Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo administracyjne
16.04.2011 - Olejarz Jarosław
W 2006 roku kupiłem używany samochód od osoby fizycznej. W marcu 2010 roku do moich drzwi zapukała policja twierdząc, że prokuratura chce zabezpieczyć auto, gdyż prawdopodobnie ma ono przerabiane numery nadwozia. Auto zostało nam oddane w użytkowanie, nie mogłem go jednak sprzedać. W październiku byłem w laboratorium policyjnym gdzie potwierdzono, ze samochód faktycznie nie posiada oryginalnego numeru VIN (nie udało się ustalić faktycznego numeru). Potem Policja kazała czekać na pismo w prokuratury (mówili, że na ogół zostawiają stare samochody). W styczniu otrzymałem postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych z prokuratury. Samochód ma sfałszowane numery VIN, ale nie będzie dowodem gdyż nie udało się odczytać prawidłowych numerów. Samochód został mi zwrócony, gdyż prokurator zgodnie z art. 169 § 2 K.c. uznał, że działałem w dobrej wierze (posiadałem ponad 3 lata od kradzieży). Skierował jednak pismo do wydziału komunikacji, a urzędnicy uchylili decyzje o rejestracji i każą za 14 dni zwrócić dowód i tablice powołując się na art. 66 ust. 3a ustawy o ruchu drogowym. Czy mam jakąś możliwość zarejestrować ten pojazd i jak to zrobić?
Prawo administracyjne
23.03.2011 - Olejarz Jarosław
Przekształciłam prawo wieczystego użytkowania we własność. Uzyskałam 90 % bonifikaty. Przekształcenie odbyło się w 2007 roku a w 2009 roku dokonałem sprzedaży tej nieruchomości. Teraz dostałam wezwanie do zwrotu uzyskanej bonifikaty. Czy jest jakaś możliwość żeby nie trzeba było zwracać uzyskanej bonifikaty lub jakieś znaczące zmniejszenie jej wysokości?
Prawo administracyjne
12.02.2011 - Olejarz Jarosław
W grudniu była kontrola z zakładu energetycznego, okazało się, ze był nielegalny pobór prądu. Został sporządzony przez pracownika protokół, który ja podpisałam. Następnie została naliczona kara obciążająca mnie. Mieszkanie w którym była przeprowadzona kontrola należy do właściciela, który zmarł w październiku ub. roku. Ja jestem osobą obcą, zatrzymującą się w tym mieszkaniu od czasu do czasu. Sama napisałam pismo do zakładu energetycznego wyjaśniającą tą sytuację, Dostałam odpowiedz, że ponieważ podpisałam protokół i nie wniosłam wtedy żadnych zastrzeżeń w ciągu 7 dni, to moja reklamacja nie zostaje uwzględniona. Podpisałam protokół bo byłam bardzo zdenerwowana zaistniałą sytuacją.
Prawo administracyjne
07.02.2011 - Olejarz Jarosław
Wujek chce przepisać mi działkę, na której postawił dom (15 lat temu w stanie surowym) bez planu. Wujek w dodatku zgubił akt własności. W związku z tym, mam pytanie gdzie się udać żeby całą sprawę odkręcić i ile może to kosztować?
Prawo administracyjne
28.01.2011 - Olejarz Jarosław
Zarząd Stowarzyszenia swoją uchwałą zawiesza jednego z członków Stowarzyszenia w terminie - do odwołania swojego postanowienia. Czy w związku z tym Zebranie Walne może taką decyzję anulować, unieważnić, etc. mając do tego podstawy prawne tak jak ma to miejsce przy skreśleniu z listy członków, kiedy to osoba skreślona ma prawo odwołania się do Zebrania Walnego.
Prawo administracyjne
26.01.2011 - Olejarz Jarosław
Uczęszczałem na zajęcia w Szkole Wyższej. Pod koniec grudnia 2010 roku przyszło mi wezwanie do zapłaty zaległości ok. 1.400 zł za okres od 2005 do połowy 2006 roku i dodatkowo 800 złotych odsetek. Chcę zaznaczyć, że w 2007 roku przyszło do mnie pismo, że zostałem skreślony z listy studentów. Przez kilka lat nikt nie dzwonił w tej sprawie aby powiadomić, że jest jakieś zadłużenie. Czy szkoła po tak długim czasie może dopominać się o zapłatę?
Prawo administracyjne
24.01.2011 - Olejarz Jarosław
Mamy zamiar pomóc jednej osobie w wykupie mieszkania. Pieniądze już wpłaciliśmy i teraz chcemy tą sprawę uregulować. W zamian za naszą wpłatę na rzecz wykupu mieszkania podpisze z nami umowę na dożywocie. Chcemy zawrzeć umowę przedwstępną, której znajdzie się zapis, że do momentu przekazania nam mieszkania w formie docelowej umowy, wpiszemy do hipoteki nieruchomości nasze roszczenie w wysokości kwoty, którą przekazaliśmy na wykup mieszkania od gminy. Jakie ewentualne możliwości zabezpieczenia posiadamy?
Prawo administracyjne
07.01.2011 - Olejarz Jarosław
Przepisy ustawy o Straży Granicznej stwierdzają, że funkcjonariusz nie może bez zezwolenia przełożonego podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą. Czy zawarcie umowy pożyczki (inwestycyjnej), należy interpretować jako podjęcie zajęcia zarobkowego poza służbą?
Prawo administracyjne
07.01.2011 - Olejarz Jarosław
Jakie wymagania prawne musze spełniać aby prowadzić portal z ogłoszeniami o nieruchomościach, czy działalność taka wymaga licencji związanej z obrotem nieruchomościami?
Prawo administracyjne
23.12.2010 - Olejarz Jarosław
Robiąc plany na garaż, geodeta stwierdził, budynek mieszkalny posadowiony jest w działce gminnej (budynek był budowany dwadzieścia lat temu). Chcąc uregulować ta sytuację postanowiłam odkupić od gminy już zajmowany grunt. Powierzchnia tego gruntu to trochę ponad  100 m2. Rzeczoznawca z gminy wycenił ją na kwotę ponad 10 tys. zł. Działka ma być sprzedana mi bez żadnego przetargu. Uważam że wycena jest zbyt wygórowana. Pytałam w gminie czy mogą zejść z tej ceny, poinformowano mnie że rzeczoznawca tak ją wycenił, więc cena jest sztywna i całą kwotę muszę uiścić w ciągu dwóch tygodni. Czy rzeczywiście muszę się zgodzić na tą wyceną, czy mogę się odwołać?
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 33  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.