Jesteś tutaj:
Artykuły
Bank odrzucił reklamację - co mogę zrobić?
Finanse
31.07.2013 Rafał Rodzeń
Źle wykonane usługi bankowe możemy i powinniśmy reklamować. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których bank pobrał nieuzasadnioną prowizję, niewłaściwie naliczył transakcję, czy nawet gdy nie udało nam się wypłacić pieniędzy z bankomatu. Problem może pojawić się, gdy instytucja finansowa nie zechce uwzględnić naszego stanowiska i odrzuci złożoną reklamację.
Usunięcie danych z BIK
Finanse
14.05.2013 Rafał Rodzeń
Biuro Informacji Kredytowej należy do instytucji, które gromadzą i udostępniają dane kredytowe klientów polskich banków oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W praktyce przechowywane tam informacje dotyczą pozytywnych aspektów zaciągniętych kredytów – np. terminowości i kompletności spłaty. Kwestię danych kredytowych reguluje ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe.
Zmiany w obligacjach i poręczeniach
Finanse
24.04.2013 Rafał Rodzeń
Obligacje i poręczenia zostały uregulowane w polskim systemie prawnym w dwóch ustawach- ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach, oraz w ustawie z dnia z dnia 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne. Już niedługo oba akty prawne zostaną zmodyfikowane. Wszystko dzięki nowelizacji zaproponowanej przez Ministra Finansów.
Porady prawne online oraz reklama firmy w Internecie  w ramach bezpłatnego rachunku internetowego dbNET Biznes
Finanse
20.04.2013 Deutsche Bank PBC
Porady prawne online oraz reklama firmy w Internecie – to nowa oferta dostępna w Deutsche Bank PBC dla mikrofirm posiadających konto internetowe dbNET Biznes. Rozszerzenie pakietu to odpowiedź na przebadane potrzeby firmowych Klientów Banku.
Nowe zabezpieczenia banknotów NBP od kwietnia 2014 r.
Finanse
19.04.2013 NBP
Narodowy Bank Polski zlecił Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych produkcję banknotów powszechnego obiegu ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Projekty graficzne banknotów nie ulegną zmianie, a te z nowymi zabezpieczeniami trafią do obiegu w kwietniu 2014 roku.
Sekurytyzacja wierzytelności
Finanse
16.04.2013 Rafał Rodzeń
Sekurytyzacja wierzytelności to wykup wierzytelności ze środków uzyskanych z emisji obligacji. Właściwymi w tym zakresie są dwa akty prawne – ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe oraz ustawa z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych.
Przedsiębiorco nie licz na ZUS i OFE
Finanse
11.04.2013 Jarosław Sadowski
Osoby prowadzące własny biznes uzyskują emerytury w wysokości ok. 1200 zł netto, czyli znacznie poniżej średniej wartości takiego świadczenie w naszym kraju. Niska emerytura może być dla nich szczególnie dotkliwa, gdyż nierzadko prowadząc firmę uzyskują oni wysokie dochody i przyzwyczajają się do wygodnego trybu życia. Expander ostrzega, że jeśli nie zadbają samodzielnie o swoją przyszłość i nie będą oszczędzać, to na emeryturze czeka ich bardzo drastyczne pogorszenie sytuacji materialnej.
Edukować zamiast straszyć odwróconą hipoteką! Bezpieczne renty dożywotnie dostępne są już teraz
Finanse
02.04.2013 Made in PR
Od czterech lat urzędnicy straszą emerytów i ostrzegają przed korzystaniem z renty dożywotniej. Nakłaniają również do powstrzymania się od decyzji, twierdząc, że powinni oni poczekać na specjalną ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym. Jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków ustawa może nie zostać wprowadzona nawet w ciągu najbliższych 2 lat. Potwierdzają to ostatnie wypowiedzi Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Finansów. Zdaniem ekspertów najlepszym rozwiązaniem dla emerytów w obecnej sytuacji jest więc edukacja na temat dostępnych już dziś zabezpieczeń w rencie dożywotniej.
Wciąż nie ma ustawy ws. hipoteki odwróconej. To też problem dla tych, którzy ją oferują.
Finanse
21.03.2013 NEWSERIA
Wciąż nie ma ustawy regulującej zasady odwróconej hipoteki. Zdaniem samej branży jest ona potrzebna, głównie po to, by zniknęły nieuczciwe firmy, których działania odstraszają emerytów od podpisywania tego rodzaju umów.
Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym nie będzie!
Finanse
19.03.2013 Fundusz Hipoteczny Familia S.A.
Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu potwierdzają, ze seniorzy nie powinni czekać na wprowadzenie ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Wypowiedzi rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów, Wiesławy Dróżdż, dla Informacyjnej Agencji Radiowej oraz Jacka Bartmińskiego z Ministerstwa Gospodarki w czasie debaty w Krajowej Izbie Gospodarczej pokazały, że wcześniejsze zapowiedzi resortów o prowadzonych pracach niepotrzebnie zwodziły emerytów. Po czterech latach „prac” urzędnicy wciąż nie są w stanie powiedzieć, kiedy powstanie projekt. A może nie trzeba czekać na ustawę?
  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.