Jesteś tutaj:
Artykuły
Czym jest transakcja handlowa?
Windykacja
23.05.2022 Autor zewnętrzny
W polskim systemie prawnym funkcjonuje Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (dalej Ustawa), która zawiera definicję transakcji handlowej. Warto zapoznać się bliżej z tym pojęciem, gdyż zakwalifikowanie danej czynności jako transakcji handlowej wiąże się z przywilejami dla wierzyciela, ale wiąże się również z obowiązkami prawnymi które musimy zawrzeć w umowie.
Spółki, które pomagają uchodźcom nie zapłącą podatku
Windykacja
21.03.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Minister Finansów podpisał rozporządzenie o zaniechaniu poboru ryczałtu od dochodów firm przekazujących pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy.
Pozew czym jest i jak go napisać?
Windykacja
24.01.2022 Autor zewnętrzny
Wielu przedsiębiorców ma obecnie kłopoty z odzyskiwaniem długów od nierzetelnych kontrahentów. Uchylanie się od płatności przez nieuczciwego dłużnika stwarza ryzyko utraty stabilności i płynności finansowej przez firmę.Jeśli podjęte polubowne sposoby windykacji nie odniosą skutku, przedsiębiorca powinien wstąpić na drogę sądową. Dochodzenie roszczeń z nieopłaconej faktury nie jest prostą sprawą, bywa długie i kosztowne, jednak w niektórych przypadkach jest niezbędne, aby odzyskać należność od nieuczciwego kontrahenta.
Ekonomia subskrypcji wchodzi do windykacji
Windykacja
03.01.2022 Autor zewnętrzny
Od kilku lat przyzwyczajamy się, że wiele usług dostępnych jest już w modelach subskrypcyjnych, czyli takich, w których za niewielką miesięczną opłatę otrzymujemy dostęp do określonych usług, najczęściej w nielimitowanej ilości. Dotychczas subskrypcje kojarzyły się nam z dostępem do platform z filmami, usług telekomunikacyjnych. Okazuje się jednak, że taki model świadczenia usług zaczyna być popularny również w innych obszarach, w tym także w przypadku usług finansowych, do których zalicza się usługi zarządzania należnościami.
Wesołych Świąt!
Windykacja
24.12.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Cudownych świąt Bożego Narodzenia, ciepła i radości oraz wszystkiego dobrego w tych szczególnych czasach życzy Redakcja.
Będzie nowa ustawa antylichwiarska
Windykacja
16.12.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ochrona słabszych, biednych i potencjalnych ofiar lichwiarzy - taka idea przyświecała projektodawcom. Rządowa ustawa wprowadza m.in. ściśle określone limity odsetek i kosztów pozaodsetkowych.
Niewłaściwe wydatkowanie dotacji oznacza jej utratę
Windykacja
18.09.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Dotacja z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej ma formę bezzwrotnej pomocy. Jednak naruszenie warunków umowy albo prowadzenie działalności gospodarczej krócej niż 12 miesięcy rodzi obowiązek zwrotu, w terminie 30 dni od doręczenia wezwania, otrzymanej dotacji wraz z odsetkami.
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
Windykacja
28.08.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Potocznie nazywane dofinansowaniem z urzędu pracy. Ta forma wsparcia przeznaczona jest wyłącznie dla osób fizycznych (nie obejmuje spółek osobowych i kapitałowych) oraz ma charakter jednorazowy i bezzwrotny! Dotacja może być przeznaczona na zakup wyposażenia biura/zakładu (mebli, komputera, maszyn potrzebnych do wykonywania przedmiotu działalności), a także na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem tej działalności.
W tych rewirach brakuje komorników
Windykacja
21.08.2021 Zespół portalu sPrawnik.pl
Resort Sprawiedliwości poinformował o zwolnionych stanowiskach komorników sądowych.
Nowelizacja ustawy covidowej skierowana do podpisu Prezydenta
Windykacja
28.06.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Będą kolejne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców? Sejm przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przygotowanej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.