Jesteś tutaj:
Prawo budowlane
13.04.2019 - Autor zewnętrzny
Kliknij, aby ocenić:
 
4,17/6

Na czym polegają i dlaczego warto korzystać z darmowych porad prawnych?

Darmowe porady prawne dają szansę uzyskania profesjonalnego wsparcia adwokata lub radcy prawnego bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów z tym związanych. To świetna propozycja dla osób, które nie mają funduszy niezbędnych na opłacenie płatnego poradnictwa oraz ludzi, którzy nie do końca wiedzą, czy ich problem nadaje się do rozwiązania na drodze sądowej. Bezpłatne porady prawne pozwalają każdej osobie poznać jej sytuację prawną oraz dowiedzieć się, jaka droga będzie najlepsza dla jej poprawy.

Na czym polegają darmowe porady prawne?

 

Porady prawne to usługa, którą oferują praktycznie wszystkie kancelarie adwokackie i radcowskie. Z reguły, porady prawne są udzielane odpłatnie, co w praktyce oznacza, że za uzyskanie profesjonalnego wsparcia oraz indywidualnego spojrzenia adwokata lub radcy prawnego na nasz problem będziemy musieli ponieść określony koszt. Waha się on od 100 do nawet kilkuset złotych, w zależności od renomy kancelarii oraz złożoności problemu, z którym się borykamy.

 

Niestety, nie każdy z nas ma możliwości finansowe, aby w danym momencie ponieść taki koszt. Trudna sytuacja materialna nie pozbawia nas jednak możliwości uzyskania profesjonalnego wsparcia adwokata lub radcy prawnego, które pozwoli na znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania każdego problemu prawnego oraz da wytyczne odnośnie tego, jakie kroki powinniśmy poczynić, aby go skutecznie rozwiązać. Taką możliwością są bezpłatne porady prawne.

 

 

Do kogo skierowane są darmowe porady prawne i dlaczego warto z nich skorzystać?

 

Program bezpłatnych porad prawnych, z których skorzystać może każda osoba szukająca najkorzystniejszego dla siebie rozwiązania problemu prawnego pomaga w rozwiązaniu wielu problemów. Porady prawne udzielane są w wybranych terminach, można z nich korzystać w wielu miastach Polski.

 

Bezpłatne porady prawne skierowane są głownie do osób, które nie wiedzą czy ich problem prawny nadaje się do rozwiązania na drodze postępowania sądowego czy też lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z innego trybu rozwiązania sprawy (np. mediacji lub postępowania pozasądowego). Porady prawne pozwalają uzyskać odpowiedź na pytanie, jaki tryb postępowania będzie najkorzystniejszy dla klienta oraz dowiedzieć się czy istnieją realne szanse na wygraną, co ma ogromne znaczenie dla motywacji oraz samego sensu zakładania sprawy sądowej i ponoszenia związanych z nią kosztów.

 

Oprócz tego, osoby korzystające z bezpłatnych porad prawnych, mają szansę dowiedzieć się jak powinny postępować oraz jakie kroki podjąć aby rozstrzygnięcie sprawy było dla nich jak najkorzystniejsze. Jeśli okaże się, że dana kwestia nie może być rozwiązana na drodze sądowej lub nie przyniesie dla nas oczekiwanych rezultatów, dzięki bezpłatnym poradom prawnym uzyskanie takich informacji nie będzie wiązało się z poczuciem straty pieniędzy.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Actio, oferującą porady prawne w Krakowie.

 

Autor/Źródło: Autor zewnętrznySzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.