Jesteś tutaj:
Artykuły
Zasady ochrony własności intelektualnej na portalach społecznościowych
Prawo nowych technologii
06.10.2015 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wśród użytkowników Internetu coraz powszechniejsze staje się korzystanie z portali społecznościowych. Zasada ich działania sprowadza się często do udostępniania użytkownikom tych portali możliwości prezentowania (rozpowszechniania) określonych treści (zdjęć, filmów, itp.), poprzez umieszczanie ich w danym portalu. Nierzadko treści te są przedmiotami własności intelektualnej, chronionymi prawem, którego naruszenie powoduje możliwość wystąpienia przez osobę uprawnioną z odpowiednimi roszczeniami względem użytkownika, który rozpowszechnia treści.
Monitoruj przepisy dotyczące Twojej firmy i obniżaj koszty obsługi prawnej
Prawo nowych technologii
14.01.2014 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
neoLEX oferuje bezpłatny Biuletyn z powiadomieniami o zmianach w prawie – e-mailową subskrypcję wybranych przez przedsiębiorcę przepisów, które dotyczą wykonywanej przez niego działalności.
Peruka do zadań specjalnych
Prawo nowych technologii
03.12.2013 KopalniaWiedzy.pl
Choć Sony bardzo stara się zareklamować swoją Inteligentną Perukę (SmartWig), trudno powiedzieć, czy pozwoli ona firmie odzyskać choć część dawnych wpływów. Ozdoba występuje w 3 wersjach i ma być tyleż estetyczna, co praktyczna, ułatwiając np. nawigację czy prowadzenie wykładu. Mówiąc o potencjalnych ulepszeniach wynalazku, Japończycy wymieniają wykorzystanie ultradźwięków do wykrywania obiektów.
Co czwarty Polak płaci w sklepie kartą zbliżeniową
Prawo nowych technologii
19.11.2013 NEWSERIA
Polacy chętnie korzystają z nowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie płatności. Co czwarty Polak płaci kartą zbliżeniową, co jest jednym z najlepszych wyników w Europie – wynika z badania Mastercard. Wprawdzie zbliżeniowo za pomocą smartfona płaci tylko 5 proc. badanych, ale eksperci oceniają, że i ten sposób szybko się w Polsce upowszechni.
Nowa technologia Kaspersky Lab wodzi za nos szkodliwe programy
Prawo nowych technologii
15.11.2013 Kaspersky Lab
Kaspersky Lab informuje o opatentowaniu systemu, który pozwala skuteczniej wykrywać szkodliwe programy. Każda analizowana szkodliwa aplikacja jest uruchamiana w specjalnym emulatorze, który dzięki nowej technologii działa w sposób uniemożliwiający odróżnienie go od normalnego działania systemu operacyjnego. Sprawia to, że szkodliwe programy „myślą”, że infekują prawdziwy system, a nie specjalne środowisko antywirusowe.
Szkodliwe oprogramowanie, spam i phishing: zagrożenia, które dotykają firmy najczęściej
Prawo nowych technologii
14.11.2013 Kaspersky Lab
Ataki z użyciem różnych szkodliwych programów, phishing i spam to nadal najczęściej napotykane przez firmy cyberzagrożenia. Co więcej, w 2013 r. znacznie wzrosła liczba ataków wykorzystujących szkodliwe oprogramowanie i ilość spamu w stosunku do 2012 r. Tak wynika z badania Global Corporate IT Security Risks 2013 przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International wśród firm na całym świecie.
PayU: za kilka lat co szósta płatność za pomocą smartfona lub tabletu
Prawo nowych technologii
14.11.2013 NEWSERIA
Handel elektroniczny stanowi kilka procent ogółu sprzedaży detalicznej w Polsce i rozwija się najszybciej w Europie. W ciągu najbliższych lat dogonimy kraje zachodnioeuropejskie, gdzie odsetek ten wynosi kilkanaście proc. Coraz większa liczba kupujących w sieci przekonuje się także do płatności online – już przynajmniej połowa z nich płaci w ten sposób za zakupy. Szczególne znaczenie będą zyskiwać płatności mobilne. Do końca 2020 roku mogą one stać się popularniejsze od zwykłych płatności online. Aby tak się stało, muszą być proste i wygodne – analizuje PayU.
Technologia Kaspersky Lab blokuje ataki wykorzystujące  lukę w pakiecie Microsoft Office
Prawo nowych technologii
13.11.2013 Kaspersky Lab
Technologia Automatyczne Zapobieganie Exploitom, opracowana przez ekspertów z Kaspersky Lab, skutecznie blokuje ataki przeprowadzane z użyciem wykrytej ostatnio luki w zabezpieczeniach pakietu Microsoft Office. Firma Microsoft poinformowała, że zarejestrowano już ataki ukierunkowane wykorzystujące ten błąd do infekowania komputerów użytkowników.
Cyfrowy deszcz pieniędzy z UE-  aż do 2020 roku!
Prawo nowych technologii
08.11.2013 Creandi Sp. z o.o.
Już od początku przyszłego roku informatyzacja Polski może ruszyć z kopyta. Dlaczego? Bo czeka nas prawdziwy deszcz unijnych funduszy. Do rozdysponowania mamy ponad 3 miliardy złotych. Gdzie trafią te pieniądze? Doczekamy się e-urzędów czy lepszego dostępu do szybkiego internetu? Kto najbardziej skorzysta na zmianach?
Małe agencje kreatywne-  cyberprzestępcy biorą na celownik poufne dane ich klientów
Prawo nowych technologii
06.11.2013 Kaspersky Lab
Małe agencje z branży marketingu oraz komunikacji, uzyskujące dostęp do własności intelektualnej dużych firm, stają się celem cyberprzestępców, którzy postrzegają je jako „słabe ogniwo” w systemie bezpieczeństwa. Duże firmy z wyższym prawdopodobieństwem podejmą większy wysiłek w celu zabezpieczenia danych, które znalazły się w obrębie ich organizacji, jednak angażowani przez nie podwykonawcy często nie przestrzegają tak rygorystycznych standardów. Z badania przeprowadzonego w 2012 r. przez Ponemon Institute wynika, że podwykonawcy odpowiadali za 19% przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych w roku wykonania badania. Najwyraźniej cyberprzestępcom opłaca się brać na celownik zewnętrzne agencje posiadające dostęp do cennych danych klientów. Eksperci z Kaspersky Lab radzą, jak wyeliminować najczęściej występujące zagrożenia.
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.