Jesteś tutaj:

Prawo podatkowe

Kiedy pobierana jest opłata targowa?
29.09.2015 - Andżelika Banowicz
Opłata targowa jest daniną lokalną stanowiącą dochód gminy. Pobierana jest ona od osób, które zajmują się sprzedażą na targowiskach. Zasady ustalania i poboru opłaty targowej reguluje Ustawa z 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010r., Nr 95, poz. 613 ze zm.)...
20.10.2014 - Edyta Zielińska
W pewnych przypadkach udzielenie pełnomocnictwa wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty skarbowej...
07.10.2014 - Edyta Zielińska
Dla wielu osób zamiana mieszkania to jedyna możliwość na nabycie własności większego mieszkania...
30.09.2014 - Natalia Szok
Obowiązek podatkowy ma charakter bezwzględny i wynika nie tylko z przepisów poszczególnych ustaw...
Kiedy pobierana jest opłata targowa?
Prawo podatkowe
29.09.2015 - Andżelika Banowicz
Opłata targowa jest daniną lokalną stanowiącą dochód gminy. Pobierana jest ona od osób, które zajmują się sprzedażą na targowiskach. Zasady ustalania i poboru opłaty targowej reguluje Ustawa z 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010r., Nr 95, poz. 613 ze zm.).
Opłata skarbowa od pełnomocnictwa
Prawo podatkowe
20.10.2014 - Edyta Zielińska
W pewnych przypadkach udzielenie pełnomocnictwa wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty skarbowej. Nieuiszczenie opłaty skarbowej od udzielonego pełnomocnictwa stanowi wykroczenie skarbowe, które może być karane nawet do wysokości dwudziestokrotności wynagrodzenia minimalnego.
Zamiana mieszkań - sprawdź o jakich kosztach muszę pamiętać
Prawo podatkowe
07.10.2014 - Edyta Zielińska
Dla wielu osób zamiana mieszkania to jedyna możliwość na nabycie własności większego mieszkania. Najwięcej czasu trzeba poświęcić – wbrew pozorom, nie na załatwianie spraw administracyjnych, ale na znalezienie osoby zainteresowanej zamianą jednego mieszkania na drugie. Jeśli jednak znajdziesz już mieszkanie na zamianę, warto wiedzieć jakie koszty będziesz musiał ponieść, aby móc zakończyć procedurę i móc się wprowadzić do nowego mieszkania.
Kiedy nie musimy płacić podatku, czyli zwolnienia w świetle ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Prawo podatkowe
30.09.2014 - Natalia Szok
Obowiązek podatkowy ma charakter bezwzględny i wynika nie tylko z przepisów poszczególnych ustaw, ale przede wszystkim z unormowań konstytucyjnych. W pewnych sytuacjach jednak, sam ustawodawca wyłącza konieczność zapłaty podatku, czyniąc to w drodze tzw. zwolnień.
O ile wzrosną podatki i opłaty lokalne w 2015 roku?
Prawo podatkowe
29.09.2014 - Edyta Zielińska
W dniu 7 sierpnia 2014 r. Minister Finansów podpisał obwieszczenie w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2015 r. Obwieszczeniem zostały zwaloryzowane maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych zgodnie ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu 2014 r. w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r., który wyniósł 100,4. Zatem maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną w 2015 roku o 0,4%.
Interpretacja milcząca - co to jest?
Prawo podatkowe
26.09.2014 - Edyta Zielińska
Przepisy ordynacji podatkowej przewidują wydawanie przez Ministra Finansów interpretacji prawa podatkowego w indywidualnych sprawach. Minister Finansów (lub upoważnione przez niego organy podatkowe) - ma wydać interpretację bez zbędnej zwłoki, jednakże nie później, niż w terminie 3 miesięcy od otrzymania wniosku. W przypadku, gdy interpretacja nie zostanie wydana, to uznaje się, że w dniu następującym po tym, w którym upłynął termin wydania interpretacji, została wydana interpretacja stwierdzająca prawidłowość stanowiska wnioskodawcy w pełnym zakresie, czyli tzw. interpretacja milcząca.
Oszczędzaj na emeryturę i płać mniejsze podatki
Prawo podatkowe
23.09.2014 - Bernard Waszczyk
Do końca roku zostało trzy i pół miesiąca. Warto już teraz zacząć myśleć o tym, co można zrobić, aby przy okazji przyszłorocznego rozliczenia podatkowego zapłacić fiskusowi mniejszy podatek.
Opłata od posiadania psa
Prawo podatkowe
22.09.2014 - Radosław Terlecki
Szczególnego rodzaju danina publiczna, zwana ustawowo opłatą od posiadania psa, od niedawna zasila budżety poszczególnych gmin. Skutkiem tego nie każdy obywatel ma świadomość, że w związku z posiadaniem przezeń wspaniałego pupilka - najlepszego przyjaciela człowieka – ustawa wiąże powstanie konieczności zapłaty podatku.
Dłużnik podatkowy będzie wszystkim znany
Prawo podatkowe
17.09.2014 - Rafał Rodzeń
Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacanych ma to do siebie, że nie obejmuje osób, które zalegają z opłatami publicznoprawnymi takimi jak podatki. W związku z tym, jeśli chcesz sprawdzić czy Twój kontrahent spełnia powszechny obowiązek podatkowy, to KRDN niestety w tym Ci nie pomoże. W związku z tym polski rząd chce wprowadzić dodatkowy rejestr, w którym uwidocznieni zostaną wszyscy dłużnicy podatkowi.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości w przypadku budynków nowo wybudowanych?
Prawo podatkowe
11.09.2014 - Radosław Terlecki
Podatek od nieruchomości to jedna z najpowszechniejszych danin publicznych. Podatnikami podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne (w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej) będące właścicielami nieruchomości lub obiektów budowlanych, posiadaczami samoistnymi nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikami wieczystymi gruntów oraz – pod określonymi warunkami, o których mowa w ustawie - posiadaczami nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Warto zastanowić się nad momentem powstania obowiązku podatkowego w przypadku rozważanego podatku w sytuacji, gdy przedmiotem opodatkowania ma być nowo powstały budynek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 119  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.