Jesteś tutaj:
Porady prawne
Prawo cywilne
23.03.2014 - Olejarz Jarosław
Otrzymałam pismo z Wydziału Ksiąg Wieczystych o wpisaniu księdze założonej dla mojej nieruchomości hipoteki przymusowej na wniosek wierzyciela i na podstawie orzeczenia sądu na kwotę kilku tysięcy złotych. Chciałabym spłacać to zadłużenie w ratach, ale nie mogę skontaktować się z wierzycielem, ponieważ nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maile. Najważniejsze pytanie brzmi, czy z powodu wpisania tej hipoteki mogą mi zabrać mieszkanie? I czy znając numer konta wierzyciela, mogłabym spłacać swoje zadłużenie jeśli on nie skontaktuje się ze mną?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
23.03.2014 - Olejarz Jarosław
Jestem matką trojga małoletnich dzieci. Wyrokiem sądu została mi ograniczona władza rodzicielska na wniosek mojego męża. Zamierzam wystąpić do sądu o przywrócenie władzy rodzicielskiej, ponieważ ustały przesłanki jej ograniczenia. Wyrokiem sądu zostałam również zobowiązana do płacenia alimentów. Obecnie ja zajmuję się dziećmi zamiast męża, pomimo ograniczenia mi władzy rodzicielskiej, ale mimo to dalej przesyłam alimenty mężowi, który wydaje je na siebie. Czy mogę wnieść pozew do sądu o zniesienie ciążącego na mnie obowiązku alimentacyjnego i żądać alimentów od męża?
Prawo gospodarcze
20.03.2014 - Olejarz Jarosław
Sąd Upadłościowy II instancji w składzie 3-ch sędziów wydał postanowienie oddalające zażalenie na postanowienie sędziego komisarza w przedmiocie oddalenia sprzeciwu od listy wierzytelności. Z uzasadnienia postanowienia wynika, że sąd oparł swoje stanowisko na nieprawdziwych stwierdzeniach, że umowy przewłaszczenia wierzycieli na zabezpieczenie swojej wierzytelności zostały zawarte bez daty pewnej, co jest niezgodne z prawdą i zgromadzonym w sądzie materiale dowodowym. Czy od takiego postanowienia przysługuje wierzycielowi środek odwoławczy.
Prawo rodzinne i opiekuńcze
13.03.2014 - Olejarz Jarosław
Przygotowuje się do podziału majątku po rozwodzie, od którego upłynęło już blisko kilka lat. Miałem z byłą małżonką wspólne mieszkanie i do tego każde z nas kwoty pieniężne na swoich rachunkach bankowych. Dwa lata po rozwodzie przepisałem swoją część wspólnego mieszkania na nasze wspólne dzieci. Czy przepisana część mieszkania będzie miała wpływ bądź znaczenie przy dalszym podziale majątku? Czy była małżonka może rościć jakieś prawa z tytułu zakupu po rozwodzie mieszkania (nabyłem je w krótkim czasie po rozwodzie). Czy do podziału majątku brany jest stan rachunków bankowych na dzień rozwodu czy przyjmuje się większy zakres historii rachunku? Jak długo po rozwodzie można rościć prawa do sum pieniężnych zgromadzonych na takich rachunkach bankowych?
Prawo podatkowe
09.03.2014 - Olejarz Jarosław
Dzień dobry, prowadzę działalność gospodarczą i serwis internetowy, w którym użytkownicy mogą zarabiać pieniądze za wykonywanie różnego rodzaju zadań. Z tego co wiem, w każdym tego typu serwisie, jako użytkownik, za otrzymane wypłaty muszę odprowadzić podatek samodzielnie - pole inne źródła w PIT. Chciałbym się dowiedzieć, czy jako właściciel takiego serwisu musiałbym odprowadzać podatek za użytkowników? Jak wygląda sytuacja z PIT8c? Niestety nie mam możliwości ich wystawienia, ponieważ posiadam tylko imię i nazwisko oraz adres zamieszkania użytkowników (niezbędne do wypłat).
Prawo cywilne
13.03.2014 - Olejarz Jarosław
Witam serdecznie otrzymałam pismo o eksmisję, czy mogę napisać pismo do Sądu o przesunięcie terminu rozprawy w związku z próbą porozumienia z miastem w sprawie rozłożenia zaległości na raty. Jeżeli tak to jak takie pismo powinno wyglądać.
Prawo cywilne
04.03.2014 - Olejarz Jarosław
Po śmierci męża zrzekłam się spadku. Wczoraj po rozmowie z policjantem dowiedziałam się, że trwa dochodzenie w sprawie wyłudzenia pieniędzy od klientów. Osobą poszkodowaną jest mój mąż. Czy po zakończeniu śledztwa powinnam otrzymać wyegzekwowana kwotę, czy kwota będzie przypisana spadkowi.
Prawo cywilne
04.03.2014 - Olejarz Jarosław
Jestem po wizycie u komornika sądowego, który prowadzi egzekucję przeciwko nam z powództwa wspólnoty mieszkaniowej. Większość członków wspólnoty wyraziła zgodą na spłatę moich zaległości w miesięcznych ratach. Spłaciłem już w ten sposób od kwietnia zeszłego roku, znaczną część zadłużenia. Jaka jest możliwość odwołania się od czynności komornika? Rozumiem że opłaty sądowe muszę wnieść, ale resztę zaległej sumy chciałbym wnosić na konto wspólnoty bez ponoszenia kosztów egzekucji. Czy istnieje ryzyko licytacji naszego mieszkania, pomimo zobowiązania się do spłaty zaległości oraz częściowej już spłaty i jej kontynuowania?
Prawo administracyjne
25.02.2014 - Olejarz Jarosław
Wynajmuję mieszkanie cudzoziemcowi. Mieszkanie to wynajmuję bez zawartej na piśmie umowy najmu. Najemca poprosił mnie o zameldowanie na pobyt czasowy w tym mieszkaniu wynoszący do 3 miesięcy. Czy po upływie tego okresu zameldowania, w razie nieoczekiwanej sytuacji będę mógł usunąć najemcę z mieszkania ? Jakie wiążą się konsekwencje zameldowania cudzoziemca?
Prawo administracyjne
25.02.2014 - Olejarz Jarosław
Od półtora roku nęka nas hałas pochodzący z sygnałów ostrzegawczych emitowanych przez kolej, której tory przebiegają niedaleko naszego domu. Kiedy kupowaliśmy ten dom, dwa i pół roku temu kolej nie używała sygnałów dźwiękowych, a hałas przez nią emitowany nie był uciążliwy. Z chwilą wprowadzenia nowego, bardziej nowoczesnego taboru, zaczęto używać sygnałów o bardzo wysokiej częstotliwości. Przejazdy są niestrzeżone, nie ma ani sygnalizacji świetlnej, ani szlabanów, stąd jedyna uznawana metoda ostrzegania to głośne trąbienie. Co w tej sytuacji możemy zrobić, aby móc spokojnie mieszkać?
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 254  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.