Jesteś tutaj:
Biznes
30.11.2017 - Autor zewnętrzny
Kliknij, aby ocenić:
 
4,89/14

Jak kantory online pomagają firmom MŚP?

Przelewy międzynarodowe i przewalutowanie środków to nieodłączne elementy biznesów, którym do szczęścia potrzebne jest coś więcej, niż krajowy rynek zbytu. Choć to dość złożony temat, bo powiązany z najbardziej niestabilnym rynkiem finansowym na świecie, jedno w nim jest pewne: jeśli z przelewów zagranicznych i wymiany walut firma korzysta regularnie, lepiej żeby miała na to przygotowany plan.

Tradycyjnie, przesyłanie pieniędzy za granicę oraz przewalutowanie środków oznaczałoby, że trzeba skorzystać z banku, w którym przechowywane są firmowe środki. Ale dzisiaj jest alternatywa – taka, która pomaga zaoszczędzić pieniądze.

 

Najlepsze promocje dla klientów firmowych

 

Kantory internetowe pozwalają kupować lub sprzedawać walutę, a także dokonywać przelewów międzynarodowych 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Gdziekolwiek jesteś na świecie, i bez względu na to jaka jest pora dnia, możesz zarządzać płatnościami firmy. Kursy walut są tu nawet 8% niższe niż w bankach i kantorach stacjonarnych, ale to nie wszystko. Na największe promocje, rabaty, zniżki nawet o kilkadziesiąt pipsów mogą liczyć klienci firmowi, zgodnie z zasadą, że im większa transakcja, tym oszczędzić można więcej.

 

 

Osobisty opiekun klienta

 

Każdemu klientowi biznesowemu kantoronline.pl przydziela osobistego opiekuna, który pomaga w zarządzaniu kontem firmowym oraz wybraniem najlepszej oferty międzynarodowych płatności. Osobisty opiekun to zawsze ta sama osoba, która jest gotowa pomóc na każdym etapie procesu wymiany i przelewania środków. Brzmi nieźle i w istocie jest nieocenioną pomocą dla tych, którym bezpieczeństwo transakcji wydaje się wyłącznie domeną banków.

 

W czym pomagają kantory internetowe?

 

Kantory online pomagają swoim klientom oszczędzać pieniądze na wymianie walut – to jasne. Ale w przypadku polskich firm MŚP o międzynarodowym zasięgu, rzecz jest bardziej skomplikowana. W przeciwieństwie do amerykańskich firm, polskie przedsiębiorstwa nie są skłonne do profesjonalnego zabezpieczania ryzyka walutowego. Tylko niewielki odsetek z nich zabezpiecza kursy walut, jak pokazują badania, jest to 22%. Kursy walut, których firmy używają do rozliczeń nie są stabilne, co z kolei powoduje że firma nie jest w stanie dokładnie przewidzieć swoich strat, ani zysków. Dzięki bardziej atrakcyjnym kursom walut w kantorach online, gdy na rynku walutowym dokonują się rutynowe zmiany, nie są one aż tak mocno odczuwalne przez firmy. Kantory online pozwalają w minimalnym stopniu ograniczyć niepożądane zmiany kursów walut, a dzięki temu uchronić przedsiębiorstwa MŚP przed niebezpieczeństwem związanym z utratą płynności.

Młode polskie rynki podbijają rynki zagraniczne?

 

Zgodnie z najnowszymi danymi, na rynku amerykańskim pojawia się coraz więcej polskich produktów. I choć biorąc pod uwagę to, co dzieje się na parze USD/PLN – opłacalność polskiego eksportu do USA jest dość wysoka, to jednak analitycy przestrzegają przed zmianami na rynku walutowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prognozach dla dolara oraz barierach stojących przed polskimi firmami próbującymi swoich sił w Stanach Zjednoczonych, przeczytaj ten artykuł.

 

Podsumowując

 

Codziennie tysiące firm wymienia waluty na potrzeby rozliczeń oraz dokonuje przelewów międzynarodowych. Część z nich transferu dokonuje w bankach, które nie oferują atrakcyjnych kursów walut. Tymczasem, chociaż geneza kantorów internetowych związana była z problemem spłacania kredytów we frankach, dziś kantory online stały się alternatywą dla wszystkich, którzy chcą oszczędzać na wymianie walut.

 

Autor/Źródło: Autor zewnętrznySzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.