Jesteś tutaj:

Prawo nowych technologii

Zasady ochrony własności intelektualnej na portalach społecznościowych
06.10.2015 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wśród użytkowników Internetu coraz powszechniejsze staje się korzystanie z portali społecznościowych. Zasada ich działania sprowadza się często do udostępniania użytkownikom tych portali możliwości prezentowania (rozpowszechniania) określonych treści (zdjęć, filmów, itp.), poprzez umieszczanie ich w...
06.12.2012 - Maria Orkwiszewska
Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki...
30.10.2012 - Rafał Rodzeń
Domeną internetową nazywamy niepowtarzalny adres internetowy, pod którym znajdują się świadczone...
20.07.2012 - Kaspersky Lab
Coraz częściej mówi się o atakach na dostawców usług internetowych, które skutkują wyciekiem haseł...
Czy wolno zarejestrować dowolną domenę internetową?
Prawo nowych technologii
06.12.2012 - Maria Orkwiszewska
Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki towarowe mogą mieć formę słowną, słowno-graficzną i graficzną. Domena internetowa nie może naruszać praw własności do nazwy lub znaku słowno-graficznego.
Spór o domenę internetową
Prawo nowych technologii
30.10.2012 - Rafał Rodzeń
Domeną internetową nazywamy niepowtarzalny adres internetowy, pod którym znajdują się świadczone przez nas lub kogoś innego usługi takie jak poczta e-mai, strony www oraz serwery plików. Jak jednak, i czy w ogóle, kwestia domen jest regulowana przez polskie prawo?
Jak przetrwać ataki, które prowadzą do wycieku haseł?
Prawo nowych technologii
20.07.2012 - Kaspersky Lab
Coraz częściej mówi się o atakach na dostawców usług internetowych, które skutkują wyciekiem haseł użytkowników. Ostatnio wyciekły hasła niemal 6,5 milionów użytkowników portalu LinkedIn, a niedługo po tym doszło do wycieku 400 tysięcy haseł z Yahoo Voices. Jak zatem postępować, gdy cyberprzestępcy nieustannie włamują się do dużych serwisów? Dmitrij Bestużew – ekspert z Kaspersky Lab – udziela porad.
Patent jednolity - nierówna konkurencyjność
Prawo nowych technologii
22.06.2012 - Krajowa Izba Gospodarcza
Przejrzyste, szybkie i niskokosztowe procedury uzyskiwania ochrony patentowej są ważnym elementem rozwoju przedsiębiorstw i uzyskania przewagi konkurencyjnej nie tylko na rynku krajowym i międzynarodowym. Krajowa Izba Gospodarcza docenia działania Komisji Europejskiej, mające na celu stworzenie lepszych ram prawnych dla ochrony wynalazków na terenie UE, jednak naszym zdaniem w obecnym kształcie stanowią one istotne zagrożenie dla słabszych ekonomicznie podmiotów, zwłaszcza z krajów, które w ostatnich latach stały się członkami UE.
Jednolity patent europejski groźny dla polskich firm
Prawo nowych technologii
30.05.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Jednolity patent europejski, który forsuje Komisja Europejska, będzie korzystny jedynie dla innowacyjnych firm z bogatych krajów, a bardzo kosztowny i niebezpieczny dla polskich przedsiębiorstw – uważa PKPP Lewiatan.
Nie zarejestrujesz skrótowca, jeśli odpowiada nazwie rodzajowej
Prawo nowych technologii
16.05.2012 - Lena Marcinoska
Znaki towarowe składające się ze skrótu i towarzyszącej mu pełnej nazwy o charakterze opisowym, będącej rozwinięciem skrótu nie mają zdolności odróżniającej.
Granice ochrony prawnoautorskiej baz danych
Prawo nowych technologii
09.05.2012 - Iwo Małobęcki
Baza danych korzysta z ochrony prawa autorskiego jedynie wtedy, gdy stanowi oryginalny wyraz swobody twórczej autora. Ocena tego faktu spoczywa na sądach krajowych, które powinny kierować się kwalifikacją prawną zawartą w dyrektywie 96/9/WE.
Ściąganie, zasysanie, pobieranie – czy to jest legalne?
Prawo nowych technologii
02.05.2012 - LTM Communications
Wbrew powszechnie panującej opinii, ściąganie filmów i muzyki z sieci jest legalne i nie grozi nam za to w Polsce żadna kara. – Jednak, aby działać w Internecie zgodnie z prawem musimy przestrzegać kilku bardzo ważnych reguł i przede wszystkim nie mylić pobierania z udostępnianiem – ostrzegają specjaliści. Jak zatem bezpiecznie korzystać z zasobów sieci? Na to pytanie odpowiada mec. Zbigniew Standar, członek samorządu radców prawnych oraz wykładowca Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.
Nowa odsłona cyberprzestępstw
Prawo nowych technologii
02.05.2012 - Tomer Teller
Oszacowanie skali rozprzestrzeniania się APT i ataków z wykorzystaniem inżynierii społecznej oraz ważne informacje dla przedsiębiorstw.
Fałszywe i skradzione konta na Facebooku są coraz częściej wykorzystywane do zarabiania brudnych pieniędzy
Prawo nowych technologii
17.04.2012 - Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje o coraz większej popularności trendu, w ramach którego cyberprzestępcy wykorzystują fałszywe i przechwycone konta na Facebooku, aby nakłaniać użytkowników tego serwisu społecznościowego do wykonywania różnych działań - od klikania szkodliwych odsyłaczy po przelewanie pieniędzy na konta bankowe oszustów.
  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.