Jesteś tutaj:
Wiadomości
Za fikcyjny ślub nie otrzymała pieniędzy
Prawo rodzinne i opiekuńcze
25.04.2013 - KGP
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Serbii i jego dwóm wspólniczkom, którzy grozili, pobili i pozbawili wolności młodą kobietę. Kłopoty pokrzywdzonej rozpoczęły się od zawarcia fikcyjnego małżeństwa z obywatelem Serbii. Po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie policjanci z Bielan ustalili i zatrzymali osoby związane z tym zdarzeniem.
9-latka w szpitalu. Powód - upojenie alkoholowe
Prawo rodzinne i opiekuńcze
05.04.2013 - KGP
Policjanci zostali wezwani przez mieszkankę Ornety. Kobieta zajęła się małą dziewczynką, która była kompletnie pijana. Dziecko szło ulicą chwiejąc się na nogach. Od dziewczynki czuć było alkohol. Jednak 9-latka niczego nie pamiętała. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy zabrali pijane dziecko do szpitala.
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: Jest niewielka szansa, że ustawa o związkach partnerskich będzie zaakceptowania już w tej kadencji
Prawo rodzinne i opiekuńcze
25.09.2012 - NEWSERIA
W tej kadencji Sejmu dojdzie do głosowania nad ustawą o związkach partnerskich – uważa Agnieszka Kozłowska–Rajewicz, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania. Jednak szanse na to, że zostanie zaakceptowana przez sejmową większość, ocenia jako niewielkie. Na początku września do Sejmu skierowany został projekt autorstwa Pawła Dunina, posła Platformy Obywatelskiej.
Darmowe porady notarialne
Prawo rodzinne i opiekuńcze
13.11.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
26 Listopada przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem o majątku rodziny i jego bezpieczeństwie". Będzie to dzień otwarty notariuszy, w którym rejenci będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych.
Czy osoba chora psychicznie też założy rodzinę?
Prawo rodzinne i opiekuńcze
16.08.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Niezgodny z prawami człowieka jest zakaz zawierania małżeństw przez niepełnosprawnych umysłowo. Osoby chore psychicznie lub niedorozwinięte umysłowo są dyskryminowane przez polskiego ustawodawcę – twierdzi prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich. Występuje ona do ministra sprawiedliwości o znowelizowanie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (k.r.o.).
Szybsza egzekucja kontaktów z dzieckiem
Prawo rodzinne i opiekuńcze
02.06.2011 - Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Sejm uchwałił zmienę przepsiów kodeksu postępowania cywilnego, które wprowadzają narzędzia umożliwiające egzekwowanie kontakty obojga rodziców z dzieckiem, np. w przypadku orzeczenia rozwodu, gdy sąd opiekuńczy rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i o kontaktach rodziców z dzieckiem, a rodzic, u którego dziecko zamieszkuje uniemożliwia bądź utrudnia te kontakty.
Zmiany w prawie rodzinnym
Prawo rodzinne i opiekuńcze
26.07.2006 - Rzeczpospolita
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości przedstawiła nowelizację kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wiele z zaproponowanych zmian budzi kontrowersję - np. zmiany w zakresie nadawania dzieciom nazwisk.
1 z 1
Nasi partnerzy
 • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
 • Jakość obsługi
 • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
 • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
 • Kaspersky
 • elsa
 • CBIT.pl
 • Enterprise-Gamification
 • Lazarski
 • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
 • Atlassian
Zobacz także
 • Kanały RSS
 • Facebook
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.