mi samochód na poczet długu, ale Ja nie dostałam żadnego wyroku sądowego ani pism od komornika. Natomiast na dowodach potwierdzających odbiór listu udostępnionych u komornika nie ma mojego podpisu co udowodniłam w kancelarii. Moje pytanie: czy mogę domagać się od Poczty zwrotu odsetek, kosztów komorniczych i domagać się odszkodowania za zaniedbanie ze strony tego urzędu? Kosztowało mnie to wiele stresu.

Prawo gospodarcze
20.02.2007 - Olejarz Jarosław

Jestem karana z art. 233 §1 kk – na 1 rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres próby 2 lat - Wyrok jest prawomocny z dn. 10.02.2006 r. Przestępstwo dotyczyło spraw osobistych związanych z rodziną. W związku ze zmianą ustawy samorządowej (mój starz pracy 25 lat) otrzymam niezwłocznie wypowiedzenie pracy. Czy mam jakąś szansę na umorzenie, wymazanie, skasowanie ... tej kary. Jestem pracownikiem z dużym doświadczeniem, pracodawca nie jest skory minie zwolnić, ale musi.

Prawo gospodarcze
20.02.2007 - Olejarz Jarosław

Mieszkam w spółdzielczym mieszkaniu lokatorskim typu rotacyjnego. W 2000 r złożyłam wniosek do spółdzielni o przekształcenie mojego lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność jednak dotąd, pomimo ponagleń spółdzielnia nawet się do podania nie ustosunkowała. Wiem, że od daty złożenia wniosku spółdzielnia miała dwa lata na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do przekształcenia. Ten termin dawno minął a spółdzielnia twierdzi, że jej statut nie przewiduje uwzględnienia naszego bloku w przekształceniu na odrębną własność. Czy rzeczywiście ustawa nie przewiduje mieszkań rotacyjnych jako mogących podlegać przekształceniu? Czy jeżeli zostanie uchwalona ustawa uwłaszczeniowa, która jest obecnie w sejmie też nie nabędziemy prawa do uwłaszczenia?

Prawo gospodarcze
19.02.2007 - Olejarz Jarosław

Moja Mama zmarła w listopadzie 2006 roku w Anglii. Zwłoki mamy zostały sprowadzone do Polski, gdzie została pochowana. Po Mamie zostały jakieś niewielkie środki finansowe. Jest nas trójka rodzeństwa, wszyscy pełnoletni. Jak mogę przeprowadzić postępowanie spadkowe. Czy sprawę spadkową może załatwiać jedna osoba reprezentująca wszystkich spadkobierców? Gdzie należy wystąpić o ustalenie prawa do spadku i jak się do tego zabrać?

Prawo gospodarcze
19.02.2007 - Olejarz Jarosław

Ponad trzy lata temu wziąłem pożyczkę w banku angielskim na kwotę 25.000 funtów, pożyczkę tą wziąłem wraz z moją ex dziewczyną. W tym celu założyliśmy wspólne konto. Za te pieniądze kupiliśmy w Polsce mieszkanie. Kupnem zajęła się moja była dziewczyna i ona tez jest jedynym właścicielem mieszkania. Spłacaliśmy razem do października zeszłego roku kredyt. Od tego momentu pożyczkę ona spłaca sama, ale ja jestem ciągle obciążony kredytem. Pieniądze z wynajmu mieszkania przechodzą na jej osobiste konto, do którego ja nie mam dostępu. Chciałbym spłacać kredyt by po spłacie móc sprzedać mieszkanie i podzielić się otrzymaną suma za sprzedaż, niestety moja była partnerka nie wyraża na to zgody. Zapowiedziała mi że oda mi tylko sumę, którą dotychczas wpłaciłem bez odsetek, bez pieniędzy za wynajem, jakie są moje szanse na pozytywne rozwiązanie dla mnie tej sytuacji?

Prawo gospodarcze
18.02.2007 - Olejarz Jarosław

Jesteśmy właścicielami działki oraz współwłaścicielami sąsiedniej działki w 1/3 części. Czy chcąc doprowadzić media na naszą działkę, poprzez działkę sąsiednią, której jesteśmy współwłaścicielami, musimy uzyskać zgodę współwłaściciela, który posiada pozostałe 2/3 części własności nieruchomosci?

Prawo gospodarcze
16.02.2007 - Olejarz Jarosław

Czy można założyć spółkę cywilną w Polsce z obywatelem Francji, zamieszkałym we Francji? Siedziba firmy ma być w Polsce.

  6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 14  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.