Jesteś tutaj:
Porady prawne
Majątek i pieniądze
04.10.2006 - Olejarz Jarosław

Czy mój ojciec który dostał eksmisje 11 lat temu, za znęcanie się nad rodziną (mieszka już 11 w mieszkaniu swojej matki i tam jest zameldowany) z mieszkania służbowego przydzielonego mojej mamie, będzie mógł rościć do tego lokalu prawa jeśli mama kupi je na własność? Rodzice nie mają rozwodu. Czy tez już stracił te prawa dostając eksmisję?

Majątek i pieniądze
03.10.2006 - Olejarz Jarosław

Dostałam dzisiaj z sądu pozew o rozwód bez orzekania o winie złożony przez mego męża oraz wezwanie na rozprawę. Mam też w ciągu 7 dni możliwość odpowiedzi na pozew. Jakie są skutki nie przesłania do sądu odpowiedzi na pozew.

Majątek i pieniądze
03.10.2006 - Olejarz Jarosław

Chciałabym się dowiedzieć, czy zakład energetyczny może dochodzić roszczeń z tytułu opłaty za nielegalny pobór energii elektrycznej od spadkobierców dłużnika. Obowiązujący kodeks karny kwalifikuje nielegalny pobór energii elektrycznej jako przestępstwo ścigane z urzędu. Czy ZE może zakwalifikować opłatę za nielegalny pobór energii elektrycznej jako dług spadkowy i żądać zapłaty od spadkobierców.

Majątek i pieniądze
03.10.2006 - Olejarz Jarosław

Siedem miesięcy temu zmarła moja matka. Pozostawiła testament, w którym do całego spadku powołała mnie jako córkę. Postępowanie spadkowe związane z przyjęciem przeze mnie spadku zostało już zakończone. Miesiąc temu odnalazłam testament mojego dziadka (ojca mojej matki), który w swoim testamencie przekazał mojej matce ziemie, jako jedynej spadkobierczyni, zobowiązując ją jedynie do spłaty symbolicznej kwoty swojemu bratu. Dziadek zmarł kilkanaście lat temu. Wiem, że matka nigdy nie przejęła dóbr zapisanych testamentem przez swojego ojca, w ogóle się nimi nie interesowała. Czy jest to jednoznaczne z odrzuceniem przez nią spadku i czy ja mam do tego jakieś prawa.

Majątek i pieniądze
03.10.2006 - Olejarz Jarosław

Swego czasu chcąc pomóc zaprzyjaźnionemu przedstawicielowi handlowemu w wyrobioniu targetu sprzedaży kupiłem na przelew określoną ilość towaru, który był w tamtym okresie w promocji. Zakup został wykonany na koniec okresu rozliczeniowego. Po tym okresie miał nastąpić zwrot towaru do producenta. Producent jednak odmówił przyjęcia. Towar leży u mnie od dawna a teraz dowiedziałem się że producent skierował sprawę do komornika. Czy można jakoś wstrzymać egzekucję?

Majątek i pieniądze
03.12.2012 - Olejarz Jarosław

Czy jak odebrałem mandat karny, to mogę się jeszcze gdzieś odwołać od niego? Nie zgadzam się w sumie z mandatem a odebrałem go dla świętego spokoju.

Majątek i pieniądze
29.09.2006 - Olejarz Jarosław

Zawarłam umowę o dzieło w zakresie wykonania inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej. Teraz zamawiający odstapił od umowy (umowa już i tak wygasła). Jestem obwiniana za to, że inwentaryzacja nie została sporządzona prawidłowo, a ja nie mam uprawnień budowlanych, i zrobiłam to tak jak umiałam.

Majątek i pieniądze
28.09.2006 - Olejarz Jarosław

Prowadząc działalność gospodarczą korzystałam z konta firmowego w jednym z banków. Do konta wydana była karta debetowa. Wiedziałam, że mogę korzystać z karty do kwoty dostepnych środków. Nie wnioskowałam o przyznanie limitu debetowego do tej karty. Tymczasem podczas jej używania przekroczyłam saldo i zrobiłam debet. Teraz po 5 latach od zdarzenia bank wzywa mnie do zwrotu kwoty wraz z odsetkami. Czy działanie banku jest działaniem zgodnym z prawem skoro limit debetowy został przyznany do konta bez mojego wniosku?

Majątek i pieniądze
27.09.2006 - Olejarz Jarosław

Bank sprzedał mój dług, który powstał w związku z umową rachunku bankowego. W latach 1998-1999 miałem w banku rachunek. Od 1999 roku rachunek ten nie był czynny a w banku poinformowano mnie, że rachunek zostanie zamknięty. Tak też myślałem. W ubiegłym miesiącu zwrociła się do mnie jednak kancelaria prawna żądając spłaty ponad 1 tys. zł tytułem zadłużenia powstałego za prowadzenie rachunku. W banku mnie zbyli, mówiąc że dług został sprzedany i że mam rozmawiać z kancelarią która dług kupiła. Czy działanie banku jest zgodne z prawem? Nie byłem o niczym informowany. Czy bank mógł przekazać moje dane osobowe?

Majątek i pieniądze
12.09.2006 - Olejarz Jarosław

Wziąłem pożyczkę w pracy na remont mieszkania i spłacałem ją miesięcznie w ratach. Nagle otrzymałem wypowiedzenie umowy o pracę bez podania przyczyny. Na tą chwilę zostało mi do spłacenia 3000 zł, kazano mi wpłacić tą kwotę w całości. Napisałem pismo do dyrektora z prośbą o umorzenia spłaty tej pożyczki z związku iż zostałem zwolniony i posiadam ciężką sytuację rodzinną. Otrzymałem odp. że nie ma takiej zgody jedynie pozwalają mi spłacić tą pożyczkę dalej w ratach, a jeśli nie będę spłacał to raty te będą potrącać z moich wierzytelności względem zakładu pracy. Przestraszyłem się i spłacam tą pożyczkę.

  1 2 3 4 5 z 5  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.