Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo gospodarcze
23.10.2008 - Olejarz Jarosław

Egzekucja z majątku spółki okazała się bezskuteczna kilka lat temu. Do dnia dzisiejszego nie wszczęto żadnego postępowania w stosunku do zarządu. Czy zobowiązanie członka zarządu na podstawie art. 299 k.s.h. ulegają przedawnieniu i jak liczyć ten okres przedawnienia.

Prawo gospodarcze
24.09.2008 - Olejarz Jarosław
Mam pytanie odnośnie likwidacji dwuosobowej spółki jawnej: jakie dokumenty, wnioski powinienem złożyć do KRSu, jak je wypełnić. Spółka w chwili obecnej nie ma żadnych zobowiązań, długów, podpisanych umów ect. W umowie spółki był zapis o likwidacji zgodnie z kodeksem spólek.
Prawo gospodarcze
24.09.2008 - Olejarz Jarosław

Mam wyrok przyznający prawo przejęcia majątku spółki z obowiązkiem rozliczenia się z występującym wspólnikiem. Jakie formularze winien jestem wysłać do KRS, kogo jeszcze zawiadomić? Czy konieczna jest likwidacja spółki a jeśli nie, to jak dochodzi do przekształcenia? Czy Sąd Gospodarczy zawiadamia KRS i następuje wykreślenie wspólnika? Czy konieczna jest rejestracja nowego podmiotu o nowej nazwie i rozwiązanie spółki jawnej gdzie było dotychczas dwóch wspólników? Chciałbym poznać krok po kroku swoje działania, które umożliwia kontynuowanie działalności jednoosobowo bez utraty ciągłości prowadzonej działalności.

Prawo gospodarcze
05.09.2008 - Olejarz Jarosław

Byłem Prezesem spółki kapitałowej. W trakcie mojej prezesury, były przesłanki do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, jednak ja tego nie zrobiłem. W chwili obecnej Spółka ma więcej długów niż wierzytelności. Czy w sytuacji kiedy wierzyciele otrzymają postanowienie o bezskutecznej egzekucji i pozwą mnie, gdzie otrzymają prawomocny wyrok, to czy będą mogli prowadzić egzekucję z majątku mojej żony ? Dodam, że dopiero w dniu dzisiejszym ustanowiliśmy rozdzielność majątkową oraz podział majątku.

Prawo gospodarcze
12.06.2008 - Olejarz Jarosław

Jakie uprawnienia posiada kurator ustanowiony nad spółdzielnią mieszkaniową w likwidacji. Likwidatorzy pracujący społecznie chcą się zrzec swojej funkcji, na co nie wyrażają zgody 3 pozostali członkowie spółdzielni.

Prawo gospodarcze
15.03.2008 - Olejarz Jarosław

Jestem wspólnikiem spółki jawnej, która nigdy nie rozpoczęła działalności - brak ksiąg, brak Regon i NIP. Chcielibyśmy wykreślić spółkę z KRS. Nie możliwe jest przedstawienie sensownego bilansu skoro spółka jedynie istnieje w rejestrze KRS. W umowie spółki widnieje standardowy zapis o możliwości rozwiązania spółki w imię jednogłośnej uchwały natomiast brak zapisu gdzie wyraźnie byłoby napisane, że rozwiązanie może odbyć się bez likwidacji. Czy konieczne jest przeprowadzenie likwidacji?

Prawo gospodarcze
13.03.2008 - Olejarz Jarosław
Od jakiegoś czasu prowadzę dość nietypowy serwis internetowy i w związku z tym, iż został zaakceptowany przez internautów i zaczyna przybierać na skali, chciałbym go zalegalizować a problem w tym, że nie mam pojęcia jak? W skrócie działanie serwisu jest proste i polega na tym, że uczestnicy tej zabawy wpłacają na konto serwisu (czyli moje) pewne drobne kilku zlotowe kwoty. Następnie po uzbieraniu pewnej sumy tych wpłat, ci uczestnicy decydują komu ją w całości przekazać pośród siebie i ja jako organizator wypłacam je właśnie jednemu z nich. Oczywiście nie robie tego bezinteresownie i pobieram ustaloną, pewna prowizję od wpłat uczestników, za ich wiedza oczywiście. Oprócz tego mogą jeszcze dojść dochody z reklam umieszczanych w moim serwisie. Dodam, ze nie jest to system konsorcyjnym (wg interpretacji przepisów), choć może bardzo go przypominać. Moje pytanie, które z kwot wpłat uczestników zaliczają się do opodatkowania, a które nie? Co i jak należy ewidencjonować i prowadzić, jakie płacić podatki, itd.
Prawo gospodarcze
10.03.2008 - Olejarz Jarosław
 Zamierzam kupić mieszkanie developerskie. Podpisałam już umowę gwarancyjną, przez co mieszkanie jest dla mnie trzymane i nie wykazywane jako wolne do sprzedaży. Opłaciłam również zaliczkę 10 tys. złotych, która zostaje zwracana jeśli nie zdecyduję się na zakup, bądź minie termin wskazany w umowie. Kolejny krok to podpisanie umowy przedwstępnej. Główną część (bez załączników) otrzymałam ponieważ jestem sama sobie osobą finansującą przedsięwzięcie (kredyt hipoteczny), chciałabym mieć pewność, że podpisując umowę przedwstępną nie pcham się w trudne do rozwiązania sytuacje w przyszłości i że bez strachu mogę się zabrać za podpisywanie umowy. Czy lepiej jest podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego, czy bezpiecznie będzie podpisywać ją w zwykłej formie pisemnej?
Prawo gospodarcze
06.03.2008 - Olejarz Jarosław
Jestem właścicielem domeny internetowej. Domenę zakupiłem dla córki studiującej prawo. Do czasu wykupienia odpowiedniego własnego szablonu strony www, przekierowałem wskazania własnej domeny na serwer o tematyce prawa o bardzo podobnym adresie. Oczywiście moim zdaniem reklamuję bezpłatnie, nie osiągając żadnych korzyści materialnych serwer studentów prawa. Nie kopiuję ani też nie wprowadzam żadnych zmian na tym serwerze, co jest nie możliwe ze względów technicznych moim zdaniem. Czy moje działanie nie narusza jakichkolwiek praw osób trzecich oraz właściciela serwera studentów prawa oraz czy powinienem usunąć ten link?
Prawo gospodarcze
13.02.2008 - Olejarz Jarosław
Czy Kazimierz Dolny jest terenem wiejskim, jeśli liczy mniej niż 5000 mieszkańców? Wynajmuję pokoje turystom i posiadam gospodarstwo rolne. Płacę podatek rolny i ubezpieczenie w KRUS. Jednocześnie dostałam na rozszerzenie działalności dofinansowanie z programu SAPART. Uściślając problem, chodzi o sytuację czy należy mi sie zwolnienie od podatku z wynajmu pokoi, czy nie. Czy w przypadku należności podatkowych, jeśli nie zdefiniowane są w ustawie tereny wiejskie, czy może być stosowana definicja ze Zintegrowanego Rozwoju Terenów Wiejskich? Tym bardziej, że Unia Europejska przyznała mi środki na rozszerzenie działalności agroturystycznej, tym samym uznaje mnie za agroturystykę. W agroturystyce to zwolnienie jest stosowane.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 14  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.