Jesteś tutaj:
Wzory pism
16.05.2014 - Legalus.pl
Kliknij, aby ocenić:
 
5/6
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.
Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Bezpłatnie twórz dokumenty! Pierwszy tak zaawansowany generator dokumentów on-line

Wychodząc naprzeciw potrzebom małych i średnich firm, spółka SerwisPrawa udostępnia bezpłatnie nowoczesne narzędzie do tworzenia dokumentów prawnych on-line. Legalus to prosty i szybki generator, dzięki któremu w kilka chwil przedsiębiorca samodzielnie przygotuje odpowiednie dla niego pismo. A co najważniejsze – będzie miał pewność, że jego treść jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Legalus tworzony jest przy ścisłej współpracy prawników, programistów i specjalistów od użyteczności aplikacji, dlatego jest tak funkcjonalnym i intuicyjnym narzędziem.

Legalus został opracowany przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, którzy podpisują dużo umów, czy korzystają z usług. To wyjątkowo szybki sposób na stworzenie np. wezwania do zapłaty, noty odsetkowej, pełnomocnictwa, umowy o pracę i aneksu do niej, wypowiedzenia umowy, wniosku urlopowego i wielu innych. Większość dokumentów to te, z których korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, niezależnie od ich formy prawnej. Szczególnie przydatny okazuje się w działach kadr, ponieważ baza zawiera wiele formularzy dokumentów pracowniczych. Jednakże generator jest praktycznym narzędziem również dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej i jednocześnie baza będzie poszerzana o dokumenty przeznaczone dla tej grupy.

 

Sprawdź możliwości Legalusa - bezpłatnie generuj dokumenty! »

 

 

Istotną zaletą Legalusa jest to, że jest nie tylko bezpłatny (obecnie wydawca udostępnia wszystkie pliki za darmo), ale i pozwala zaoszczędzić czas. Większość dokumentów, nawet tych bardziej skomplikowanych (jak na przykład umowa o pracę), można skonstruować w zaledwie kilka minut. System pomaga przyspieszyć generowanie dokumentów, dzięki wbudowanym przelicznikom (np. czasu trwania podróży w delegacji) oraz teczce – funkcji automatycznego wstawiania wcześniej zapamiętanych informacji.Dane kontrahentów można też pobrać, wpisując jedynie NIP lub REGON, ponieważ Legalus jest połączony z bazą przedsiębiorstw.


Ponadto użytkownik prowadzony jest niemal za rękę – na każdym etapie tworzenia dokumentu może korzystać ze wskazówek przygotowanych przez prawnika, pytań pomocniczych, sprawdzać przykładowe odpowiedzi oraz kontaktować się z biurem obsługi (poprzez czat, formularz kontaktowy lub telefonicznie). Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędu, pominięcia istotnych danych, czy załączników, a tym samym zawarcia np. niekorzystnej umowy.

 

Sprawdź możliwości Legalusa - bezpłatnie generuj dokumenty! »

 

Ale najważniejszą cechą generatora jest aktualność oferowanych dokumentów, ponieważ tworzą je adwokaci i radcy prawni. Ponadto, dzięki powiązaniu każdego pliku z Systemem Informacji Prawnej neoLEX, w przypadku zmian w prawie, redaktorzy serwisu są natychmiastowo powiadamiani o konieczności przeprowadzenia aktualizacji. Jeśli użytkownik chce ponownie wygenerować ten sam dokument (np. dokonać edycji danych), a w międzyczasie dokonano nowelizacji regulujących go przepisów, system również powiadomi o tym i „dopyta” o brakujące informacje.

 

 

Legalus jest więc lepszym (a na pewno rozsądniejszym) rozwiązaniem niż, dostępne w Internecie, wzory dokumentów (często pobierane z niezaufanych i nieaktualnych źródeł). Użytkownik zawsze otrzymuje w pełni zindywidualizowany, aktualny, poprawny językowo dokument, gotowy do podpisania. Wygląda on tak jak ten przygotowany przez prawnika.

 

Legalus, jako jedyny w Polsce, oferuje rozbudowaną bazę darmowych dokumentów do samodzielnego tworzenia, połączoną z innymi przydatnymi usługami. Ma stać się nowoczesną platformą, oferującą kompleksowe wsparcie nie tylko prawne, ale też biznesowe dla sektora MiŚP. Kolejne planowane funkcjonalności systemu są opracowywane we współpracy z przedsiębiorcami i organizacjami ich zrzeszającymi. Korzystający z Legalusa otrzymują też bonusy od partnerów serwisu – zniżki na usługi, darmowe programy do obsługi księgowej itp.

 

Sprawdź możliwości Legalusa - bezpłatnie generuj dokumenty! »
 

Autor/Źródło: Legalus.plSzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.