Jesteś tutaj:
Artykuły
Media bez wyboru - trwa protest przeciwko podatkowi od mediów
Szkolenia
10.02.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Trwa ogólnopolski protest mediów przeciwko wprowadzeniu tzw. składki reklamowej. Nowy podatek wprowadzamy pod przykrywka pandemii to "haracz uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media" - piszą sygnatariusze listu otwartego.
Ministerstwo Sprawiedliwości przeszkoli uczniów szkół średnich
Szkolenia
22.09.2019 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Od października ruszy kolejna odsłona warsztatów z prawa skierowanych do uczniów szkół średnich. Przeprowadzane w poprzednich latach zajęcia edukacyjne „Przygody z Paragrafem” oraz „Dzień z prawem” cieszyły się na tyle dużym zainteresowaniem, że Ministerstwo postanowiło wznowić cykl szkoleń także w nowych roku szkolnym. Jakie programy tym razem trafią do uczniów?
'Dobry pomysł' czyli o co chodzi w nowym projekcie rządu?
Szkolenia
09.09.2017 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Słowo „dobry” na stałe wpisało się w polityczną nowomowę. Mieliśmy już „Dobrą zmianę”, teraz mamy „Dobry pomysł”, czyli nowy projekt rządu dla wynalazców i pomysłodawców innowacyjnych projektów.
Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych - recenzja książki
Szkolenia
06.03.2014 Jarosław Olejarz
Recenzja książki p.t.: "Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych." autorstwa Henryka Pietrzkowskiego z serii wydawniczej: Metodyki wydawnictwa LexisNexis Polska Spółka z o.o. Warszawa, wydanie trzecie; 2013r.
Egzamin wstępny na aplikacja ogólną 2013
Szkolenia
22.08.2013 Rafał Rodzeń
Każdy absolwent studiów prawniczych chcący zostać sędzią albo prokuratorem musi liczyć się z koniecznością odbycia aplikacji ogólnej. Oczywiście droga do powyższych zawodów może przybrać inną postać, polski system prawny pozwala bowiem ominąć w/w aplikację. Niezależnie od tego warto z bliska przyjrzeć się jak wygląda egzamin wstępny na aplikację ogólną.
Egzamin na licencję syndyka
Szkolenia
16.11.2012 Rafał Rodzeń
Zgodnie z ustawą z dni 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka, syndyk należy do zawodów regulowanych, które zaliczane są w przeważającej wierze do tzw. wolnych zawodów wykonywanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Aby można było wykonywać zawód syndyka niezbędne jest zdanie właściwego egzaminu zawodowego i uzyskanie konkretnej licencji.
Magister prawa w 2,5 roku - czy to możliwe?
Szkolenia
31.10.2012 Rafał Rodzeń
Magisterskie studia prawnicze trwają w Polsce 5 lat, uprawniają nie tylko do zdobycia tytułu magistra prawa ale także do możliwości dostania się na wybraną aplikację prawniczą. Bez ukończenia powyższych studiów nie ma możliwości wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego, notariusza, komornika, prokuratora czy sędziego. Ostatnimi czasy w Internecie zawrzało ze względu na możliwość uzyskania tytułu magistra prawa w niespełna 2,5 roku, co jest jednoznaczne z możliwością szybszego rozpoczęcia wymarzonej aplikacji i konkretnego zawodu prawniczego. Czy jest to jednak możliwe? A jeżeli tak na jakich dokładnie zasadach?
Podatkowe aspekty wykorzystania samochodu służbowe
Szkolenia
03.02.2012 ACCACE
Podatkowe aspekty wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych, amortyzacja samochodu w ujęciu rachunkowym i formy leasingu samochodów – to tylko wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas śniadania biznesowego zorganizowanego przez ekspertów firmy Accace.
Już w lutym ruszają pierwsze szkolenia
Szkolenia
27.01.2012 Krajowa Izba Radców Prawnych
Centrum Szkolenia Ustawicznego Radców Prawnych zaprasza radców prawnych z całej Polski w dniach 24 – 26.02.2012 na pierwsze szkolenia w roku 2012:
Cykl warsztatów LexisNexis dla prawników.
Szkolenia
10.01.2012 LexisNexis
Sprawdzone strategie pozyskiwania zleceń od klientów. Jak rozwijać swoją kancelarię? - Cykl warsztatów LexisNexis dla prawników. Sesje wykładowe połączone praktycznymi kazusami i ćwiczeniami
1 2 z 2  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.