Kalendarium: Brak wydarzeń na dziś
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię porada prawna związana z tą tematyką, możesz skorzystać z formularza zapytania prawnego.

Przedawnienie wykonania kary pozbawienia wolności

Kategoria: Prawo karne
Słowa kluczowe: przedawnienie wykonania kary

W 1995 roku zostałem zatrzymany w celu odbycia dwóch kar pozbawienia wolności 1 - go roku. Po trzech miesiącach przyznano mi przerwę wykonania kary, którą przedłużałem aż przez 12 miesięcy. W 1996 roku miałem zgłosić się do zakładu karnego i odsiedzieć resztę kary, ale tego nie zrobiłem. Jak w tym przypadku wygląda moja sytuacja, jeżeli chodzi o przedawnienie wykonania kary?
 
R E K L A M A

Zgodnie z art. 103 § 1 pkt. 2 k.k. nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku skazującego upłynęło lat 15 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności nie przekraczającą 5 lat. Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 25 marca 2003 roku, sygn. akt I KZP 4/03, termin przedawnienia wykonania kary pozbawienia wolności biegnie od uprawomocnienia się wyroku skazującego, niezależnie od tego, czy w późniejszym okresie zapadły orzeczenia modyfikujące jej wymiar.
 
Jarosław Olejarz
Porady prawne / Pomoc prawna
Pobierz odpowiedni wzór dokumentu
Data: 2009-07-30
Autor/źródło: Zespół serwisu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo karne
Słowa kluczowe: przedawnienie wykonania kary
Redakcja serwisu zastrzega, iż udzielane odpowiedzi na pytania prawne nie są i nie mogą być traktowane jako porady prawne. Osoby udzielające odpowiedzi i redakcja SerwisPrawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści. Wszelkie materiały z zakresu prawa znajdujące się na stronach SerwisPrawa.pl mają jedynie na celu popularyzowanie wiedzy o instytucjach prawnych oraz możliwościach ich praktycznego zastosowania.

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

Wasze komentarze

® 2008 - 2014 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.