Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo cywilne
23.11.2012 - Olejarz Jarosław
Jakiś czas temu rozstałem się z współpracującą ze mną na zasadach franczyzy firmą. Wszystko było by ok, gdyby firma nie zalegała mi z 3 nieopłaconymi fakturami. Wiem, że mają teraz spore problemy finansowe, więc chwytają się wszystkiego. Dostałem od nich ostatnio pismo, że mają podejrzenia iż złamałem zakaz konkurencji i żądają ode mnie przesłania wszystkich moich faktur wystawionych nie dla nich. Chciałem zapytać czy mają prawo żądać takich dokumentów? Czy nie obowiązuje tajemnica handlowa z innymi kontrahentami? Co powinienem im odpisać na to pismo?
Prawo cywilne
23.11.2012 - Olejarz Jarosław
W 2004 roku wzięłam pożyczkę z banku. Pożyczka została spłacona w określonym terminie w 2005 roku. W czerwcu 2012 roku zadzwoniła do mnie pani z firmy windykacyjnej stwierdzając, że mam do spłaty odsetki od nieterminowych wpłat. Czy ma prawo dzwonić do mnie do pracy?
Prawo cywilne
23.11.2012 - Olejarz Jarosław
Po rozwodzie sama spłacam kredyt hipoteczny, który wspólnie zaciągnęliśmy z byłym mężem w trakcie trwania małżeństwa. Raty są bardzo wysokie, więc zwróciłam się do banku o wydłużenie okresu kredytowania. Były mąż działając złośliwie nie chce podpisać wymaganego wniosku. Nie wyraża też zgody na odłączenie go od kredytu. Czy jest sposób by uzyskać jego podpis np. przez nakaz sądu czy inne postanowienie sądowe?
Prawo cywilne
18.11.2012 - Olejarz Jarosław
Kilka dni temu otrzymałem pismo z firmy windykacyjnej o niezwłoczne wyjaśnienie przyczyny powstania szkody, która powstała w wigilię 2009 roku. Nie byliśmy w domu w tym okresie, gdyż wyjechaliśmy na wigilię do rodziny. Do swojego pisma firma ta przesłała druk potwierdzenia wystąpienia szkody i jej przyczyn. Jaką mam wysłać odpowiedź do tej firmy skoro nic o szkodzie nie wiem? Szczególnie zależy mi na fakcie, żebym w przyszłości nie miał problemów z jakimś wpisem do rejestru dłużników, czy też komornikiem.
Prawo cywilne
18.11.2012 - Olejarz Jarosław
Moja mama w 1988 roku postanowieniem sądu nabyła 18/36 czyli połowę gospodarstwa rolnego po swoim drugim mężu. Pozostałą połowę nabyło czterech innych spadkobierców. Wszyscy już nie żyją, a więc prawa spadkowe przechodzą na ich zstępnych czyli ok. 15 osób. Sądzenie się z wszystkimi i ich szukanie po całym kraju jest niemożliwe. Tą drogę zatem porzuciliśmy, czekając na zasiedzenie. Niestety mama w lipcu br. zmarła. Jeśli spadek po Mamie w całości nabyłem ja, w tym też prawa do połowy gospodarstwa, to mogę skorzystać z sumowania zasiedzenia mojej mamy, od śmierci w 1986 ojczyma i moje dalsze 4 lata posiadania i wnieść sprawę do sądu za cztery lata o zasiedzenie? Jeśli tak, to czy muszę zamieszkać teraz w spadkowym gospodarstwie na stałym meldunku czy wystarczy opłacać należne podatki? Nadmieniam, że przez 26 lat od śmierci ojczyma żaden z innych spadkobierców nie interesował się losem gospodarstwa i nikt nie płacił podatków. Mieszkała tam tylko moja mama i przez 26 lat wszystko opłacała oraz przy mojej doraźnej pomocy utrzymywała i remontowała.
Prawo cywilne
12.11.2012 - Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Przy numerze ksiegi wieczystej brak cyfry kontrolnej, co mam wpisac?
Prawo cywilne
04.11.2012 - Olejarz Jarosław
Nie opłaciłem drugiej składki OC. Data płatności upłynęła jednak 10.09.2007 roku, zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej otrzymałem w dniu 11.10.2012 roku. Czy ta sprawa nie jest przedawniona?
Prawo cywilne
04.11.2012 - Olejarz Jarosław
Mieszkam w mieszkaniu komunalnym od około 30 lat (bezumowny najem lokalu od 11lat). Z powodu dramatycznej sytuacji finansowej (zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna bez prawa do zasiłku) nie opłacałam czynszu, jestem samotną matką i utrzymujemy się wraz z dzieckiem z alimentów. Otrzymałam wezwanie do opuszczenia lokalu w ciągu 7 dni od otrzymania pisma inaczej sprawa zostanie skierowana do sadu o eksmisje. Co mogę zrobić w obecnej sytuacji żeby obronić się przed eksmisja (wpłacenie sumy zadłużenia nie wchodzi w grę, gdyż nie mam takiej możliwości)? Czy prawo w jakiś sposób mnie chroni, np. czy należy mi się mieszkanie socjalne?
Prawo cywilne
03.11.2012 - Olejarz Jarosław
Starałam się o kredyt i złożyłam dokumenty do pośrednika. Jednak nie dali rady zająć się moją sprawą i przekazali mój nr telefonu do innej instytucji. Tam załatwili mi kredyt w banku, pobrali prowizję oraz ubezpieczenie itp. Jednak teraz ta Pani pośrednik domaga się dużej prowizji za pomoc w załatwieniu kredytu, a właściwie za przekazanie mojego nr telefonu innej osobie, która go załatwiła. Straszy mnie podtekstami, iż ma moje ksera dokumentów. Twierdzi, iż wystawiła już fakturę na tą prowizje i muszę ja zapłacić. Czy cos mi grozi za nie zapłacenie jej tej prowizji w sumie za nic? Czy ta Pani może działać na moją szkodę skoro ma moje dokumenty finansowe i rejestrowe. Zaznaczam, iż żadnej umowy z nią nie podpisywałam.
Prawo cywilne
03.11.2012 - Olejarz Jarosław
Mam zasądzone alimenty na nieletnie dzieci ale egzekwowałam je w niepełnej kwocie bezpośrednio u pracodawcy dłużnika. Ojciec dzieci ma jednak inne zajęcie komornicze z tytułu zaległości opłat czynszu. Komornik wiedząc, że nie w pełni są zaspokojone alimenty straszył karami pracodawcę dłużnika, jeśli nie będą przesyłać pieniędzy jemu na zajęcie z tyt. zaległego czynszu. Efektem tego pracodawca dłużnika zwrócił mi wyrok z klauzulą natychmiastowej wykonalności jednocześnie wskazując, iż muszę egzekwować alimenty u tegoż komornika. Efekt jest taki, że egzekucja z tyt. zaległego czynszu jest w dalszym ciągu bezskuteczna, pieniędzy dla dzieci jest jeszcze mniej o koszty komornika, a po za tym minął tydzień od przelewu zajętego wynagrodzenia, a ja w dalszym ciągu pieniędzy nie mam. Co mogę zrobić, żeby znów pieniądze otrzymywać bezpośrednio od pracodawcy dłużnika?
  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 134  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.