- Reklama -
środa, 17 kwietnia 2024
- Reklama -
Więcej
    Strona głównaPrawoKto zapłaci za Twoje szkody podczas Euro 2012?

    Kto zapłaci za Twoje szkody podczas Euro 2012?

    Euro 2012 – to hasło, które od dłuższego czasu jest na ustach prawie wszystkich, na plakatach, w reklamach czy mediach. Polska szykowała się do tego wielkiego piłkarskiego święta przeszło cztery lata. Piękne stadiony, nowe drogi, hotele, pensjonaty – krótko mówiąc podjęto wiele nowych inwestycji w bardzo krótkim czasie. Euro 2012 to jednak nie tylko zabawa, radość i miłość „braci piłkarskiej”. Jak każda impreza masowa niesie ono ze sobą spore ryzyko – bójek ulicznych, demonstracji siły niezadowolonych po przegranym meczu kibiców. Do samej Warszawy ściąga tysiące kibiców z różnych krajów europejskich – Rosjan, Anglików, Niemców etc. Obawę budzą tzw. polscy i zagraniczni kibole, dla których wszelkie imprezy sportowe czy patriotyczne mogą stać się tylko przyczynkiem do awantur i rozrób. Chuligańskie zdarzenia są poniekąd wliczone we wszelkie imprezy sportowe. Co może jednak zrobić zwykły, poszkodowany obywatel? Na pewno nie musi godzić się z ewentualną stratą. Nieważne czy szkody dozna od Polaka czy obcokrajowca – zgodnie z prawem za każdą poniesioną szkodę czy stratę należy mu się odszkodowanie.Odszkodowanie – w skrócie
    Odszkodowanie to najbardziej podstawowy typ świadczenia. Należy się ono każdej osobie, która w wyniku wypadku czy szkody poniosła obrażenia fizyczne, psychiczne czy materialne. Wysokość odszkodowania powinna być równowartością kosztów związanych: z leczeniem, naprawą itp. „Bardzo często zdarza się jednak, że osoba poszkodowana nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat swoich praw. Niestety ubezpieczalnie wykorzystują tę niewiedzę, pozostawiają Klienta bez należnego mu odszkodowania. Dlatego właśnie tak istotne jest edukowanie społeczeństwa w tym zakresie” – mówi Jarosław Sędzik, dyrektor generalny CEO z Omega Kancelarie Prawne.


    Odszkodowanie – z jakiego tytułu

    WAŻNE! W sprawie o odszkodowanie ogromną wagę mają wszystkie rachunki, faktury czy pokwitowania. Nie wolno lekceważyć tej kwestii. Bez poświadczenia nie uzyska się pełnego zwrotu kosztów.


    Odszkodowanie
    należy Ci się, jeśli doszło np. do:
    •    stłuczenia witryny Twojego sklepu;
    •    połamania krzeseł, stolików itp. należących do Twojej restauracji/baru;
    •    pomalowania szyb, drzwi itp.
    •    pobicia ze strony kibiców;
    •    kradzieży w wyniku rozrób kibiców;
    •    etc.


    Niezbędne dokumenty

    Jeśli chciałbyś ubiegać się o odszkodowanie, będziesz potrzebować następujących dokumentów:
    •    kopii dowodu osobistego;
    •    szczegółowej dokumentacji medycznej;
    •    rachunków, pokwitowań czy faktur będących potwierdzeniem kosztów poniesionych z tytułu leczenia;
    •    dokumentacji fotograficznej z miejsca wypadku/zdarzenia;
    •    zeznań świadków na temat zdarzenia;
    •    odpisu notatki urzędowej z miejsca zdarzenia.
    Wszelkie niezbędne informacje na temat niezbędnych dokumentów na pewno otrzymamy od osoby, która będzie reprezentować nasze interesy w tej sprawie. Ich lista może się lekko różnić od tej powyżej – różnice mogą wynikać z tytułu poniesionej przez nas szkody. Dlatego zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty.


    Podsumowanie

    Masz prawo domagać się odszkodowania z tytułu poniesionej szkody albo straty. Nieważne czy doznałeś jej na skutek wypadku samochodowego, nieszczęśliwego zdarzenia czy bójki ulicznej, której padłeś ofiarą. Odszkodowania możesz domagać się do okresu 3 lat, od kiedy dowiedziałeś się o szkodzie i poznałeś jej sprawcę. W wypadku wykroczenia – okres ten wydłuża się do lat 10. 

    Więcej na: www.omega-kancelaria.plwww.omega-kancelaria.pl

    POWIĄZANE ARTYKUŁY
    - Reklama -

    NAJPOPULARNIEJSZE