- Reklama -
czwartek, 18 kwietnia 2024
- Reklama -
Więcej
    Strona głównaBiznesGospodarkaMasz telewizor lub radio – zarejestruj się

    Masz telewizor lub radio – zarejestruj się

    Odbiorniki radiofoniczne oraz telewizyjne podlegają zarejestrowaniu w terminie 14 dni od dnia wejścia w ich posiadanie. Na wniosek osoby posiadającej odbiornik, czyli użytkownika operator publiczny dokonuje rejestracji odbiorników. Wzór takiego wniosku określony został w załączniku nr 1 do rozporządzenia. Zadaniem operatora publicznego jest również przyjmowanie wniosków oraz potwierdzenie przyjęcia datownikiem opatrznym podpisem. Oryginał potwierdzonego wniosku operator publiczny wydaje użytkownikowi, zostawiając sobie kopię. Następnie operator publiczny w terminie 14 dni od dnia przyjęcia wniosku musi zawiadomić użytkownika o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego. Wzór tego zawiadomienia określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

    Dowodem zarejestrowania odbiorników jest wniosek o rejestrację odbiorników radiofonicznych lub telewizyjnych oraz zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownikowi odbiorników. Nie dotyczy to jednak dotychczasowo zarejestrowanych odbiorników w formie imiennej książeczki opłaty abonamentowej za używanie odbiorników, bowiem w tym przypadku imienne książeczki opłaty abonamentowej stanowią dowód zarejestrowania odbiorników nie dłużej niż przez okres dwunastu miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia. Dodatkowo operator publiczny w terminie dwunastu miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia musi z urzędu nadać posiadaczom imiennych książeczek – indywidualny numer identyfikacyjny. O nadaniu numeru operator publiczny musi powiadomić użytkownika poprzez przesłanie mu zawiadomienia, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia. W przypadku zmiany danych zawartych we wniosku bądź zgubieniu lub zniszczeniu obydwu dowodów zarejestrowania odbiorników oraz o zaprzestaniu używania odbiorników użytkownik musi niezwłocznie powiadomić operatora publicznego poprzez złożenie w placówce operatora o zaprzestaniu używania odbiorników użytkownik musi niezwłocznie powiadomić operatora publicznego poprzez złożenie w placówce operatora publicznego \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Formularza zgłoszenia zmiany danych\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", którego wzór określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

    Obowiązkowi rejestracji nie podlegają odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne, które:

    • wykorzystywane są wyłącznie przy tworzeniu audycji lub innych przekazów;
    • wykorzystywane są wyłącznie do tworzenia, rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiowych lub telewizyjnych, w tym do kontroli jakości rozpowszechniania lub rozprowadzania;
    • przeznaczone przez przedsiębiorcę wyłącznie do sprzedaży lub przekazania osobom trzecim do używania na podstawie umów, jeżeli czynności te należą do przedmiotu działalności gospodarczej danego przedsiębiorcy.

    Internetowa Kancelaria Prawna
    www.SerwisPrawa.pl

    POWIĄZANE ARTYKUŁY
    - Reklama -

    NAJPOPULARNIEJSZE