Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo pracy
17.11.2009 - Olejarz Jarosław

Zostałem nagrany na film, na którym obnażałem się w czasie pracy. Jakie ewentualnie konsekwencje mogę mieć w pracy, jeżeli film zostałby upubliczniony i pracodawca dowiedziałby się o moim zachowaniu?

Prawo pracy
28.10.2009 - Olejarz Jarosław

Kilka lat temu prowadziłem działalność gospodarczą. W wyniku wielu nieuczciwości kontrahentów straciłem płynność finansową i popadłem w długi, wręcz utraciłem możliwość utrzymania siebie i dziecka. W 2000 roku zapadł wyrok sądu, nakazujący zapłatę 4 tys. zł za telefon komórkowy. Nie miałem możliwości spłaty długu. Wczoraj, po 9-ciu latach przyszedł nakaz komorniczy do zapłaty 16 tys. złotych, z rygorem zajęcia wynagrodzenia. Jak można się obronić przed nim? Teraz moja pensja  to ok. 1.400 złotych, a mam na utrzymaniu nieletniego uczącego się syna?

Prawo pracy
28.09.2009 - Olejarz Jarosław
Mam umowę tzw. lojalnościową. W umowie nie ma wartości szkolenia na jakie jestem skierowany. Czy w momencie zwolnienia się z pracy będę musiał zapłacić za wszystkie szkolenie na których byłem, za wszystkie szkolenia na których nie byłem a były przeznaczone dla mnie? Czy zakład pracy może domagać się zapłaty skoro zapłacił tylko 20% wartości za szkolenie, a reszta była dofinansowana ze środków unijnych? Skoro nie ma w umowie podanej kwoty , to czy w ogóle ta umowa jest wiążąca?
 
Prawo pracy
25.08.2009 - Olejarz Jarosław

Jestem nauczycielem kontraktowym. Mój pracodawca rozwiązał ze mną umowę na czas nieokreślony a okres wypowiedzenia mija 31 sierpnia. Od 1 września chce ze mną podpisać umowę na czas zastępstwa pracownika. Czy ma do tego prawo czy raczej jest to zwykła kontynuacja pracy i poprzedniej umowy?

Prawo pracy
22.02.2009 - Olejarz Jarosław

Czy odprawa emerytalna, konkretnie w moim przypadku odprawa ze służby wojskowej w wysokości 6 ostatnich pensji (taka mi przysługiwała wg przepisów resortowych MON), wchodzi w skład wspólnego majątku dorobkowego oraz czy w jego skład wchodzi również ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Aktualnie mam sprawę o podział  majątku między mną a byłą żoną.

Prawo pracy
19.01.2009 - Olejarz Jarosław

Pracuję 25 lat, z czego 9,5 roku w firmie budowlanej na podstawie stałej umowy o pracę. Pracę tę rozpocząłem w sierpniu 1999 roku. Zgodnie z art. 153 § 1 Kodeksu pracy, w pierwszym roku pracy urlop naliczany jest za każdy przepracowany miesiąc, ale już § 2 mówi, że prawo do urlopu nabywam w każdym następnym roku. To jest jasne, ale ile dziś mam dni urlopu do wykorzystania?

Prawo pracy
14.01.2009 - Olejarz Jarosław

W moim zakładzie pracy co roku dostaję kartę planowanego urlopu do podpisania. Zawsze w lipcu nie pracujemy, więc rozumiem, że zakład nam wyznacza 10 dni sam. Resztę dni planujemy sami podpisując ową kartę. Jednak jak chcemy wybrać go, to okazuje się, że nie możemy. Pracodawca nam narzuca sam urlop w momencie kiedy nie ma pracy. Czy pracodawca ma prawo w momencie kiedy nie ma pracy narzucić mi urlop, czy powinien zapłacić postojowe?

Prawo pracy
07.01.2009 - Olejarz Jarosław

Pracuję na stanowisku kasjerki. W grudniu ub. roku, skradziono z kasy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fakt został zgłoszony został na policję. Pracodawca nie wypłacił mi pensji za miesiąc grudzień z racji zaistniałej sytuacji kradzieży. Czy miał do tego prawo?

Prawo pracy
31.12.2008 - Olejarz Jarosław

Mam umowę na czas określony do 31-03-2010 roku. Obecnie nastąpuiła zmiana pracodawcy przejęcie zakładu pracy do innego podmiotu gospodarczego. W związku z tym muszę się określić czy przyjmuje warunki nowego pracodawcy. Czy w razie odmowy przysługuje mi odprawa? Dodatkowym problemem jest to że mam skierowanie do szpitala. Czy jeżeli przekroczę termin na określenie przyjęcia warunków nowego pracodawcy, to jakie będę miał prawa?

Prawo pracy
19.12.2008 - Olejarz Jarosław

Czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę w czasie mojej choroby. Mam miesięczny okres wypowiedzenia, który powinien upływać ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego.  Chciałbym jednak w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim złożyć wypowiedzenie, tak aby nie musieć już do pracy wracać, no moze jedynie aby się rozliczyć ze wszystkiego.

  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 21  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.