Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo administracyjne
17.12.2010 - Olejarz Jarosław
W jaki sposób mogę uzyskać informację o tym, czy firma użyła moich danych osobowych. Miesiąc temu wysłałem pismo z zapytaniem do urzędu miasta ale nie dostałem żadnej informacji, a telefonicznie zostałem zbyty ( pani powiedziała że oddzwoni i oczywiście nie oddzwoniła). Po roku czasu dowiedziałem się nieoficjalnie, że moje uprawnienia i dane osobowe zostały użyte do przetargu i firma ten przetarg wygrała. Chcąc to oficjalnie potwierdzić wysłałem pismo i nie mogę uzyskać odpowiedzi.
Prawo administracyjne
29.11.2010 - Olejarz Jarosław
Jestem głównym najemcą mieszkania komunalnego, którego wykup jak na razie został wstrzymany z uwagi na nieuregulowaną sytuację gruntową. Niedługo biorę ślub, a moja przyszła żona jest właścicielem mieszkania. Zamierzamy podpisać intercyzę przed ślubem, czy to uchroni mnie przed stratą mieszkania komunalnego a także przed późniejszym jego wykupem?
Prawo administracyjne
29.10.2010 - Olejarz Jarosław
Moja mama dostała mieszkanie służbowe (umowa najmu została zawarta w latach 80) kiedy pracowała w wojsku. To mieszkanie mogło być zajmowane do czasu pracy w wojsku. W 1987 roku mama za porozumieniem stron rozwiązała umowę o prace. Nadal mogła zamieszkiwać to mieszkanie ponieważ wynajmujący zgodził sie na to, ale podwyższył czynsz, lecz nie zmienił umowy najmu. W ciągu 23 lat, które upłynęły od rozwiązania umowy o prace Agencja Mienia Wojskowego nie zaoferowała mamie lokalu zastępczego, wręcz przeciwnie przez dłuższy okres czasu chciała sprzedać owe mieszkanie, które zamieszkiwała. Mama dostawała (raz w roku) powiadomienia od Agencji Mienia Wojskowego o możliwości wykupienia mieszkania, wiec była przekonana, że może je wykupić. Miesiąc temu zapłaciła za jego wycenę. Kilka dni temu zadzwoniła do niej Pani z działu nieruchomości i poinformowała mamę, że ponieważ nie pracuje juz dla wojska, nie może się starać o wykupienie mieszkania. Poinformowała ją także, że przepisy dla cywilów zamieszkujących wojskowe mieszkania zmieniły się dwa lata temu. Czy mama nie powinna zostać poinformowana przed zmianą przepisów listownie lub telefonicznie, że takie zmiany będą miały miejsce, które ją bezpośrednio dotyczą? Dlaczego mama nie została poinformowana o konieczności zmiany umowy najmu w przypadku wykupienia go w przyszłości? Z czyjego zaniedbania mamie nie została zaoferowana nowa umowa najmu? Co w tej sytuacji zrobić?
Prawo administracyjne
27.10.2010 - Olejarz Jarosław
Mam zasądzone alimenty na dziecko. Dowidziałem się, że była żona pobiera w międzyczasie świadczenia z MOPS. W marcu była małżonka wystąpiła do sądu o podwyższenie alimentów, które zostały jej przysadzone. Wyrok zapadł bez mojej wiedzy z tytułem natychmiastowej wykonalności, od którego złożyłem sprzeciw. Komornik prowadzi egzekucje na wynagrodzeniu i była żona pobiera pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Czy była żona ma prawo pobierać świadczenia z MOPS bez ponownego wyroku o alimenty? Czy komornik może prowadzić egzekucję i żona pobierać świadczenia jednocześnie z MOPS.
Prawo administracyjne
17.09.2010 - Olejarz Jarosław

Chciałabym się dowiedzieć, czy zgodne z prawem jest to, że studiując na uczelni prywatnej, koszty praktyk muszę pokryć sama. Przeczytałam dokładnie umowę i regulamin uczelni i nie byłam o tym uprzedzona podejmując studia.

Prawo administracyjne
11.09.2010 - Olejarz Jarosław

Mam problem bo jestem właścicielką mieszkania, które chce sprzedać. W mieszkaniu tym jednak jest zameldowana osoba pełnoletnia, która nie mieszka w tym lokalu. Osoba ta także w żaden sposób nie dokłada się do opłat. Co zrobić z takim lokatorem?

Prawo administracyjne
24.08.2010 - Olejarz Jarosław

Czy jeżeli zostałem ukarany wyrokiem nakazowym Sądu Grodzkiego za popełnienie wykroczenia, to mogę zostać radnym w gminie?

Prawo administracyjne
23.08.2010 - Olejarz Jarosław

Jak mam napisać pozew o wymeldowanie z pobytu stałego współmałżonka, który nie przebywa w miejscu zameldowania juz od 7 lat? Nie może to być wniosek do tutejszego Urzędu Miasta o wymeldowanie tylko właśnie pozew.

Prawo administracyjne
18.08.2010 - Olejarz Jarosław

W roku 2006 roku prezydent miasta odmówił mi zgody na sprzedaż lokalu. Byłem wieloletnim najemcą tego lokalu i złożyłem wniosek o sprzedaż w trybie bezprzetargowym. Urząd wniosek przyjął i przeprowadził całą procedurę sprzedaży, łącznie z wyceną lokalu przez rzeczoznawcę. W tym momencie prezydent odmówił nagle końcowej zgody, bez podania żadnego powodu czy uzasadnienia. Przez następne cztery lata występowałem wielokrotnie do urzędu miasta o pozwolenie na wykup bezskutecznie. Po czterech latach urząd nagle wydał w tym roku zgodę na wykup, ale w efekcie z powodu wzrostu cen lokal kupiłem za znacznie wyższą kwotę, niż ta za jaką został wyceniony 4 lata wcześniej. Czy w tej sytuacji mogę skutecznie domagać się sądownie wyrównania szkody poniesionej z tego powodu? Bezczynność urzędu doprowadziła do mojej dużej straty, więc uważam, że powinna być naprawiona.

Prawo administracyjne
09.08.2010 - Olejarz Jarosław

W planie zagospodarowania przestrzennego gmina przeznaczyła moje działki pod drogę publiczną. Obniżyło to wartość działek i wycofali się potencjalni nabywcy. Urzędnicy twierdzą, że do 2012 gmina nie wykupi tych działek. Jak zmusić gminę do wykupienia tych nieruchomości?

  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 33  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.