Jesteś tutaj:
Artykuły
Czym jest transakcja handlowa?
Majątek i pieniądze
23.05.2022 Autor zewnętrzny
W polskim systemie prawnym funkcjonuje Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (dalej Ustawa), która zawiera definicję transakcji handlowej. Warto zapoznać się bliżej z tym pojęciem, gdyż zakwalifikowanie danej czynności jako transakcji handlowej wiąże się z przywilejami dla wierzyciela, ale wiąże się również z obowiązkami prawnymi które musimy zawrzeć w umowie.
Obsługa zgłoszeń sygnalistów przez dział HR, zespół compliance czy podmiot zewnętrzny - którą opcję wybrać?
Majątek i pieniądze
22.05.2022 Autor zewnętrzny
Aby system whistleblowingowy w organizacji działał sprawnie i prawidłowo,pracodawca musi zdecydować, kto zajmie się przyjmowaniem i rozpatrywaniem zgłoszeń. Poniżej przedstawiamy najkorzystniejsze rozwiązania w tym zakresie.
Nowe świadczenie z wyrównaniem od 1 stycznia
Sprawy rodzinne
18.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie lub u dziennego opiekuna to nowe świadczenie, które rząd przygotował dla rodzin z dziećmi. Przysługuje od kwietnia, lecz z wyrównaniem.
Serwis Vinted.pl zmienia zasady działania
Prawo
13.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Ciemne chmury nad popularnym portalem Vinted.pl. Już w ubiegłym roku trafił on na celownik polskich i europejskich urzędów ds. ochrony konsumentów.
Vinted.pl zapłaci ponad 5 mln zł kary
Prawo
11.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Vinted.pl naraził się nie tylko konsumentom, ale również organom strzegącym ich praw. W efekcie decyzji UOKiK, litewska spółka VINTET UAB zapłaci ponad 5,3 mln zł kary.
Procedura sygnalistyczna - wyzwanie, ale także korzyści dla firm
Praca
09.05.2022 Autor zewnętrzny
Zagadnienie sygnalizowania oraz ochrony sygnalistów to ogromne wyzwanie, przed którym już niebawem staną przedsiębiorcy. Choć odnosząca się do tej kwestii dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii obowiązuje, to krajowa ustawa wdrażająca nadal pozostaje w fazie opiniowania. Czas jednak płynie nieubłaganie i wkrótce zapewne zostanie uchwalona polska ustawa implementująca. Dlatego w interesie przedsiębiorców jest jak najszybsze podjęcie działań, które wprowadzą w życie procedury postępowania w sprawie zgłoszeń wewnętrznych.
Wpływ procedury dla sygnalistów na wizerunek firmy
Praca
08.05.2022 Autor zewnętrzny
Zgłaszanie nieprawidłowości przez sygnalistów może budzić obawy firm, ze względu na oficjalny charakter takiego zgłoszenia. Oznacza on m.in., że problem nie może zostać rozwiązany „po cichu”. Istnieje szansa, że informacja o zaistniałej lub funkcjonującej od dawna nieprawidłowości dotrze do wielu osób w strukturach firmy. Z tego powodu może się wydawać, że wdrożenie procedury sygnalistycznej stanowi zagrożenie dla wizerunku firmy – nie jest to jednak zgodne z prawdą. Przeświadczenie o tym wynika z błędnego założenia. W rzeczywistości, zgłaszanie nieprawidłowości przy pomocy wewnętrznego systemu pozwala na efektywniejsze zarządzanie wizerunkiem firmy.
Będą zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy
Majątek i pieniądze
04.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy nowelizującej zakłada zmiany w zasadach przyznawania świadczenia pieniężnego dla polskich rodzin zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, w związku z trwającym konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
Prawo
03.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
W tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji PIT
Majątek i pieniądze
02.05.2022 Zespół portalu SerwisPrawa.pl
2 maja to ostatni dzień na złożenie deklaracji PIT za rok 2021. Nawet jeśli urząd jest nieczynny, zeznanie podatkowe można nadać na poczcie albo wysłać elektronicznie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1218  
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.