Jesteś tutaj:
Inne
17.12.2013 - Polskiprawnik.pl
Kliknij, aby ocenić:
 
5/4
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.
Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Prawnicy czytają bajki i wspierają charytatywnie chore dzieci

„Zaczarowane historie" i „Czy znacie Wróżkę - Czarownicę" to dwie płyty CD z bajkami dla dzieci, które w ramach akcji charytatywnej Fundacji Między Niebem a Ziemią, przeczytało grono polskich prawniczek i prawników.

Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin.

- Początkowo mieliśmy nagrać tylko „Zaczarowane historie", ale stała się rzecz niezwykła. Gdy prawnicy dowiedzieli się, że w tym roku będziemy nagrywać bajki, zaczęli przysyłać maile z deklaracjami udziału. Zdarzało się, że pisali: „(...) ja chciałbym być nawet szumem drzew, albo mógłbym piszczeć jak myszka, byleby wziąć w tym udział". Chętnych było więcej niż ról, dlatego w rezultacie nagraliśmy dwie bajki - tłumaczy Sylwia Zarzycka, założycielka i prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią.

 

 

Bajki czytane przez prawników pochodzą z dwóch książek dla dzieci, wydanych przez wydawnictwo Bajka. "Zaczarowane Historie" Marii Ewy Letki i "Czy znacie Wróżkę - Czarownicę?" Elżbiety Pałysz, pozwoliły prawnikom wcielić się w rozmaite role - kotów, smoków, wróżek i strzyg.

 

Wstępy do bajek czyta dziennikarka Marzena Rogalska, a muzykę skomponował Piotr Rubik.

- To było wspaniałe doświadczenie. Pierwszy raz się spotkałem z prawnikami, którzy czytają bajki. Zawsze „opowiadają je w sądzie", a tu... Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tak wspaniałej inicjatywie. Wyjątkowi ludzie - wspomina kompozytor Piotr Rubik.

 

Nagranie odbyło się w Studiu Teatru Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, reżyserował dyrektor teatru Janusz Kukuła.

- Każdy z nas przez udział w tej akcji czuje się obdarowany. Warto dodać, że to, co robi fundacja jest też dobre i ważne dla naszego środowiska. Z jednymi dzięki temu spotykamy się na zupełnie innej, fajnej płaszczyźnie, z innymi w ogóle pewnie nie mielibyśmy miłej okazji się spotkać, gdyby nie projekty fundacji - mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający kancelarii Wierzbowski Eversheds.

 

- Sama inicjatywna bardzo szlachetna. Zawsze podziwiam ludzi, którzy znajdują czas i tak głęboko potrafią zaangażować się w rzeczy tak trudne. To nie jest Fundacja, która zbiera na odnowę zabytków Krakowa czy Uniwersytet Jagielloński, to jest stykanie się z ludzkimi dramatami życiowymi. Myślę, że jest bardziej cenna niż tylko zbieranie pieniędzy - opowiada prof. Zbigniew Ćwiąkalski, partner kancelarii T. Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski.

 

Ireneusz Walencik

Więcej czytaj na PolskiPrawnik.pl

 

Autor/Źródło: Polskiprawnik.plSzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.