Jesteś tutaj:
Artykuły
Od 4 maja zmiany w Tarczy Antykryzysowej
Prawo
22.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Przedłużający się lockdown, którego znoszenie rozpocznie się najwcześniej w czerwcu, zmusił rząd do weryfikacji obowiązujących mechanizmów pomocowych. 4 maja w życie wejdą zmiany w tzw. Tarczy Antykryzysowej. Czy będą one wystarczające by uchronić firmy przed bankructwem?
Przyczyny zwolnienia dyscyplinarnego
Prawo
21.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wręczenie pracownikowi oświadczenia o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia z winy pracownika powoduje natychmiastowe zerwanie z nim współpracy, dlatego przepisy ściśle określają kiedy może do tego dojść.
Korzystasz z mediów społecznościowych? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych
Prawo
20.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Portale społecznościowe to element codziennego życia każdego z nas. Aktywność w social media stała się standardem, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z wynikających z niej zagrożeń. Jak takim razie się chronić siebie i swoją prywatność? Podpowiadamy.
Czym jest spółka cywilna?
Prawo
13.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Spółka cywilna to jednak z form prowadzenia własnej firmy. Zaletą tej formy działalności jest m.in. niski koszt założenia czy możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Trzeba jednak pamiętać, że spółka cywilna w wielu miejscach różni się od innych rodzajów spółek.
Opłaty za żłobek i przedszkole w czasie lockdownu
Prawo
12.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Czy rodzic, którego dziecko nie może w związku z trwającym lockdownem być objęte opieką żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna, musi uiszczać opłatę za czas zawieszenia funkcjonowania tej instytucji opieki? To pytanie najczęściej pada z ust rodziców.
Żłobki i przedszkola tylko dla wybranych
Prawo
09.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Do 18 kwietnia 2021 r. przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. Co to oznacza?
Zmiany w obostrzeniach-co nowego przygotował rząd?
Prawo
09.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W życie wchodzi rozporządzenie przedłużające dotychczas obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia. Jak wskazuje resort zdrowia, blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych oraz ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów to dane, które nie pozwalają na jakiekolwiek znoszenie obowiązujących zakazów i nakazów. Najnowsze rozporządzenie zawiera jednak pewne zmiany.
Ubezpieczenie chorobowe: obowiązkowe czy dobrowolne?
Prawo
06.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa wypłaca się zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek wyrównawczy, zasiłek opiekuńczy czy zasiłek macierzyński. kto podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu, a kiedy jest ono dobrowolne?
Od 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa
Prawo
27.03.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W sobotę, 27 marca, zaczęły obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Co się zmieniło?
Używasz wtyczki ''Lubię to''? Poznaj konsekwencje
Prawo
24.03.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Wtyczka "Lubię to" jest chętnie umieszczaną wtyczką społecznościową na firmowych stronach internetowych. Jej zamieszczenie rodzi jednak prawne konsekwencje, o których nie wolno zapominać.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 320  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.