Jesteś tutaj:
Porady prawne
Procedura sądowa
12.06.2012 - Olejarz Jarosław
Mąż wniósł pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Nie mam zastrzeżeń , nie żyję z mężem od kilku lat. Mam odpowiedzieć na pozew do 14 maja b. roku. Chcę w treści ująć, iż nie chcę brać w nim udziału i rozstrzygnięcie ma zapaść na pierwszej rozprawie. Czy sąd poinformuje mnie o takiej możliwości?
Procedura sądowa
27.05.2012 -
Rok temu w postanowieniu sądu rejonowego, w ramach ugody sąd zasądził mi alimenty w wysokości 1.500 zł miesięcznie na utrzymanie żony oraz opłacanie czynszu w wysokości 600 zł za mieszkanie. W tym roku odbyła się rozprawa rozwodowa. Sąd wydał wyrok o rozwiązaniu małżeństwa z mojej winy i zasądził alimenty w wysokości 1.500 zł. Jednocześnie Sąd nie orzekał o wspólnym mieszkaniu stron. Na rozprawie Sąd pouczył żonę, że mieszkanie należy zamienić. Czy muszę płacić czynsz, który wcześniej był zasądzony? Której instancji wyrok jest ważniejszy?
Procedura sądowa
20.10.2011 - Olejarz Jarosław
W 2001 roku w trakcie trwania małżeństwa zakupiłem mieszkanie razem z rodzicami, W akcie notarialnym jest zapisane ze 1/2 mieszkanie jest zakupiona z majątku odrębnego mojego, a 1/2 z majątku moich rodziców. Teraz żona chce przed sądem powiedzieć, że mieszkanie było kupione z majątku wspólnego mojego i żony, zarówno moja część jak i część moich rodziców. Jakie są szanse na udowodnienie tego przed sadem, na dowód żona chce przedstawić, że miała firmę.
Procedura sądowa
19.10.2011 - Olejarz Jarosław
Pożyczyłem znajomemu pieniądze, przy czym termin spłaty pożyczki minął w dniu 31 stycznia 2011 roku. Miał płacić nie płaci więc chcę iść do sądu. Czy mogę składając pozew wnioskować o zwolnienie z kosztów sądowych lub o ich przeniesienie na pozwanego? Jestem w trudnej sytuacji. Ile będzie wynosić opłata sądowa wnoszona wraz z pozwem? Czy wniosek o zwolnienie z kosztów składać z pozwem, czy później?
Procedura sądowa
07.09.2011 - Olejarz Jarosław
Czy sąd dokonując podziału nieruchomości pomiędzy współwłaścicieli może nie uwzględnić faktu braku samodzielności lokalu w budynku - nieruchomość nie posiada normatywnej klatki schodowej umożliwiające bezkolizyjne korzystanie z nieruchomości?
Procedura sądowa
30.08.2011 - Olejarz Jarosław
Przyszło awizo z sądu zaadresowane na moją mamę ale mama już nie żyje a ja jako córka nie mogę tego odebrać. Sąd wysłał do mamy pismo, czy sprawa może się odbyć bez mojej mamy? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji i jakie mogą być dalsze losy tej sprawy? Czy powinnam informować sąd że ta osoba już nie żyje, a jeżeli tak, to jak mam to zrobić skoro nie wiem jaki to sąd i nie znam żadnych szczegółów tego pisma. Jak sąd się dowie, że mama - adresat już nie żyje? Czy sprawa zostanie umorzona bądź zamknięta? Jak powinnam postąpić?
Procedura sądowa
25.08.2011 - Olejarz Jarosław
Czy dom noclegowy może spełniać kryteria pomieszczenia tymczasowego, a co za tym idzie czy komornik może na wniosek wierzyciela (gminy) eksmitować dłużnika do noclegowni?
Procedura sądowa
24.07.2011 - Olejarz Jarosław
Byłam ustanowiona zarządem przymusowym w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przez sąd okręgowy i przez sąd miała wyznaczone wynagrodzenie. Zostałam odwołana przez sąd apelacyjny na zażalenie byłego zarządu. Gdzie mogę dochodzić mojego wynagrodzenia? Czy do sądu powinnam napisać pismo? Czy zarząd przymusowy ma prawo złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości?
Procedura sądowa
19.07.2011 - Olejarz Jarosław
Prowadzę sprawę koleżance na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa w związku z decyzją administracyjną. W obecnej chwili wniosłem skargę do WSA i otrzymałem pismo z WSA o ustosunkowaniu się w normach art. 35 PPSA co do pełnomocnictwa. Czy brak jest stałego stosunku zlecenia w PPSA? Czy mogę być uczestnikiem sprawy na wskutek interesu prawnego, lub może lepiej będzie na rozprawę posłać adwokata?
Procedura sądowa
03.06.2011 - Olejarz Jarosław
Wyrokiem sądu podwyższono mi kwotę alimentów. Alimenty przekazuje poprzez wpłatę na konto komornika, a ten przekazuje ja dalej na konto mojej byłej żony. Zgodnie z wyrokiem sądu wpłacałem nową, podwyższoną kwotę alimentów, mimo braku informacji od komornika o wysokości opłaty komorniczej od nowej kwoty alimentów. Dobrowolnie wpłacałem więcej niż wynoszą nowe alimenty, jednak komornik dwukrotnie odsyłał mi część jaką jemu przesłałem ponad wcześniej zasądzone alimenty. Obecnie komornik domaga się już wyższych alimentów, ale w wyniku odsyłania mi przez komornika mojej wpłaty mam zaległości alimentacyjne i musze ponosić opłaty egzekucyjne. Zaległości te nie powstały z mojej winy. Kto informuje komornika o zmianie wysokości kwoty alimentów? Czy musze to robić ja? Czy nie ma tu jakiegoś błędu w postepowaniu komornika? Czy to ja musze ponieść te koszty egzekucyjne?
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 17  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.