Jesteś tutaj:
Artykuły
Czym jest spółka cywilna?
Majątek i pieniądze
13.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Spółka cywilna to jednak z form prowadzenia własnej firmy. Zaletą tej formy działalności jest m.in. niski koszt założenia czy możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. Trzeba jednak pamiętać, że spółka cywilna w wielu miejscach różni się od innych rodzajów spółek.
Opłaty za żłobek i przedszkole w czasie lockdownu
Praca
12.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Czy rodzic, którego dziecko nie może w związku z trwającym lockdownem być objęte opieką żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna, musi uiszczać opłatę za czas zawieszenia funkcjonowania tej instytucji opieki? To pytanie najczęściej pada z ust rodziców.
 Ci rodzice mogą wysłać dziecko do przedszkola
Sprawy rodzinne
11.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Nie wszyscy rodzice zostali pozbawieni możliwości wysłania dziecka do żłobka czy przedszkola. W określonych prawem przypadkach, dyrektor żłobka, osoba kierująca pracą klubu dziecięcego lub dzienny opiekun, mają obowiązek zapewnić opiekę oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne, jeżeli zażąda tego rodzic.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony
Sprawy rodzinne
10.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Do 18 kwietnia 2021 r. przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. A co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?
Żłobki i przedszkola tylko dla wybranych
Sprawy rodzinne
09.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Do 18 kwietnia 2021 r. przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. Co to oznacza?
Zmiany w obostrzeniach-co nowego przygotował rząd?
Praca
09.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W życie wchodzi rozporządzenie przedłużające dotychczas obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia. Jak wskazuje resort zdrowia, blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych oraz ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów to dane, które nie pozwalają na jakiekolwiek znoszenie obowiązujących zakazów i nakazów. Najnowsze rozporządzenie zawiera jednak pewne zmiany.
Dofinansowanie na zatrudnienie niani-jak je uzyskać?
Sprawy rodzinne
08.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Trwający lockdown i związane z nim obostrzenia dotykają także rodziców małych dzieci. Zamknięte przedszkola zmusiły niektórych od rozważenia zatrudnienia niani. Zwłaszcza że państwo gotowe jest pokryć część związanych z tym kosztów .
Sprawa o podział majątku - ile trwa, koszt
Sprawy rodzinne
08.04.2021 Autor zewnętrzny
W trakcie małżeństwa między małżonkami powstaje ustawowa wspólność majątkowa, która jest jednym z ustrojów majątkowych. W zasadzie, ustrój taki powstaje z mocy prawa w momencie zawarcia małżeństwa, chyba że małżonkowie podpisali wcześniej małżeńską umowę majątkową zwaną potocznie intercyzą, dzięki której mogą kształtować łączące ich po ślubie stosunki majątkowe. Szczególnie polecane jest to w przypadku, gdy jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą. W czasie, gdy trwa ustawowa wspólność ustawowa żaden z małżonków nie może żądać podziału majątku wspólnego. Podzielić taki majątek można dopiero po ustaniu wspólności, czyli np. przez orzeczenie rozwodu, separacji, czy np. w przypadku ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków.
Ubezpieczenie chorobowe: obowiązkowe czy dobrowolne?
Praca
06.04.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa wypłaca się zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek wyrównawczy, zasiłek opiekuńczy czy zasiłek macierzyński. kto podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu, a kiedy jest ono dobrowolne?
Jak uchronić się przed kradzieżą danych osobowych?
Sprawy rodzinne
30.03.2021 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kradzież danych osobowych, mówiąc najprościej, to podszywanie się pod inną osobę, zazwyczaj w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak się przed nią uchronić?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1194  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
 • Google+
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.