Jesteś tutaj:

Prawo gospodarcze

Wolność działalności gospodarczej
16.10.2014 - Edyta Zielińska
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dotyczącą zakazu utrudniania przedsiębiorcom dostępu do rynku przez pobieranie innych niż marża handlowa opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 15 ust. 1 pkt...
26.09.2014 - Rafał Rodzeń
Popularne strony internetowe mają bardzo charakterystyczne nazwy – dzięki temu duża liczba...
26.09.2014 - Edyta Zielińska
W dniach 3 czerwca i 25 września 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał skargę konstytucyjną...
05.09.2014 - Edyta Zielińska
W dniu 5 sierpnia 2014 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Dyrektora Izby...
Wolność działalności gospodarczej
Prawo gospodarcze
16.10.2014 - Edyta Zielińska
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dotyczącą zakazu utrudniania przedsiębiorcom dostępu do rynku przez pobieranie innych niż marża handlowa opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 15 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji jest zgodny z art. 20 w związku z art. 22 konstytucji.
Kopiowanie adresu strony internetowej
Prawo gospodarcze
26.09.2014 - Rafał Rodzeń
Popularne strony internetowe mają bardzo charakterystyczne nazwy – dzięki temu duża liczba użytkowników jest w stanie je bez problemu skojarzyć. Problem w tym, że część osób chce łatwym kosztem zdobyć podobny rozgłos i tworzy własną stronę o bliźniaczo podobnej nazwie. W przypadku złośliwego naśladownictwa, prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji stosuje poważne sankcje wobec tzw. pasożyta gospodarczego, czy w odniesieniu do sieci jest podobnie?
Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Prawo gospodarcze
26.09.2014 - Edyta Zielińska
W dniach 3 czerwca i 25 września 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał skargę konstytucyjną dotyczącą zasady rozliczania i opłacania składek na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne przez wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Tajemniczy punkt kontaktowy
Prawo gospodarcze
08.09.2014 - Rafał Rodzeń
Pojęcie punktu kontaktowego kojarzy się zapewne bardziej z filmami akcji, niż z przepisami prawnymi. Prawdą jednak jest, że powyższy termin ma wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Jeśli jesteś ciekawy czym dokładnie jest punkt kontaktowy – przeczytaj nasz artykuł.
Czy Urząd Skarbowy może odmówić nadania numeru NIP firmie której siedzibę stanowi tzw. wirtualne biuro?
Prawo gospodarcze
05.09.2014 - Edyta Zielińska
W dniu 5 sierpnia 2014 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi od wyroku WSA w sprawie skargi w przedmiocie odmowy nadania numeru identyfikacji podatkowej. Tym samym Naczelny Urząd Skarbowy uznał, że Urząd Skarbowy nie może odmawiać nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) firmie, której siedzibę stanowi tzw. wirtualne biuro.
Czym jest lawinowa sprzedaż?
Prawo gospodarcze
12.08.2014 - Rafał Rodzeń
Czy spotkałeś się kiedykolwiek z pojęciem sprzedaży lawinowej? Być może sądzisz, że jest to sprzedaż dokonywana w hurtowych ilościach – jedynym sposobem na uzyskanie prawidłowej odpowiedzi jest przeczytanie naszego artykułu. Musisz bowiem wiedzieć, że transakcje lawinowe nie są niestety czymś dobrym i uczciwym, przynajmniej dla Ciebie jako konsumenta.
Masz prawo wiedzieć - wywiad gospodarczy coraz popularniejszy
Prawo gospodarcze
05.08.2014 - Autor zewnętrzny
Początków wywiadu gospodarczego wykorzystywanego w praktyce należy szukać w dalekiej przeszłości. Informacja od zawsze była towarem bezcennym, nic więc dziwnego, że sprawdzone dane o konkurencji z czasem stały się podstawą do określania kierunków strategii rozwoju nawet najmniejszych przedsiębiorstw.
Pełny odpis z KRS ściągniesz z Internetu!
Prawo gospodarcze
01.08.2014 - Edyta Zielińska
Do konsultacji społecznych został wysłany przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw. Zaproponowane rozwiązania mają na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, wzmocnienie pewności i bezpieczeństwa obrotu a także zwiększenie efektywności, usprawnienie i przyspieszenie działania sądu rejestrowego. Sprawdź jakie zmiany być może już niedługo wejdą w życie…
Upadłość w ugodowej formie
Prawo gospodarcze
30.07.2014 - Rafał Rodzeń
Upadłość kojarzy się głównie z klapą finansową i koniecznością spłaty wierzycieli. Rzeczywiście zakończenie działalności gospodarczej z powodu powiększającego się zadłużenia jest jedynym rozwiązaniem. Warto jednak wspomnieć, że postępowanie upadłościowe może toczyć się w łagodnej formie, bez niepotrzebnych waśni – tak będzie w przypadku upadłości z możliwością zawarcia układu.
Polak będzie mógł zbankrutować
Prawo gospodarcze
23.07.2014 - Jarosław Olejarz
Właśnie trwają prace legislacyjne nad zmianami przepisów o upadłości konsumenckiej. Ustawodawca po kilku latach obowiązywania przepisów w tym zakresie (przepisy weszły w życie w 2008 roku) zorientował się, że chyba coś nie do końca działa. W Polsce wg. danych Biura Informacji Kredytowej oraz biur informacji gospodarczej wynika, że mamy rzeszę osób trwale niespłacających swoich zobowiązań. Liczba takich osób szacowana jest na ok. 1 mln. Są to osoby, które potencjalnie kwalifikują się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, a nowe przepisy mają im w tym pomóc.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 97  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.