Jesteś tutaj:
Majątek i pieniądze
22.05.2017 - Autor zewnętrzny
Kliknij, aby ocenić:
 
3,33/3

Pożyczka z dostawą do domu - co warto wiedzieć?

Firmy pożyczkowe coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Już nie trzeba udawać się do biura firmy pożyczkowej, aby otrzymać pieniądze. Nawet nie trzeba składać wniosku przez Internet. Wystarczy zadzwonić, umówić się na spotkanie i można otrzymać pożyczkę nawet we własnym domu. Wiele parabanków oferuje pożyczki domowe, ponieważ są one wygodne dla klientów, ale też droższe od standardowych, dlatego firmy chwalą sobie to rozwiązanie. A klienci i tak są zadowoleni, ponieważ nie muszą praktycznie nic robić, aby pożyczkę dostać.

Jak to działa?

 

Wystarczy mieć numer telefonu do firmy pożyczkowej, która ma przedstawicieli terenowych i zadzwonić, aby umówić się na spotkanie. Można też złożyć wniosek online i czekać na odpowiedź oraz telefon od przedstawiciela. Wszystkich formalności dopełnia się na miejscu w domu pożyczkobiorcy albo w innym wybranym miejscu. Jak w wypadku każdej umowy o pożyczkę trzeba będzie mieć przy sobie ważny dowód osobisty oraz czasem dokument poświadczający dochody. Możliwe jest też złożenie oświadczenia o źródle swoich dochodów. Dobrze jest sprawdzić najpierw warunki uzyskania pożyczki i przeczytać jakie konkretnie dokumenty trzeba będzie przedstawić. Nawet kiedy przedstawiciel parabanku przychodzi do domu można wnioskować o pożyczkę udzieloną przelewem na rachunek bankowy.

 

Szacuje się, że koszty pożyczki z obsługą domową są wyższe o 25% w porównaniu do oferty standardowej. Ale wszystko zależy od konkretnej firmy i jej aktualnej oferty. Większe koszty wynikają z tego, że przedstawiciel, aby odebrać spłatę raty musi przyjechać do pożyczkobiorcy do domu. W praktyce firmy doliczają sobie do umowy pożyczki po prostu zwrot kosztów dojazdu do klienta. Zazwyczaj dodatkowe opłaty są adekwatne do tych rzeczywiście poniesionych przez parabank. A zatem można powiedzieć, że klient chcąc spłacić ratę w biurze i tak poniósłby te same koszty transportu.

 

Spłata raty pożyczki zawsze przypada na konkretny dzień, w którym przedstawiciel o wcześniej umówionej godzinie, przyjedzie odebrać pieniądze. Jeśli jednak zdarzy się, że ktoś będzie miał pieniądze dzień później można przełożyć wizytę. Jeżeli nie poinformuje się o tym firmy pożyczkowej do spłaty zostanie dodana opłata za bezskuteczną wizytę. Z pewnością z przedstawicielem łatwiej jest się skontaktować i przełożyć wizytę, niż przedłużać termin w chwilówce branej przez Internet. Warto też mieć na uwadze, że z przedstawicielem można się umówić w miejscu swojej pracy i w przerwie śniadaniowej wpłacić mu ratę czy w miejscu publicznym, aby dokonać spłaty. Nie zawsze musi to być własne mieszkanie.

 

Można też wybrać opcję spłaty rat na konto bankowe pożyczkodawcy. W gruncie rzeczy takie rozwiązanie będzie nawet tańsze, ponieważ firma pożyczkowa nie będzie doliczać opłat za wizytę pracownia terenowego po odbiór raty. A nawet można sobie od razu na swoim koncie bankowym ustanowić przelew stały na kwotę raty i czas spłaty. W ten sposób nawet nie trzeba będzie o spłacie pamiętać, a pieniądze przez określony czas będą wysyłane na konto parabanku. Jest to również niezwykłe udogodnienie.

 

Pożyczka w domu – dla kogo?

 

Dzięki temu, że w wielu firmach pożyczkowych, aby dostać pożyczkę wystarczy dowód i oświadczenie wiele osób, które w przeszłości miały problemy ze spłatą kredytów bardzo chętnie wybierają tę opcję. Parabanki udzielające pożyczek do domu nie sprawdzają baz, nie sprawdzają zajęć komorniczych czy rejestrów dłużników. Zatem każda osoba, która ma negatywny BIK ma szansę na otrzymanie takiej pożyczki. Jednak przy większych kwotach może być konieczne przedstawienie zaświadczenia o dochodach na przykład w formie dokumentu wydanego w zakładzie pracy albo nawet odcinka renty za ostatni miesiąc. Niestety nie wszystkie firmy jako dochody uwzględniają alimenty czy kuroniówkę.

 

Ponadto pożyczka gdzie to przedstawiciel przychodzi do domu jest wygodnym rozwiązaniem, gdy na przykład mamy ograniczoną zdolność ruchową z powodu choroby lub opieki nad kimś obłożnie chorym i zwyczajnie nie możemy opuścić mieszkania na tak długo, aby załatwić sobie kredyt.

 

Jakie można znaleźć oferty?

 

Tego typu pożyczki są chyba najbardziej rozreklamowane, ponieważ ich oferty od lat wiszą na ulicznych słupach czy pojawiają się w telewizji. Każda z firm ma inne zasady przyznawania pożyczek, oferuje inne kwoty za pierwszym razem czy przede wszystkim inaczej ustala wysokość kosztów pożyczki. Można znaleźć zarówno bardzo dobre i tanie oferty, a równie dobrze takie na granicach lichwy. Wszystko jednak zależy od aktualnej oferty firmy i warunków promocyjnych, które dość często się zmieniają.

 

W niektórych firmach oprocentowanie pożyczki zaczyna się od 0% - jednak na RRSO składają się też koszty takie jak opłaty administracyjne. Pożyczyć na taki procent można od 100 złotych do 10 tysięcy złotych na okres od 140 do 490 dni.

 

Warto również przejrzeć ranking pożyczek, w który podane są oferty nie tylko tych z obsługą domową, ale również zwykłych chwilówek branych przez Internet. Jak widać można znaleźć wtedy domowe pożyczki, które naprawdę się opłacają i ich koszty zbliżone są do bankowych kredytów konsumenckich. Ale też takie, gdzie oferta znacznie traci na konkurencyjności w porównaniu do chwilówki na konto bankowe.

Autor/Źródło: Autor zewnętrznySzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.