Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo cywilne
29.04.2014 - Olejarz Jarosław
Kilka lat temu zmarł mój ojciec. Ponieważ nie pozostawił testamentu, przypadło mi zadanie zgromadzenia informacji o majątku, jaki pozostawił. Jednym ze składników majątku jest działka, zakupiona w 1982 roku. Niestety dopiero po jego śmierci okazało się, że sprawa własności działki nie jest do końca jasna. Umowa nie jest sporządzona w formie aktu a jedynie spisana na piśmie w obecności światków. Do umowy w dokumentach taty jest również prosty wyrys działek, który wskazuje, która jest to działka na mapie. Niestety wyrys ten nie do końca jest zbieżny z rzutem działek, który widziałam w urzędzie geodezji.
Prawo cywilne
21.04.2014 - Olejarz Jarosław
Firma oferuje zakup auta niemieckiego w euro w cenie netto, czyli bez vatu niemieckiego i wylizingowanie tego auta od niemieckiej firmy. Ja miałbym zapłacić depozyt w euro a oni mi przekazują samochód. Następnie wystawiają co miesięczne faktury na kwotę raty w euro bez Vat.. Po zakończeniu leasingu mogę stać się właścicielem pojazdu albo dostać pozostałą część depozytu. Chciałbym zapytać o bezpieczeństwo i legalność takiej transakcji leasingu samochodu od firmy niemieckiej. Chciałbym zapytać czy taki leasing jest legalny, tzn. czy to co oferuje firma leasingowa jest zgodne z prawem, czy nie ma obaw, że urząd skarbowy albo celny zgłosi się do mnie z przymusem zapłacenia VATu i akcyzy?
Prawo cywilne
21.04.2014 - Olejarz Jarosław
Zainwestowaliśmy pieniądze w budowę domu letniskowego na działce naszej znajomej. Na działce stał domek letniskowy, który niszczał i który został przez nas przebudowany, ocieplony, dodana kondygnacja oraz wykończenie w wysokim standardzie. Mieszkaliśmy tam kilka lat zgodnie z zawartą umową najmu. Umowa określa miesięczny czynsz, płacony znajomej za dzierżawę gruntu pod dom, oraz ta sama Umowa przewiduje rozbiórkę domu i przewiezienie (jest z bali drewnianych, więc to nie problem) na naszą działkę w momencie wypowiedzenia przez właścicielkę działki naszej Umowy. Teraz nie mamy środków aby zabrać dom, a znajoma wypowiedziała umowę i zaoferowała zwrot nakładów ale jedynie ok. 30% ich wartości? Co mamy zrobić?
Prawo cywilne
14.04.2014 - Olejarz Jarosław
Kupiłem samochód z wbitym w dowód rejestracyjny zastawem rejestrowym i mam problem, a mianowicie jestem 4 właścicielem pojazdu i posiadam wszystkie umowy od pierwszej i chciałbym zarejestrować samochód na siebie. Problem polega na tym, że usuniecie zastawu może dokonać tylko osoba, na która był on ustanowiony. Ja nie mam żadnego kontaktu z tą osobą, a minęło już 16 lat od momentu gdy zastaw był ustanowiony. Ponieważ bank nie udziela żadnych informacji na temat kredytów czy istnieje możliwość wykreślenia tego zastawu przeze mnie jako właściciela nabytego pojazdu?
Prawo cywilne
12.04.2014 - Olejarz Jarosław
Kilka lat temu córka kupiła mieszkanie. Mieszkanie było własnością matki tej osoby, która miała pełnomocnictwo do reprezentowania matki. Umowa wstępna została zawarta pomiędzy moja córką a córką właścicielki mieszkania. Córka w kilku ratach spłaciła to mieszkanie i w nim zamieszkała. Jednak nie doszło do notarialnej sprzedaży mieszkania, gdyż przed dokonaniem sprzedaży właścicielka mieszkania zmarła. W tej sytuacji córka zmarłej właścicielki oświadczyła, że ma testament i sprawę załatwi. Niestety okazało się, że mieszkanie po śmierci jej matki przypadnie jej w połowie. W związku z tym ta Pani zwróciła się do mojej córki by ta dała jej kolejne pieniądze na spłatę zachowku.
Prawo cywilne
12.04.2014 - Olejarz Jarosław
Posiadam linię kredytową w banku, która uruchamiana zostaje w momencie wydania dyspozycji. Do banku komornik przesłał nakaz komorniczy i bank w imieniu komornika blokuje kwotę linii kredytowej będącą właśnie w danej chwili na rachunku rozliczeniowym i przekazuje do komornika. Czy to jest zgodne z prawem? Ciężko sobie wyobrazić aby komornik zajmował część kredytu tylko dlatego, że bank uznał iż rachunek rozliczeniowy będący integralną częścią umowy kredytowej należy do mnie.
Prawo cywilne
27.03.2014 - Olejarz Jarosław
Założyłem konto w aplikacji do płatności mobilnych Peopay, wiążąc się z bankiem umową na czas nieokreślony. Teraz chciałbym tą umowę rozwiązać prosząc równocześnie o usunięcie moich danych osobowych z bazy. Niestety pracownicy banku nie ułatwiają mi tego zadania. Proszę o informację czy przysługuje mi prawo do roszczenia o usunięcie danych osobowych oraz co ma zawierać wzór pisma jakie powinienem przesłać do banku celem rozwiązania umowy.
Prawo cywilne
23.03.2014 - Olejarz Jarosław
Otrzymałam pismo z Wydziału Ksiąg Wieczystych o wpisaniu księdze założonej dla mojej nieruchomości hipoteki przymusowej na wniosek wierzyciela i na podstawie orzeczenia sądu na kwotę kilku tysięcy złotych. Chciałabym spłacać to zadłużenie w ratach, ale nie mogę skontaktować się z wierzycielem, ponieważ nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maile. Najważniejsze pytanie brzmi, czy z powodu wpisania tej hipoteki mogą mi zabrać mieszkanie? I czy znając numer konta wierzyciela, mogłabym spłacać swoje zadłużenie jeśli on nie skontaktuje się ze mną?
Prawo cywilne
13.03.2014 - Olejarz Jarosław
Witam serdecznie otrzymałam pismo o eksmisję, czy mogę napisać pismo do Sądu o przesunięcie terminu rozprawy w związku z próbą porozumienia z miastem w sprawie rozłożenia zaległości na raty. Jeżeli tak to jak takie pismo powinno wyglądać.
Prawo cywilne
04.03.2014 - Olejarz Jarosław
Po śmierci męża zrzekłam się spadku. Wczoraj po rozmowie z policjantem dowiedziałam się, że trwa dochodzenie w sprawie wyłudzenia pieniędzy od klientów. Osobą poszkodowaną jest mój mąż. Czy po zakończeniu śledztwa powinnam otrzymać wyegzekwowana kwotę, czy kwota będzie przypisana spadkowi.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 134  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.