Jesteś tutaj:
Porady prawne
Porady
04.07.2014 - Olejarz Jarosław
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Komornik zablokował konto bankowe spółki na kwotę długu jednego wspólnika. Dług ten nie ma związku z działalnością naszej spółki, lecz powstał w związku z udziałem wspólnika w innej spółce cywilnej - handlowej. Komornik zajął kwotę długu na naszym rachunku bankowym w połowie miesiąca czerwca b.r. Do dnia dzisiejszego ja jako drugi wspólnik nie zostałem przez niego o tym powiadomiony. Czy komornik mógł dokonać zajęcia i czy mogę podjąć się obrony moich praw, przecież ja nie jestem dłużnikiem?
Porady
05.05.2014 - Olejarz Jarosław
Prowadzę działalność gospodarczą. Obecnie komornik zajął mi rachunek bankowy i nie mogę dokonać wypłaty środków na wypłaty dla pracowników. Słyszałem, że wynagrodzenia te są zwolnione spod egzekucji ale bank nie chcę wykonać przelewów. Na jaki przepis się mogę powołać aby bank zrealizował wypłatę wynagrodzeń?
Porady
14.04.2014 - Olejarz Jarosław
Kupiłem samochód z wbitym w dowód rejestracyjny zastawem rejestrowym i mam problem, a mianowicie jestem 4 właścicielem pojazdu i posiadam wszystkie umowy od pierwszej i chciałbym zarejestrować samochód na siebie. Problem polega na tym, że usuniecie zastawu może dokonać tylko osoba, na która był on ustanowiony. Ja nie mam żadnego kontaktu z tą osobą, a minęło już 16 lat od momentu gdy zastaw był ustanowiony. Ponieważ bank nie udziela żadnych informacji na temat kredytów czy istnieje możliwość wykreślenia tego zastawu przeze mnie jako właściciela nabytego pojazdu?
Porady
12.04.2014 - Olejarz Jarosław
Posiadam linię kredytową w banku, która uruchamiana zostaje w momencie wydania dyspozycji. Do banku komornik przesłał nakaz komorniczy i bank w imieniu komornika blokuje kwotę linii kredytowej będącą właśnie w danej chwili na rachunku rozliczeniowym i przekazuje do komornika. Czy to jest zgodne z prawem? Ciężko sobie wyobrazić aby komornik zajmował część kredytu tylko dlatego, że bank uznał iż rachunek rozliczeniowy będący integralną częścią umowy kredytowej należy do mnie.
Porady
23.03.2014 - Olejarz Jarosław
Otrzymałam pismo z Wydziału Ksiąg Wieczystych o wpisaniu księdze założonej dla mojej nieruchomości hipoteki przymusowej na wniosek wierzyciela i na podstawie orzeczenia sądu na kwotę kilku tysięcy złotych. Chciałabym spłacać to zadłużenie w ratach, ale nie mogę skontaktować się z wierzycielem, ponieważ nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maile. Najważniejsze pytanie brzmi, czy z powodu wpisania tej hipoteki mogą mi zabrać mieszkanie? I czy znając numer konta wierzyciela, mogłabym spłacać swoje zadłużenie jeśli on nie skontaktuje się ze mną?
Porady
04.03.2014 - Olejarz Jarosław
Jestem po wizycie u komornika sądowego, który prowadzi egzekucję przeciwko nam z powództwa wspólnoty mieszkaniowej. Większość członków wspólnoty wyraziła zgodą na spłatę moich zaległości w miesięcznych ratach. Spłaciłem już w ten sposób od kwietnia zeszłego roku, znaczną część zadłużenia. Jaka jest możliwość odwołania się od czynności komornika? Rozumiem że opłaty sądowe muszę wnieść, ale resztę zaległej sumy chciałbym wnosić na konto wspólnoty bez ponoszenia kosztów egzekucji. Czy istnieje ryzyko licytacji naszego mieszkania, pomimo zobowiązania się do spłaty zaległości oraz częściowej już spłaty i jej kontynuowania?
Porady
23.02.2014 - Olejarz Jarosław
Kilka dni temu komorni dokonał zajęcia rzeczy należących do mnie, w toku egzekucji jaka toczy się wobec mojego znajomego. Zajęte rzeczy nie należą jednak do niego, a jak odpowiednie dokumenty, na to, że stanowią one moją własność. Czy komornik może tak po prostu dokonać zajęcia rzeczy, które nie są rzeczami dłużnika?
Porady
10.02.2014 - Olejarz Jarosław
Witam, w zeszłym roku spłaciłam pożyczkę w banku. Zgodnie z podpisanym ze mną dokumentem miała ona zostać spłacona bez pobrania prowizji za wcześniejszą spłatę. Bank pobrał jednak prowizję i w tym momencie nie uwzględnia mojej reklamacji twierdząc, że pobrana opłata za wcześniejszą spłatę jest zgodna z ich opłatami, co oczywiście się zgadza. Jednak podpisano ze mną wniosek o wcześniejszą spłatę, na którym jest uwzględniony brak opłat. Proszę o informację w jaki sposób mogę odzyskać pobraną prowizję.
Porady
09.02.2014 - Olejarz Jarosław
Czy w przypadku śmierci dłużnika sąd nada klauzulę wykonalności na współmałżonka dłużnika? Oczywiście istnieją ku temu podstawy, tyle że dłużnik zmarł zanim wystąpiłem do sądu z wnioskiem o nadanie klauzuli.
Porady
03.02.2014 - Olejarz Jarosław
W trakcie toczącego się postępowania egzekucyjnego, mój dłużnik zginął w wypadku. Chcę wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności, na małżonkę dłużnika (sprawa dotyczy pożyczki udzielonej w 2004 roku). Wystąpiłem do sądu z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym w połowie 2013 roku. Do dnia dzisiejszego sąd nie wydał jednak postanowienia. Czy po śmierci dłużnika nadal mogę wystąpić o nadanie klauzuli na małżonkę dłużnika?
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.