Jesteś tutaj:

Inne

Kiedy samochód może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela?
21.10.2015 - Rafał Rodzeń
Odholowanie samochodu nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza gdy odbywa się to pod nieobecność kierowcy. W praktyce zdarzają się jednak sytuacje, które wymuszają zastosowanie powyższych rozwiązań, szczególnie, gdy taki kierowca nie stosuje się do przepisów drogowych, a jego postępowanie zagraża nie...
15.10.2015 - Rafał Rodzeń
Przedszkola publiczne zajmują się nie tylko szeroko rozumianą opieką nad małymi dziećmi, ale także w...
17.09.2014 - Paweł Kosmala
Po siedmiu latach panowania rozstajemy się z premierem Donaldem Tuskiem. To rekord na politycznej...
06.09.2014 - Kaspersky Lab
Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że nasze dzieci, zamiast spędzać czas w parku czy na plaży...
Kiedy samochód może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela?
Inne
21.10.2015 - Rafał Rodzeń
Odholowanie samochodu nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza gdy odbywa się to pod nieobecność kierowcy. W praktyce zdarzają się jednak sytuacje, które wymuszają zastosowanie powyższych rozwiązań, szczególnie, gdy taki kierowca nie stosuje się do przepisów drogowych, a jego postępowanie zagraża nie tylko innym uczestnikom ruchu ale także pieszym.
Czy można usunąć dziecko z przedszkola?
Inne
15.10.2015 - Rafał Rodzeń
Przedszkola publiczne zajmują się nie tylko szeroko rozumianą opieką nad małymi dziećmi, ale także w pewnym, choć ograniczonym zakresie starają się przygotować je do edukacji w szkole podstawowej. W tym celu nauczyciele organizują szereg zabaw i ćwiczeń pozwalających przedszkolakom rozwijać nowe umiejętności. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chociażby jedno dziecko uniemożliwia przeprowadzenie takiego zajęcia.
Dyrektorzy i rodzice zdecydują, co sprzedawać w sklepikach szkolnych
Inne
25.09.2014 - Konfederacja Lewiatan
Dyrektorzy przedszkoli, szkół i innych placówek oświaty będą ustalali wspólnie z radą rodziców szczegółowe listy produktów sprzedawanych i podawanych w tych placówkach – zaproponowała dzisiaj podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Konfederacja Lewiatan uważa, że to złe rozwiązanie.
Plusy i minusy rządów Donalda Tuska
Inne
17.09.2014 - Paweł Kosmala
Po siedmiu latach panowania rozstajemy się z premierem Donaldem Tuskiem. To rekord na politycznej scenie III Rzeczpospolitej. Od 1989 roku żadnemu z szefów rządu nie udało się zaliczyć reelekcji, a większości z nich nie udało się nawet dotrwać do końca kadencji. Dlaczego udało się Donaldowi Tuskowi? Czy był tak dobrym premierem?
Powrót do szkoły - zadbaj o bezpieczeństwo online dzieci
Inne
06.09.2014 - Kaspersky Lab
Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że nasze dzieci, zamiast spędzać czas w parku czy na plaży, wrócą przed swoje komputery, tablety i smartfony, przeglądając encyklopedie internetowe oraz słowniki, które pomogą im, całkowicie bezpiecznie, przygotowywać się do lekcji. Niestety, to jedynie utopia – w rzeczywistości, oprócz bogactwa przydatnych materiałów dzieci mogą łatwo natrafić w internecie na niepożądane treści (pornografia, przemoc itp.) oraz strony poświęcone narkomanii, samookaleczeniom czy nawet samobójstwom. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestaw porad, dzięki którym rodzice będą mogli zadbać o bezpieczeństwo online swoich dzieci.
Odszkodowanie i zadośćuczynienie - to nie to samo!
Inne
14.08.2014 - Aleksandr Biernacki
W wielu powszechnie dostępnych materiałach i źródłach, terminów „zadośćuczynienia” i „odszkodowania” używa się zamiennie. W praktyce, różnice między nimi są znaczne, a ich nieznajomość może narazić nas na poważne straty.
Wypowiedzenie umowy w T-Mobile
Inne
14.08.2014 - Rafał Rodzeń
Zmiany w stawkach cen operatorów komórkowych nie zawsze są korzystne dla klientów. Idealnym przykładem jest oferta T-Mobile pod chwytliwą zdawałoby się nazwą „Jump”. Niestety jak się okazuje, nowe warunki wiążą się z droższymi rachunkami. Jest jednak nadzieja, ponieważ nowe stawki nie muszą oznaczać, że stracisz pieniądze. Jeśli nie chcesz być dalej klientem T-Mobile rozwiąż po prostu umowę, nawet jeśli jest ona terminowa.
Wykorzystujesz bazy danych osobowych? Sprawdź, o czym musisz pamiętać
Inne
06.08.2014 - Marek Wcisło
Tylko w ubiegłym roku liczba zarejestrowanych w GIODO baz danych wyniosła 16 866*. To aż o 5 tysięcy więcej niż w roku 2011. Zdaniem Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, coraz więcej Polaków interesuje się kwestiami w zakresie ochrony danych osobowych. Nic dziwnego, gdyż każda działalność gospodarcza nierozerwalnie wiąże się z korzystaniem z zasobów, zawierających dane osobowe klientów, partnerów czy współpracowników. Gromadzenie danych jeszcze szczególnie istotne w planowaniu działań e-marketingowych, a znajomość prawa w tym zakresie pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności. Nawet pojedynczy e-mail czy telefon jest, zdaniem Inspektora, daną osobową, która podlega ochronie. Jednak dostęp do tych informacji nie oznacza swobody ich użycia.
Rośnie liczba skarg podróżnych na przewoźników i biura podróży
Inne
01.07.2014 - NEWSERIA
W ubiegłym roku do europejskich centrów konsumenckich w całej Unii Europejskiej wpłynęło 80 tys. różnych spraw, co oznacza wzrost o 11 procent w porównaniu z 2012 rokiem. W tej puli skarg było ponad 32 tys. – ich liczba wzrosła o ponad 9 procent. Najwięcej, bo blisko 1/3 zażaleń, dotyczyła transportu, przede wszystkim lotniczego. W Polsce odnotowano 3 tys. spraw (w tym mniej więcej po połowie skarg i pytań). Rusza czwarta edycja Dnia Podróżującego Konsumenta, organizowanego na początku sezonu urlopowego przez Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK).
Zabezpiecz mieszkanie na wakacje
Inne
17.06.2014 - Marcin Krasoń
Choć wykrywalność kradzieży z włamaniem rośnie, to nadal tylko co trzeci złodziej zostaje złapany. Wakacje to dla rabusiów okres łowów, więc Home Broker podpowiada jak zminimalizować ryzyko włamania i nie stać się jednym z ponad 100 tys. osób, które każdego roku padają ofiarami włamań.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 42  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.