Jesteś tutaj:

Prawo spółdzielcze

Jakie uprawnienia należą do wyłącznej właściwości walnego zgromadzenia?
14.10.2014 - Edyta Zielińska
Spółdzielnia nabywa osobowość prawną z chwilą wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego. Jako osoba prawna działa przez swoje organy. Najwyższym organem spółdzielni jest walne zgromadzenie...
29.09.2014 - Edyta Zielińska
Jak wynika z doświadczeń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spółdzielnie mieszkaniowe...
19.09.2014 - Radosław Terlecki
Spółdzielnia jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczby osób o zmiennym składzie osobowym i...
16.09.2014 - Andżelika Banowicz
Mimo, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w swojej konstrukcji bardzo...
Jakie uprawnienia należą do wyłącznej właściwości walnego zgromadzenia?
Prawo spółdzielcze
14.10.2014 - Edyta Zielińska
Spółdzielnia nabywa osobowość prawną z chwilą wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego. Jako osoba prawna działa przez swoje organy. Najwyższym organem spółdzielni jest walne zgromadzenie.
Czy spółdzielnie mieszkaniowe mogą ograniczać liczbę dostawców internetu w administrowanym przez siebie budynku?
Prawo spółdzielcze
29.09.2014 - Edyta Zielińska
Jak wynika z doświadczeń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spółdzielnie mieszkaniowe utrudniają lub wręcz uniemożliwiają operatorom usług telekomunikacyjnych działalność na swoim terenie. Dotyczy to zarówno usług dostępu do telewizji kablowej, jak i np. dostępu do Internetu. Czy taka praktyka jest zgodna z prawem?
Zasady łączenia się spółdzielni
Prawo spółdzielcze
19.09.2014 - Radosław Terlecki
Spółdzielnia jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczby osób o zmiennym składzie osobowym i zmiennym funduszu udziałowym, które w interesie swoich członków prowadzi wspólną działalność gospodarczą. Kwestie związane z powstawaniem spółdzielni, dalszym funkcjonowaniem oraz ustaniem ich bytu prawnego reguluje ustawa – Prawo spółdzielcze. W dobie doniosłego dyskursu nad celowością istnienia omawianych, wywodzących się z poprzedniej epoki, tworów prawnych oraz sporadycznie występujących akcentów odnośnie łączenia się poszczególnych spółdzielni krótko omówione zostaną przepisy traktujące właśnie o łączeniu się omawianym podmiotów.
Sprawdź, na czym polega spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego!
Prawo spółdzielcze
16.09.2014 - Andżelika Banowicz
Mimo, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w swojej konstrukcji bardzo przypomina prawo własności, w rzeczywistości jest ono ograniczonym prawem rzeczowym. Generalnie właścicielem lub współwłaścicielem mieszkania jest bowiem spółdzielnia mieszkaniowa.
Walne zgromadzenie spółdzielni
Prawo spółdzielcze
15.09.2014 - Edyta Zielińska
Walne zgromadzenie jest najwyższym organem spółdzielni. Do kompetencji walnego zgromadzenia spółdzielni należą wszystkie istotne sprawy powiązane z jej działalnością. Walne zgromadzenie pełni funkcję uchwałodawczą i kontrolną.
Spółdzielnia socjalna jako szansa dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
Prawo spółdzielcze
22.07.2014 - Andżelika Banowicz
Spółdzielnia socjalna to dobrowolne zrzeszenie osób, prowadzące działalność gospodarczą w interesie swoich członków i w oparciu o ich osobistą pracę. Taka forma działalności ma pomagać głównie osobom bezrobotnym, bezdomnym, uzależnionym i niepełnosprawnym i w konsekwencji zwiększać ich szanse na zatrudnienie, uzyskiwanie dochodu oraz poprawę ich sytuacji materialnej i życiowej.
Monitoruj przepisy dotyczące Twojej firmy i obniżaj koszty obsługi prawnej
Prawo spółdzielcze
14.01.2014 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
neoLEX oferuje bezpłatny Biuletyn z powiadomieniami o zmianach w prawie – e-mailową subskrypcję wybranych przez przedsiębiorcę przepisów, które dotyczą wykonywanej przez niego działalności.
W przyszłym roku za mieszkanie zapłacimy 0,9% więcej
Prawo spółdzielcze
07.12.2013 - Bartosz Turek
Od stycznia rosną stawki podatków związanych z posiadaniem nieruchomości. Za mieszkanie, lokal użytkowy czy miejsce postojowe zapłacimy o 0,9% więcej niż dotychczas.Mniej trzeba będzie za to płacić za posiadanie gruntu rolnego i lasu – podatki obniżą się odpowiednio aż o 8,7% i 8,2%.
W przypadku podwyżki opłaty za użytkowanie wieczyste zapłacisz więcej
Prawo spółdzielcze
04.12.2013 - HILLS LTS S.A.
Zgodnie z art. 77 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651) „Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, (…), podlega aktualizacji nie częściej niż raz na 3 lata, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie. (…)”.
Eksmisja z mieszkania spółdzielczego
Prawo spółdzielcze
29.10.2013 - Rafał Rodzeń
Z eksmisją mamy do czynienia wtedy, gdy dana sobą zajmuje lokal bez jakiegokolwiek tytułu prawnego. W takiej sytuacji właściciel nieruchomości może żądać opuszczenia jego posesji – jeżeli jego prośba nie zostanie wykonana dobrowolnie, konieczne będzie skorzystanie z pomocy komornika. Eksmisja rządzi się jednak pewnymi prawami, o których nie wolno nam zapominać.
1 2 3 z 3  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.