Jesteś tutaj:
Majątek i pieniądze
11.10.2020 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kliknij, aby ocenić:
 
5/6

Dlaczego ruchy antycovidowe tak szybko zyskują popularność?

Ruchy antycovidowe, dotychczas utożsamiane z antyszczepionkowcami i anty -5G, dzisiaj zyskują poparcie coraz szerszego grona społeczeństwa. Początkowo skupiały jedynie osoby podające w wątpliwość fakt istnienia epidemii. Dzisiaj w ich szeregi wstępują osoby, które wprawdzie epidemii nie negują, ale są zmęczone pogłębiający się kryzysem i chaotycznymi działaniami państwa, które – jak pokazuje ostatnie miesiące – jedynie pogłębiają chaos. Dzisiaj demonstracje antycovidowców to protest ludzi, którzy mają dość zamkniętej służby zdrowia, zdezorganizowanego szkolnictwa, pogłębiającej się recesji gospodarczej i restrykcji, które negatywnie odbijają się przede wszystkim na kondycji finansowej prywatnych firm, nie przynosząc przy tym żadnego rezultatu na froncie walki z chorobą.

 „To nie o maseczki chodzi”

 

 Wbrew pozorom wiele osób, które deklarują się jako sympatycy ruchów antycovidowych, przyznaje, że nie neguje faktu istnienia wirusa. Oburza ich jednak szerząca się dezinformacja i podsycana medialnie epidemia strachu, która stanowi doskonałe uzasadnienie dla wprowadzenia wielu – ich zdaniem bardziej szkodliwych niż sam Covid – rozwiązań.   I nie chodzi tu o obowiązek noszenia maseczek, lecz o rozwiązania faworyzujące jednych (sławna ustawa o bezkarności urzędników), ograniczenia uderzające w polskich przedsiębiorców i dalece niewystarczająca pomoc państwa. Wisienką na torcie stała się zamknięta służba zdrowia i bilans jej ofiar – ludzi, którym odmówiono wykonania operacji, przyjęcia na czas do szpitala czy odpowiedniego, adekwatnego do ich schorzenia leczenia, którego zlecenie jest niemożliwe na podstawie badania prowadzonego w formie rozmowy przez telefon.

 

 

 

Absurdy obostrzeń

 

„Doczekaliśmy czasów, w których lekarz nas nie przyjmie, bo możemy być chorzy. To jest absurd!” – mówi nam jeden z sympatyków Ruchu. - „Pacjenta, mającego skierowanie na onkologie odsyła się z kwitkiem i każe się czekać 5 miesięcy na pierwszą wizytę. Bez badań. Kto to przeżyje? I jeszcze mówią, że tak będzie przez następne 3 lata, bo epidemia potrwa 36 miesięcy” – dodaje kolejny rozmówca. Podobnych głosów jest więcej. Ale nie tylko zamknięta służba zdrowia oburza Polaków. Wśród głosów sprzeciwu wymienia się również irracjonalne – zdaniem wielu - obostrzenia. – „Każą zamykać bary i lokale o 22. To do 22 koronawirus nie zagraża, ale po 22 już tak? A co z właścicielami tych barów i lokali. Upadek jednego przedsiębiorcy jak domino pociąga następnych”.

 

Nie brak również głosów piętnujących faworyzowanie kościołów. – „Dlaczego do Kościoła mogą wejść wszyscy, a jedynie w strefie czerwonej 50% wiernych, ale już na siłownię, do kina, restauracji jest wszędzie limit? To wierni są lepsi od ateistów, którzy zamiast opłatka wolą bieżnię, piwo, film czy pizzę? – oburza się inny rozmówca.

 


Czytaj też:Zasady izolacji nie dla wszystkich takie same

 

 

Demonstracje antycovidowe przechodzą przez Polskę

 

Patrząc na ostatnie wydarzenia nie należy się spodziewać, by ruchy antycovidowe traciły na popularności. Wręcz przeciwnie. Ostatnie badania pokazują, że aż 39% Polaków sprzeciwia się samemu obowiązkowi zasłaniania ust i nosa (sondaż SW Reserach dla Rzeczpospolitej). Można jedynie szacować, jak wysoki byłby odsetek osób sprzeciwiających się obostrzeniom na poziomie organizacji życia społecznego i kulturalnego czy dotyczących organizacji służby zdrowia. Racjonalność argumentów  przedstawianych przez sympatyków antycovidowców sprawia, że w najbliższym czasie ich szeregi z pewnością będą się powiększać. Zwłaszcza, jeżeli państwo zachowa dotychczasowy model walki z pandemią.            
 

Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.plWasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.