Jesteś tutaj:
Sprawy rodzinne
23.11.2020 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kliknij, aby ocenić:
 
5/6

Jak będą wyglądać ferie zimowe w 2021 roku?

Pandemia niewątpliwie wywołała rewolucję w oświacie. Zmiany dotknęły również ferie zimowe, które w tym roku będą z pewnością inne, niż dotychczas.

Ferie zimowe w 2021 roku

 

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

 

Ferie zimowe tylko w domu

 

Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

 

 

 

 

Ferie na stoku narciarskim? Tak, ale pod pewnymi warunkami

 

Wprawdzie zamknięte pozostaną hotele i pensjonaty, to otwarte będą stoki narciarskie. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy blisko gór mieszkają. Stoki narciarskie funkcjonować będą w tzw. reżimie sanitarnym. Co to oznacza?

W zakresie przejazdów wyciągami narciarskimi, kolejami linowymi oraz przenośnikami taśmowymi itp., w celu zapobiegania gromadzeniu się klientów w kolejce do przejazdu w/w urządzeniami, dopuszcza się ich funkcjonowanie zgodnie z przepustowością nominalną, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno - narciarskiej – przy czym konieczne jest w trakcie przejazdu zasłonięcie nosa oraz ust W innych przypadkach konieczne jest zachowanie dystansu od innych osób i stosowanie ograniczeń zgodnie z aktualnymi przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.Rekomenduje się podjęcie działań pozwalających na zachowanie odstępów pomiędzy klientami w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego, np. odgradzanie szarfami, wyznaczanie „tuneli” dojścia, wyznaczanie punktów, w których mogą przebywać klienci itp.Rekomenduje się informowanie klientów, aby -  o ile to możliwe i nie będzie powodowało gromadzenia się osób w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego - na jednym krześle lub w jednej gondoli miejsca zajmowały osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno - narciarskiej.

 

Nauka w szkołach pozostanie zdalna

 

Na razie nie widać również powrotu dzieci do szkół. Nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej pozostanie co najmniej do 28 grudnia.

 

Jest natomiast szansa, że część uczniów wróci do szkół po 28 grudnia. Obejmie to uczniów klas I-III szkoły podstawowej, dopiero w sytuacji, gdy średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 9,4 tys., wówczas w szkołach będzie obowiązywać nauczanie hybrydowe.
 

Źródło:
Oficjalna strona Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.plSzukasz porady prawnej?
Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:
Wasze komentarze
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.