Wszyscy przedsiębiorcy od 1 stycznia 2021 r. mają obowiązek zgłoszenia do ZUS zawieranych umów o dzieło. Nie jest tajemnicą, że nowe rozwiązania mają na celu weryfikację realizacji obowiązku ubezpieczeń społecznych. W praktyce oznacza to, że jeszcze więcej umów o dzieło może zostać zakwestionowanych...
Już wiemy jakie produkty zostaną objęte nowymi, wyższymi stawkami VAT. Fani owoców morza nie będą zachwyceni. Za krewetki, langusty, ostrygi, małże, homary i ośmiornice oraz dania, których składnikiem są wskazane produkty zapłacimy dużo więcej.
Możliwość zmiany tytułu ubezpieczenia obowiązuje jedynie do 8 stycznia, dlatego to ostatni moment, by dopełnić niezbędnych formalności. Co zrobić, by mniej płacić na ubezpieczenie społeczne?
Od 1 stycznia 2019 roku w życie weszły przepisy wprowadzające tzw. Mały ZUS. Którzy przedsiębiorcy mogą płacić mniej i jak zmienić tytuł ubezpieczenia? Podpowiadamy.
Od 1 stycznia 2019 roku dla podatników – osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej przygotowano znaczne ułatwienia. Pojawi się możliwość rozliczenia ich dochodów przez urzędnika skarbówki. Oznacza to, że nie będzie trzeba wypełniać samemu PITu, ani stać w kolejce w urzędzie czy na poczcie. Wystarczy, że spełnisz określone warunki.
Wynajem mieszkań nadal cieszy się sporą popularnością, a nieruchomości są wciąż uważane za jedną z najlepszych lokat kapitału. Przychody osiągane z tytułu umowy najmu podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Rok 2019 ma natomiast przynieść znaczne zmiany dla wynajmujących. Jakie?
Nowy rok przywita pracodawców i pracowników nowymi rozwiązaniami w zakresie powszechnego ubezpieczenia emerytalnego. Wszystko za sprawą tzw. Pracowniczych Planów Kapitałowych, czyli PPK. Dlatego dzisiaj odpowiadamy na najważniejsze pytania. Przeczytaj i nie daj się zaskoczyć.
Wraz z nadejściem 2019 roku ma zostać obniżona stawka podatku CIT, z obecnego pułapu 15% do poziomu 9% . Nie każdy jednak z nowych regulacji będzie mógł skorzystać.