Jesteś tutaj:
Podatki
09.01.2023 - Artykuł sponsorowany
Kliknij, aby ocenić:
 
5/3

Rozliczanie faktur na własną rękę?

Prowadzenie własnej firmy nie należy do najprostszych rzeczy. Wraz z rozrostem działalności przybywają nam kolejne obowiązki, których ilość ostatecznie może nas przytłoczyć. Jeśli zależy nam na stałym rozwoju przedsiębiorstwa i nie chcemy czuć się ograniczeni przez natłok różnych zadań, powinniśmy oddać poszczególne zajęcia wykwalifikowanym osobom. W ten sposób zyskamy więcej czasu na działanie, które jest dla nas najważniejsze. I choć sprawy finansowe firmy zapewne wciąż będą nas interesować, wszystkie formalności, które się z nimi wiążą, prawdopodobnie już mniej. Dlatego rozliczanie faktur warto oddać w ręce doświadczonych pracowników. Co powinniśmy wiedzieć o współpracy z biurem rachunkowym?

Obowiązki przedsiębiorcy

 

Jedną z pierwszych rzeczy, które musi zrobić przedsiębiorca po założeniu firmy, jest wyznaczenie podmiotu, który będzie prowadził księgowość. Możemy zdecydować się na jedną z trzech opcji, wykonywać to zadanie na własną rękę, zatrudnić księgowych lub rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym. Robiąc to samodzielnie, możemy spodziewać się napotkania kilku problemów. Prowadzenie księgowości jest dosyć ryzykownym zadaniem dla osoby, która nie posiada należytej wiedzy na ten temat, a poza tym jest zobligowana do wypełniania jeszcze kilku innych obowiązków. Przedsiębiorca powinien skupić się na nadzorowaniu swoich pracowników, planowaniu kolejnych kroków dla rozwoju firmy oraz reprezentowaniu swojego przedsiębiorstwa, którego wizerunek stale należy budować. Jeśli dołożymy do tego pozyskiwanie nowych klientów czy podpisywanie różnych umów kluczowych dla rozrostu działalności, rozliczanie faktur może spaść na dalszy plan. Jednak nie powinno się to zdarzyć, ponieważ wiele zależy od zgodności w dokumentach finansowych. Powierzając prowadzenie księgowości profesjonalnemu biuru rachunkowemu, wiele zyskujemy.

 

 

Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym – co musimy wiedzieć?

 

Gdy zdecydujemy się oddać prowadzenie księgowości w ręce specjalistów, najpierw sprawdźmy ich ofertę. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie usługi biura rachunkowego do potrzeb naszej firmy. Prawdopodobnie zanim znajdziemy idealny pakiet, najpierw napotkamy kilka mniej atrakcyjnych. Jednak musimy pamiętać, że szeroki zakres zadań biura rachunkowego musi pasować do naszej działalności. W ten sposób zyskamy nie tylko pewność co do poprawności wykonywania obowiązków przez specjalistów, ale także w razie potrzeby możemy liczyć na porady i wskazówki w prowadzeniu finansów. Ponadto koszty współpracy z biurem rachunkowym w większości przypadków są niższe od kosztów związanych z zatrudnieniem własnych księgowych z osobnymi wynagrodzeniami. Nie będziemy także zobligowani zapewnić pracownikom biura żadnych narzędzi do prawidłowego prowadzenia księgi przychodów i rozchodów firmy. Profesjonalna obsługa będzie zależeć od ich własnego wyposażenia oraz specjalistycznej wiedzy. Jeśli więc nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, powinniśmy zastanowić się nad wyborem biura rachunkowego – to świetna opcja dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Co jeszcze zyska nasza firma?

 

 

 

rozliczaniefaktur

 

 

 

 

Korzyści z usług profesjonalistów

 

Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym, przedsiębiorca zyskuje na czasie. Przykładowo nie musi doszkalać się z zakresu prawa podatkowego ani na bieżąco śledzić wprowadzanych tam zmian. To w zakresie obowiązków doświadczonych profesjonalistów leży zapoznawanie się z nowymi informacjami, które mogą mieć bezpośredni wpływ na nasz biznes. Nie spoczywa więc na nas tak duża odpowiedzialność. Dodatkowo w przypadku popełnienia jakichkolwiek błędów przez biuro rachunkowe najczęściej chroni je polisa ubezpieczeniowa, do której wykupienia jest zobowiązane. Poza prowadzeniem księgowości możemy liczyć także na pomoc, jeśli będziemy chcieli uzyskać fundusze na rozwój przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe zagwarantuje więc przedsiębiorcy wsparcie na wielu płaszczyznach. Umiejętne prowadzenie dokumentacji księgowo-rachunkowej będzie możliwe ze względu na specjalistyczną wiedzę oraz znajomość potrzebnych do rozliczania programów. Do innych obowiązków należy także kontakt z Urzędem Skarbowym w imieniu przedsiębiorcy. Doświadczeni księgowi z łatwością rozwiążą wszelkie problemy. Ponadto biuro rachunkowości zajmie się przechowywaniem dokumentacji firmy.

 

Tworzenie nowych miejsc pracy w biurach rachunkowych jest zależne od zakładanie kolejnych firm, na co decyduje się coraz więcej osób. Występuje więc wysokie zapotrzebowanie na stanowiskach dla  księgowych, ale także innych pracowników administracji biurowej. Z tego powodu warto szukać zatrudnienia w  tej branży. W prosty sposób znajdziemy aktualne oferty pracy na Gowork.pl. Możemy wybierać wśród setek ogłoszeń i zdecydować się na to, które najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom finansowym i rozwojowym.

Autor/Źródło: Artykuł sponsorowanyWasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.