Jesteś tutaj:
Oddłużenie
15.07.2019 - Autor zewnętrzny
Kliknij, aby ocenić:
 
2,27/11

Czy szybkie pożyczki są różne?

W życiu każdej osoby mogą zdarzyć się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowej gotówki.

Nagły wyjazd, okazyjny zakup czy awaria samochodu często sprawiają, że nasze domowe finanse przestają wystarczać. W takiej chwili możemy zdecydować się na kredyt w banku lub coraz popularniejszą szybką pożyczkę. Mimo to, wiele osób wciąż ma obawy co do zaciągania tego typu zobowiązań. Czy słusznie? Przekonajmy się!

 

Co myślimy o szybkich pożyczkach?

 

Nie da się ukryć, że wielu z nas nie ma zbyt dobrych opinii o szybkich pożyczkach. Początkowy brak kontroli na rynku sprawił, że wiele firm pożyczkowych oferowało nam zobowiązania, których spłata była praktycznie niemożliwa. Wysokie odsetki, dodatkowe opłaty, prowizje, kary za zwłoki - wszystko to sprawiało, że osoby, które decydowały się na zaciągnięcie pożyczki popadały często w poważne problemy finansowe. Szybkie pożyczki szybko zaczęły więc być owiane złą sławą i większość z nas decydowała się na unikanie tego typu zobowiązań. .

 

 

Interesy Polaków są lepiej chronione

 

Warto mieć świadomość, że sytuacja, która miała miejsce kilka lat temu obecnie jest już praktycznie niemożliwa. Polskie przepisy prawa zakazują bowiem lichwy, co więcej, wciąż wprowadzane są nowe ustawy, które mają na celu jeszcze bardziej zabezpieczyć interesy swoich klientów. Dzięki temu pożyczkobiorcy są odpowiednio chronieni a zaciąganie zobowiązań stało się bezpieczniejsze.

 

Pożyczkodawcy dopasowują się do potrzeb klientów

 

Co ciekawe, na poprawę sytuacji pożyczkobiorców w naszym kraju wpływa nie tylko zmiana przepisów prawa, ale również dynamicznie rozwijający się rynek szybkich pożyczek. Obecnie na rynku działa naprawdę wiele firm pożyczkowych, które zmuszone są do konkurowania ze sobą o wciąż nieufnego klienta. Dzięki temu ceny pożyczek spadają. Co więcej, coraz częściej dopasowane są one do naszych potrzeb. Znajdziemy pożyczki, które po raz pierwszy możemy zaciągnąć bez żadnej prowizji i odsetek, pożyczki chwilówki, które oddaje się w całości oraz pożyczki ratalne. Każdy z nas może wybrać więc taki produkt finansowy, którego spłata nie będzie dla nas problemem. Doskonałym przykładem są szybkie pożyczki Monedo Now. Firma ta ma bowiem w swojej ofercie nie tylko szybkie i niewielkie pożyczki na małą kwotę ale również pożyczkę do 20,000 zł na 48 miesięcy, którą można przeznaczyć na rozwój biznesu lub realizację swoich planów. Pożyczki pozabankowe stały się więc produktem bardzo zbliżonym do kredytów udzielanych przez banki. Jednocześnie jednak wciąż wyróżniają się szybszą wypłatą gotówki, większą przyznawalnością czy brakiem nadmiaru formalności.

 

Podsumowując, szybkie pożyczki są takim samym produktem finansowym jak kredyty. Nie musimy obawiać się wysokich kosztów czy oszustw. Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych oferuje nam bowiem atrakcyjne warunki dopasowane do naszych możliwości finansowych. Zaciągnięcie tego typu pożyczek może więc być w pełni bezpieczne. Wystarczy jedynie zatroszczyć sie o znalezienie dobrej oferty oraz dokładne przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej.

Autor/Źródło: Autor zewnętrznySzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.