Jesteś tutaj:

Prawo karne

Co można zrobić z uciążliwym sąsiadem?
17.09.2015 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Twój sąsiad pije i awanturuje się, urządza imprezy i hałasuje w nocy. Skutecznie uprzykrza Ci życie, gromadząc śmieci, urządzając grilla na balkonie, czy zajmując pas Twojej działki. Upomnienia nie skutkują, jakie możesz podjąć środki prawne?...
16.09.2015 - Rafał Rodzeń
Skuteczne dochodzenie roszczeń przy pomocy komornika sądowego jest uzależnione od posiadania...
17.07.2015 - Radosław Terlecki
Wizyta w sklepie jest najbezpieczniejszym sposobem nabycia pożądanego towaru. Jest to fakt ze...
17.07.2015 - Natalia Szok
Wszczęcie postępowania egzekucyjnego u wielu dłużników budzi nie tylko lęk, ale i poczucie...
Co można zrobić z uciążliwym sąsiadem?
Prawo karne
17.09.2015 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Twój sąsiad pije i awanturuje się, urządza imprezy i hałasuje w nocy. Skutecznie uprzykrza Ci życie, gromadząc śmieci, urządzając grilla na balkonie, czy zajmując pas Twojej działki. Upomnienia nie skutkują, jakie możesz podjąć środki prawne?
Czym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności ?
Prawo karne
16.09.2015 - Rafał Rodzeń
Skuteczne dochodzenie roszczeń przy pomocy komornika sądowego jest uzależnione od posiadania dokumentu, który stwierdza jednoznacznie i zgodnie z prawem, że danej osobie przysługuje wierzytelność względem określonego dłużnika. Taki dokument to nic innego jak tytuł wykonawczy – jest on tak naprawdę przepustką do podjęcia przez komornika jakichkolwiek czynności egzekucyjnych.
Uważaj, co kupujesz. Nawet nieumyślnie możesz zostać paserem
Prawo karne
17.07.2015 - Radosław Terlecki
Wizyta w sklepie jest najbezpieczniejszym sposobem nabycia pożądanego towaru. Jest to fakt ze względu na uprawnienia kupującego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne zakupionego przedmiotu. Potencjalnemu kupcowi zdarza się jednak przedłożyć korzyść wynikającą z niskiej ceny nad bezpieczeństwo zakupu. Wstęp do paserstwa może rozpocząć się od niewinnej rozmowy z człowiekiem, który na parkingu miłym głosem oferuje wartościowy przedmiot po zaskakująco niskiej cenie. Należy jednak zastanowić się, czy taki zakup jest trafnym wyborem.
Za wszelką cenę chcesz uniknąć komorniczej egzekucji? Uważaj, by nie popełnić przestępstwa!
Prawo karne
17.07.2015 - Natalia Szok
Wszczęcie postępowania egzekucyjnego u wielu dłużników budzi nie tylko lęk, ale i poczucie niesprawiedliwości. Czynności podejmowane przez komornika traktują wręcz jak dokonywaną w imię prawa grabież ich majątku, na który pracowali niekiedy całe życie. W dobie szalejącej recesji gospodarczej, której skutki odczuwać będziemy jeszcze przez dłuższy czas, egzekucje z majątków stają się coraz częstsze. Niektórym dłużnikom ciężko jest zaakceptować fakt, że mogą stracić część, a niekiedy nawet większość tego, co do niedawna traktowali jako gwarancję bezpiecznej przyszłości. Chcąc nie dopuścić do egzekucji i działając w poczuciu krzywdy, dopuszczają się różnych zachowań, polegających niekiedy na ukryciu czy wręcz wyzbyciu się własnego majątku, nim zdoła dokonać tego komornik. Niewielu dłużników jednak wie, że to, co dla nich jest ochroną ich ciężko zapracowanego mienia, w świetle prawa karnego może być przestępstwem.
Areszt jak wyrok
Prawo karne
15.11.2014 - Jarosław Olejarz
W dniu dzisiejszym sąd na wniosek prokuratury aresztował na okres trzech miesięcy Mirosława P. – prezesa PZPS oraz wiceprezesa Artura P. Obaj są podejrzani w sprawie o przyjęcie korzyści majątkowej. W stosunku do innego bohatera tej afery prezesa firmy ochroniarskiej Cezarego P. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju. Jak podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie sprawa dotyczy wręczenia i przyjęcia korzyści majątkowej o wartości ok. 1 mln zł.
Wyrok dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim
Prawo karne
23.10.2014 - Edyta Zielińska
Wczoraj Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Kamieniu Pomorskim. Dla przypomnienia, Mateusz S. w Nowy Rok wjechał samochodem w grupę osób, zabijając sześć z nich - pięcioro dorosłych i dziecko. Sąd orzekł, że sprawca – Mateusz S. nieumyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości i po użyciu narkotyków: marihuany i amfetaminy..
TK uznał, że za kradzież energii elektrycznej można jednocześnie odpowiadać cywilnie i karnie
Prawo karne
22.10.2014 - Edyta Zielińska
W dniu 21 października 2014 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jednoczesne stosowanie wobec tej samej osoby fizycznej, za ten sam czyn polegający na nielegalnym poborze energii elektrycznej odpowiedzialności karnej za przestępstwo kradzieży energii z art. 278 § 5 ustawy – Kodeks karny oraz opłaty przewidzianej w art. 57 ust. 1 pkt 1 ustawy – Prawo energetyczne jest zgodne z konstytucją.
Przedłożyłem sfałszowane zaświadczenie o zarobkach do banku - co mi grozi?
Prawo karne
07.10.2014 - Edyta Zielińska
Niestety, pomimo sankcji, jakie grożą za przedłożenie nieprawdziwego zaświadczenia o zarobkach, wiele osób w dalszym ciągu próbuje wyłudzić od banków kredyty lub pożyczki wprowadzając je w błąd co do rzeczywistych możliwości spłacania zobowiązań finansowych. W świetle obowiązujących przepisów bez znaczenia pozostaje to, czy masz zamiar sumiennie spłacić zaciągniętą pożyczkę czy też nie. Za każdym razem, gdy przedłożysz sfałszowane zaświadczenie o wysokości swoich zarobków – narażasz się na zarzut popełnienia przestępstwa.
Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu
Prawo karne
30.09.2014 - Radosław Terlecki
Statystyki wypadków drogowych powstałych z udziałem kierowców będących w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka pokazują jednoznacznie, że tzw. „jazda na podwójnym gazie” stanowi nie lada problem, z którym od lat zmuszone jest konfrontować się polskie społeczeństwo. Masa przypadków – także tych szeroko nagłaśnianych i komentowanych w mediach – dotyczy kierowców tzw. „wczorajszych”, którzy, wracając na drugi dzień z suto zakrapianej imprezy, nie zdają sobie sprawy z tego, iż nadal są pod wpływem alkoholu. Warto zaakcentować w tym miejscu, że prawo nie dzieli pijanych kierowców na tych, którzy wsiadają do auta od razu po spożyciu i na tych, którzy robią to na drugi dzień. Liczy się to, czy w organizmie kierowcy nadal krąży alkohol lub inna, zaburzająca pracę mózgu, substancja.
Konsekwencje fałszywego podpisu
Prawo karne
26.09.2014 - Rafał Rodzeń
Większość ludzi wie, że złożenie fałszywego podpisu na dokumencie powoduje nie tylko jego nieważność, ale grozi także odpowiedzialnością karną. Konsekwencje takiego czynu nie ograniczają się jednak tylko do poważnych kontraktów. Jak się okazuje dla ustawodawcy nie ma znaczenia gdzie został złożony fałszywy podpis – skutki są takie same w każdej sytuacji, musisz więc bardzo uważać.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 60  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.