Jesteś tutaj:

Prawo nowych technologii

Zasady ochrony własności intelektualnej na portalach społecznościowych
06.10.2015 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wśród użytkowników Internetu coraz powszechniejsze staje się korzystanie z portali społecznościowych. Zasada ich działania sprowadza się często do udostępniania użytkownikom tych portali możliwości prezentowania (rozpowszechniania) określonych treści (zdjęć, filmów, itp.), poprzez umieszczanie ich w...
06.12.2012 - Maria Orkwiszewska
Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki...
30.10.2012 - Rafał Rodzeń
Domeną internetową nazywamy niepowtarzalny adres internetowy, pod którym znajdują się świadczone...
20.07.2012 - Kaspersky Lab
Coraz częściej mówi się o atakach na dostawców usług internetowych, które skutkują wyciekiem haseł...
Październikowa kronika cyberkryminalna
Prawo nowych technologii
06.11.2013 - Kaspersky Lab
Każdy potrzebuje wakacji lub przynajmniej wolnego weekendu raz na jakiś czas, by złapać oddech. Niestety cyberprzestępcy działają non stop - aby ukraść dane użytkowników, są w stanie zrezygnować z jedzenia i snu. Z tego powodu organy ścigania oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa IT ciągle mają pełne ręce roboty. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali zestawienie październikowych sukcesów w walce z międzynarodową cyberprzestępczością.
Kaspersky Lab otrzymuje patent na autorską technologię wykrywania zagrożeń w spakowanych plikach
Prawo nowych technologii
06.11.2013 - Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje, że uzyskał amerykański patent na system wykrywania szkodliwych programów zmodyfikowanych przy pomocy pakerów lub narzędzi służących do szyfrowania, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane przez badaczy. Technologia ta została już zintegrowana z kluczowymi rozwiązaniami bezpieczeństwa firmy, przeznaczonymi dla użytkowników indywidualnych i korporacyjnych.
Rozwój usług w chmurze może dać nawet 2,5 miliona nowych miejsc pracy w UE
Prawo nowych technologii
05.11.2013 - NEWSERIA
Wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy – takie korzyści dla unijnej gospodarki – według Komisji Europejskiej – dałoby pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej. Unijna strategia w tym zakresie już jest, urzędnicy pracują nad konkretnym planem działania, ale i tak główny nacisk w rozwoju tych technologii położony będzie na regulacje krajowe.
Handel w sieci rozwija się w Polsce najszybciej w Europie
Prawo nowych technologii
29.10.2013 - NEWSERIA
Udział e-handlu w sprzedaży detalicznej w Polsce dynamicznie rośnie. Obecnie stanowi on 3,8 procent, a według prognoz ekspertów wkrótce zwiększy się do 6-7 procent. Z najnowszego raportu firmy Deloitte przygotowanego wspólnie z Allegro i PayU wynika, że w internecie najczęściej kupujemy produkty związane z domem i ogrodem, ubrania, buty oraz produkty przeznaczone dla dzieci.
Virgin Media i F-Secure wzmacniają ochronę urządzeń
Prawo nowych technologii
28.10.2013 - PR & Marketing Specialist
Helsinki, 27 października 2013 roku – Brytyjski koncern Virgin Media rozpoczął współpracę z firmą F-Secure, której powierzył zadanie ulepszenia oprogramowania zabezpieczającego urządzenia swoich abonentów. Opracowany przez fińską firmę pakiet SAFE, dostępny dla wszystkich nowych i dotychczasowych abonentów internetu szerokopasmowego Virgin Media, oferuje ochronę wyszukiwarek i funkcje kontroli rodzicielskiej dla maksymalnie pięciu urządzeń danego użytkownika: komputerów PC, Mac, laptopów, smartfonów i tabletów.
Mało innowacji w gospodarce
Prawo nowych technologii
21.10.2013 - dr Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek
W latach 2010-2012 aktywność innowacyjną wykazało tylko 17,7 proc. przedsiębiorstw przemysłowych i 13,9 proc. firm z sektora usług – podał GUS.
Czy twoja firma może pozwolić sobie na to, aby paść ofiarą incydentu naruszenia bezpieczeństwa IT?
Prawo nowych technologii
15.10.2013 - Kaspersky Lab
Małe firmy mogą stanowić atrakcyjną zdobycz dla cyberprzestępców. W globalnej gospodarce małe i średnie przedsiębiorstwa generują łącznie biliony dolarów i zatrudniają miliony pracowników. Do małych i średnich przedsiębiorstw zalicza się głównie te zatrudniające mniej niż 500 pracowników. Co jednak z najmniejszymi firmami? Według szacunków IDC, na świecie istnieje około 80 milionów firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników. Te „bardzo małe” firmy są często prowadzone w domu, a ich założyciel i prezes jest zwykle tą samą osobą, która zamawia papier do drukarki. Niezależnie od tego szacuje się, że w 2013 roku organizacje te będą obracały milionami, jeśli nie miliardami, dolarów.
'Tajny' wynalazek
Prawo nowych technologii
24.07.2013 - Joanna Gosz - Biolik
Wynalazek dokonany przez obywatela polskiego może być uznany za tajny, jeżeli dotyczy obronności lub bezpieczeństwa Państwa.
Kiedy przyznawany jest Patent na nowy wynalazek?
Prawo nowych technologii
22.07.2013 - Joanna Gosz - Biolik
Patenty są udzielane - bez względu na dziedzinę techniki - na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania.
Ciasteczka mogą być zapisane tylko za zgodą użytkownika
Prawo nowych technologii
18.03.2013 - Jarosław Olejarz
Każdego dnia miliony użytkowników internetu odwiedzają strony internetowe, nie do końca zdając sobie często sprawę z tego, że każde takie wejście na stronę internetową pozostawia ślad umożliwiający monitorowanie zachowania użytkowników w sieci. Już za kilka dni zmieniają się jednak zasady, które dotyczą zasad związanych z gromadzeniem informacji o użytkownikach. W dniu 22 marca 2013 roku wchodzą bowiem w życie znowelizowane przepisy prawa telekomunikacyjnego (ustawa z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. 2012, poz. 1445).
  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.