Jesteś tutaj:

Prawo nowych technologii

Zasady ochrony własności intelektualnej na portalach społecznościowych
06.10.2015 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wśród użytkowników Internetu coraz powszechniejsze staje się korzystanie z portali społecznościowych. Zasada ich działania sprowadza się często do udostępniania użytkownikom tych portali możliwości prezentowania (rozpowszechniania) określonych treści (zdjęć, filmów, itp.), poprzez umieszczanie ich w...
06.12.2012 - Maria Orkwiszewska
Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki...
30.10.2012 - Rafał Rodzeń
Domeną internetową nazywamy niepowtarzalny adres internetowy, pod którym znajdują się świadczone...
20.07.2012 - Kaspersky Lab
Coraz częściej mówi się o atakach na dostawców usług internetowych, które skutkują wyciekiem haseł...
Spam w lutym 2012 r.: spamerzy też mają wakacje
Prawo nowych technologii
16.04.2012 - Kaspersky Lab
W lutym eksperci z Kaspersky Lab obserwowali ciąg dalszy styczniowych masowych wysyłek spamowych wykorzystujących dzień św. Walentego. Największa liczba niechcianych walentynek została odnotowana 12 lutego i stanowiła 0,2% wszystkich wiadomości spamowych. W zakresie spamu angielskojęzycznego pojawiły się wiadomości oferujące prezenty wielkanocne oraz symbole tego święta. Co ciekawe, odnotowano angielskojęzyczny spam wykorzystujący Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony 8 marca, który nie jest popularnym świętem w państwach anglojęzycznych. Interesujące jest to, że płci pięknej oferowano jako prezent „pigułki na potencję przeznaczone dla mężczyzn”.
Raport Antypiracki – omówienie
Prawo nowych technologii
11.04.2012 - Sztab Antypiracki
„Raport Antypiracki 2011” został właśnie opublikowany. Oprócz szerokiej dystrybucji w mediach, dostępny jest także na naszej stronie internetowej. Zespół Analityków Sztabu Antypirackiego przygotował kompleksową analizę dotyczącą zjawiska piractwa w 2011 roku. Obraz jaki się z niego wyłania z jednej strony napawa optymizmem – działania policji są coraz skuteczniejsze, więcej konsumentów z roku na rok zdaje sobie sprawę z konsekwencji.
Nowy szkodliwy program z legalnym podpisem cyfrowym
Prawo nowych technologii
27.03.2012 - Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje o wykryciu szkodliwego programu Mediyes, którego zadaniem jest instalowanie trojanów w systemach Windows. Do podpisania szkodnika cyberprzestępcy wykorzystali skradziony certyfikat należący do szwajcarskiej firmy Conpavi AG współpracującej z lokalnymi organami rządowymi.
Co się stało z moją prywatnością? Śledzenie użytkowników na stronach internetowych.
Prawo nowych technologii
15.03.2012 - Kaspersky Lab
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że odpowiada za to, co publikuje o sobie w internecie. Istnieją jednak metody, przy użyciu których informacje o nas mogą trafić do innych osób bez naszej wiedzy. Vicente Diaz, ekspert z Kaspersky Lab, porusza temat śledzenia użytkowników przez Facebooka i inne globalne korporacje.
Ochrona uniwersalna
Prawo nowych technologii
01.03.2012 - Kaspersky Lab
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ceny sprzętu elektronicznego zmalały na tyle, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na posiadanie większej ilości różnych urządzeń cyfrowych. Z racji obecnych trendów są to nie tylko komputery stacjonarne czy laptopy, ale coraz częściej smartfony oraz tablety. Z ankiety* przeprowadzonej na zlecenie Kaspersky Lab przez organizację badawczą „O+K” wynika, że blisko siedemdziesiąt pięć procent posiadaczy smartfonów korzysta także z komputera stacjonarnego i laptopa. Dodatkowo, co piąty ankietowany zadeklarował, że korzysta równocześnie z tabletu.
ACTA – nie taki diabeł straszny…
Prawo nowych technologii
28.02.2012 - Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy
Kontrowersyjne porozumienie ACTA jest umową międzynarodową z zakresu ochrony własności intelektualnej. Prace nad porozumieniem, będącym inicjatywą amerykańsko-japońską, trwały od 2006 roku i były prowadzone w tajemnicy.
Jak zdobyć patent lub ochronić wzór przemysłowy?
Prawo nowych technologii
28.02.2012 - Bartosz Głodowski
Coraz więcej polskich firm zabiega o przyznanie patentu swojemu wynalazkowi lub o ochronę wzoru przemysłowego. Ochrona własności przemysłowej daje przewagę rynkową i zabezpiecza przed niepożądanymi działaniami konkurencji. Czy zdobycie patentu gwarantuje sukces w biznesie?
Nowy botnet HLUX - przykład przestępczości zorganizowanej
Prawo nowych technologii
22.02.2012 - Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się nowej wersji botnetu HLUX, którego pierwowzór został niedawno zamknięty przez ekspertów z Kaspersky Lab przy współpracy z firmami Microsoft, SurfNET i Kyrus Tech. Właściciele tej sieci zainfekowanych komputerów uczestniczą w niemal każdym znanym rodzaju przestępczości internetowej, w tym: wysyłanie spamu, kradzież haseł, manipulowanie wyszukiwarkami oraz ataki DDoS na strony WWW.
Szkodliwe oprogramowanie Chupa Cabra: ataki na urządzenia płatnicze
Prawo nowych technologii
21.02.2012 - Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje o szkodliwym programie "Chupa Cabra" pozwalającym cyberprzestępcom na klonowanie kart płatniczych. Pierwotnie zagrożenie to dotyczyło wyłącznie Brazylii, jednak niedawno eksperci z Kaspersky Lab zarejestrowali jego obecność w Stanach Zjednoczonych, co świadczy o tym, że Chupa Cabra rozszerza swój zasięg.
ACTA podpisana – czy obowiązuje?
Prawo nowych technologii
17.02.2012 - Marek Szydłowski
Podpis w imieniu polskiego rządu to jeszcze nie wszystko. Na poziomie krajowym ACTA nie wejdzie w życie bez ratyfikacji przez prezydenta za upoważnieniem ustawowym, a na poziomie unijnym – bez ratyfikacji przez Radę za zgodą Parlamentu Europejskiego.
  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.