Jesteś tutaj:
Porady prawne
Majątek i pieniądze
18.02.2007 - Olejarz Jarosław

Mam 57 lat, obecnie jestem na rencie do końca marca br. ZUS wyliczył mi, że mam przepracowane w zawodzie 38 lat składkowe i nieskładkowe (nieskł. niecałe 16 m-cy), w tym 19 lat w warunkach szczególnych jako wychowawca w rodzinnym domu dziecka. Pytanie moje to, kiedy mógłbym przejść na wcześniejszą emeryturę lub świadczenie przedemerytalne? Czy mam jakiekolwiek możliwości i jeżeli tak to jakie i na jakiej podstawie prawnej?

Majątek i pieniądze
07.02.2007 - Olejarz Jarosław

Czy na zwolnieniu lekarskim można zarejestrować działalność gospodarczą bez obawy utraty zasiłku chorobowego?

Majątek i pieniądze
27.12.2006 - Olejarz Jarosław

Osoba nie spłaciła małego kredytu w pewnym banku, oraz nie spłaciła rat za sprzęt RTV. Po egzekucji komorniczej, należności zostały uregulowane. Czy te instytucje powinny wykreślić ją z rejestru dłużników automatycznie? Czy osoba ta musi się do nich sama pofatygować?

Majątek i pieniądze
23.11.2006 - Olejarz Jarosław

W maju b.r. zmarła moja matka. Ja mam brata, pełnoletniego, który zamierza zrzec się części spadku na moją korzyść.Składając wniosek powiedziano nam, że zwykle takie postępowanie trwa około 3 miesięcy, i miałem nadzieję, że pierwsze spotkanie w sądzie odbędzie się w nowym roku. Moje pytanie jest następujące - czy można przełożyć wizytę w sądzie na nowy rok? Jeśli tak to w oparciu, o jakie sytuacje? Zgodnie z ostatnimi zmianami, (do końca nie wiem czy rzeczywiście obowiązującymi od nowego roku) najbliższa rodzina (I grupa) ma być zwolniona od podatku spadkowego.

Majątek i pieniądze
27.10.2006 - Olejarz Jarosław

Mam pytanie o postepowanie w sprawie odzkodowania od administracji samorządowej na podstawie art. 418 kc, ale wg. przepisów sprzed 2004 roku, czyli wtedy będą obowiązywać uchylone przepisy art. 160 KPA? A co z przedawnieniem roszczeń?

Majątek i pieniądze
26.10.2006 - Olejarz Jarosław

Sprawa dotyczy roszczenia odszkodowawczego w związku wydaniem decyzji przez Prezydenta Miasta. Decyzja jako sprzeczna z prawem została uchylona, czy możemy na podstawie art. 160 KPA dochodzić odszkodowania. Jakie są przesłanki przerwania biegu przedawnienia roszczenia odszkodowawczego w administracji.

Majątek i pieniądze
26.10.2006 - Olejarz Jarosław

Kupiłam samochód. Miał być bezwypadkowy, co zostało potwierdzone w umowie. Teraz auto się sypie, a opinia rzeczoznawcy stwierdza, że auto jest po ciężkim wypadku (wspawano ćwiartkę z innego auta), brak poduszek powietrznych. Sprzedawca stwierdził, że go to nie obchodzi bo auto mi wydał sprawne a czy ja potem miałam wypadek, to już moja sprawa. Co mogę zrobić?

Majątek i pieniądze
26.10.2006 - Olejarz Jarosław

Chcę kupić nieruchomość w strefie przemysłowej. Co należy sprawdzić przed zakupem takiej nieruchomości - czy nie ma ona żadnych wad prawnych?

Majątek i pieniądze
04.10.2006 - Olejarz Jarosław

Podczas przewozu minibusem doszło do wypadku, w wyniku którego doznałem wielu obrażeń. Nie mogę pracować, nadal jestem rehabilitowany. Przewoźnik nie kwapi się do jakiegoś zadośćuczynienia. Czy mogę żądać zapłaty odszkodowania od niego czy z jakiegoś ubezpieczenia?

Majątek i pieniądze
04.10.2006 - Olejarz Jarosław

Jestem jednym z trzech poręczycieli kredytu. Na wniosek kredytobiorcy została spisana umowa ugody zmieniająca warunki spłaty zadłużenia, harmonogram spłaty wierzytelności rozłożono na 12 miesięcznych rat. Żaden z poręczycieli nie podpisał aneksu do umowy. Mam pytanie, czy w związku z aneksem nasze poręczenie w dalszym ciągu obowiązuje, czy bank nie uchybił przepisom nie wzywając nas poręczycieli do podpisania całkiem nowych warunków spłaty kredytu.

  1 2 3 4 5 z 5  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.