Jesteś tutaj:
Artykuły
Studenci kierunków medycznych z Ukrainy będą kontynuować studia w Polsce
Prawo medyczne
23.03.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Konflikt na Ukrainie trwa nadal. Tymczasem w dniu 12 marca 2022 r. weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. poz. 583), która wprowadziła szereg ważnych zmian do ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, których celem jest umożliwienie kontynuowania nauki na studiach w Polsce dotychczasowym studentom – obywatelom Polski i Ukrainy – uczelni ukraińskich.
Paszporty covidowe szybciej stracą wazność
Prawo medyczne
05.01.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Dotychczas tzw. certyfikat covidowy ważny był rok od podania ostatniej dawki szczepionki, potrzebnej do pełnego zaszczepienia. Teraz MZ zmienia zasady i osoby które przyjęły zarówno dawkę podstawową, jak i dawkę przypominającą, otrzymają dokument, którego ważność będzie krótsza.
Wesołych Świąt!
Prawo medyczne
24.12.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Cudownych świąt Bożego Narodzenia, ciepła i radości oraz wszystkiego dobrego w tych szczególnych czasach życzy Redakcja.
Projekt PiS wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19
Prawo medyczne
21.11.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Projekt, pod którym podpisali się posłowie PiS, zakłada zmiany w dotychczasowej polityce szczepień przeciwko Covid-19. Dla niektórych grup zawodowych staną się one obowiązkowe, a niezaszczepienie się będzie oznaczało nawet utratę pracy.
Projekt PiS: Do pracy tylko z paszportem covidowym
Prawo medyczne
20.11.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ustawę, która miała być rządowa, do Sejmu postanowili wnieść posłowie partii rządzącej. Powodem są kontrowersyjne - w opinii wielu - zapisy, których celem jest zwiększenie liczby osób szczepiących się na Covid-19.
Czym jest Europejska legitymacja zawodowa?
Prawo medyczne
18.11.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W wybranych zawodach można przeprowadzić uznanie kwalifikacji zawodowych lub zgłosić zamiar świadczenia usługi transgranicznej w innym państwie UE poprzez uzyskanie Europejskiej Legitymacji Zawodowej.
Egzamin wstępny na aplikację notarialną
Prawo medyczne
24.09.2021 Zespół portalu sPrawnik.pl
Dopiero co odbył się egzamin notarialny, a już niebawem swe zmagania rozpoczną kandydaci na aplikację notarialną. Jakie pytania na nich czekają?
Egzamin wstepny na aplikację adwokacką i radcowską
Prawo medyczne
22.09.2021 Zespół portalu sPrawnik.pl
25 września swoje egzaminacyjne zmagania rozpoczną przyszli adwokaci i radcowie prawni. Jakich pytań mogą się spodziewać?
Szczepienia w świetle prawa, czyli wszystko o obowiązku poddania się szczepieniom ochronnym i konsekwencjach jego niedochowania
Prawo medyczne
30.08.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Szczepienia to temat nieschodzący z pierwszych stron gazet i portali. Mówią o nich wszyscy - dziennikarze, politycy i zwykli ludzie. Warto więc przypomnieć, co na temat szczepień mówią przepisy.
30 dni kwarantanny i wysokie kary - jesienią nowe przepisy
Prawo medyczne
23.08.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
30 tysięcy kary - taka sankcja może spotkać osoby, które zatają przed organami inspekcji sanitarnej listę swoich kontaktów. Służby sanitarne mają mieć wgląd w to, z kim się osoba zakażona kontaktowała i gdzie chodziła. Ponadto - zgodnie z zapowiedziami - wydłużona zostanie również kwarantanna. Będzie ona liczyć 30 dni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 38  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.