Jesteś tutaj:
Wiadomości
Premier: potrzebna jest refleksja nad konstytucją
Prawo konstytucyjne
09.04.2013 - KPRM
- Zmiany, jakie zachodzą w Polsce i wokół Polski, będą wymagały refleksji, a w konsekwencji zmian w konstytucji - powiedział Donald Tusk podczas dorocznego zgromadzenia ogólnego sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Chrońmy prywatność nie niszcząc potencjału gospodarczego danych
Prawo konstytucyjne
14.12.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Ostatnie tygodnie 2012 roku to w Parlamencie Europejskim kluczowy moment w pracach nad unijnym projektem rozporządzenia dotyczącym ochrony danych osobowych. Jego przyjęcie w obecnym brzmieniu zagroziłoby nie tylko firmom już istniejącym, ale także tym, które dzięki potencjałowi Internetu i nowych technologii mogłyby powstać w przyszłości.
Trybunał Konstytucyjny zadecyduje o losie janosikowego
Prawo konstytucyjne
04.12.2012 - NEWSERIA
Trybunał Konstytucyjny zdecyduje dziś o losie tzw. janosikowego. Skargę w tej sprawie złożyły wspólnie rady miast Warszawy i Krakowa, które uważają, że ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego we fragmencie regulującym przepisy o janosikowym jest niezgodna z konstytucją. Oba miasta buntują się przeciwko obowiązującym dzisiaj zasadom, które zmuszają je do oddawania części swoich dochodów na rzecz biedniejszych regionów kraju.
Po wyroku Trybunału: kosztowny dzień wolny
Prawo konstytucyjne
02.10.2012 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Za święto przypadające w dzień wolny od pracy pracownikowi przysługuje dzień wolny - wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Dziś rząd zajmie się budżetem na 2013 r. B. Wyżnikiewicz: nie można się przyczepić, że jest nierealistyczny
Prawo konstytucyjne
27.09.2012 - NEWSERIA
To będzie budżet konserwatywny – uważa Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. To oznacza, że przyjęte przez rząd założenia budżetowe na przyszły rok są do spełnienia. Ekonomiści chwalą ministra finansów, że realistycznie ocenił prognozy wzrostu gospodarczego, za to zbyt optymistycznie oszacował wzrost wynagrodzeń. Ale to z założeń co do deficytu rząd będzie rozliczany.
Projekt budżetu na 2013 rok
Prawo konstytucyjne
26.09.2012 - NEWSERIA
W czwartek rząd po raz ostatni zajmie się projektem budżetu na 2013 rok. Zaraz potem, najpóźniej do końca września, musi on trafić do Sejmu. – Ten budżet jest do dopchnięcia kolanem – komentuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Zgodnie z propozycją zaakceptowaną wcześniej przez Radę Ministrów deficyt ma przekroczyć 35,6 mld złotych, natomiast wzrost gospodarczy ma być na poziomie 2,2 proc.
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: Jest niewielka szansa, że ustawa o związkach partnerskich będzie zaakceptowania już w tej kadencji
Prawo konstytucyjne
25.09.2012 - NEWSERIA
W tej kadencji Sejmu dojdzie do głosowania nad ustawą o związkach partnerskich – uważa Agnieszka Kozłowska–Rajewicz, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania. Jednak szanse na to, że zostanie zaakceptowana przez sejmową większość, ocenia jako niewielkie. Na początku września do Sejmu skierowany został projekt autorstwa Pawła Dunina, posła Platformy Obywatelskiej.
Projekt ustawy o OZE niezgodny z unijnym prawem i Konstytucją - alarmuje branża wiatrakowa
Prawo konstytucyjne
11.09.2012 - NEWSERIA
Ograniczenie konkurencji na rynku energii, ryzyko obniżenia rentowności inwestycji oraz brak przepisów chroniących projekty już realizowane – to główne zarzuty wysuwane przez przedstawicieli wiatrakowej branży wobec najnowszej wersji projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. Mimo to przedsiębiorcy z niecierpliwością czekają aż trafi do parlamentu i tam będą lobbować za zmianami. – Wiele milionowych projektów trafia w tym momencie do kosza tylko dlatego, że nie ma tej regulacji prawnej – mówi Arkadiusz Sekściński z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
 M. Melaniuk (Skanska): wyrok TK o działkach nie zmieni wiele
Prawo konstytucyjne
07.08.2012 - NEWSERIA
Przyszłość ogrodów działkowych wciąż niepewna. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w lipcu zakwestionowali niektóre przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Politycy na napisanie lepszego prawa mają 18 miesięcy. Czekają na to działkowcy. A deweloperzy przyglądają się całej sprawie z zainteresowaniem.
Część przepisów ustawy o ogrodach działkowych do kosza. Jest wyrok Trybunału
Prawo konstytucyjne
11.07.2012 - NEWSERIA
Trybunał Konstytucyjny podważył zgodność z konstytucją 24 przepisów o rodzinnych ogrodach działkowych. Utracą one moc prawną po 18 miesiącach od wyroku. Działkowcy alarmują, że uchylenie ustawy doprowadzi w ostateczności do likwidacji działek. Na tym – ich zdaniem – najbardziej skorzystają deweloperzy, a zamiast terenów zielonych powstaną tam biurowce. – To, jak te tereny zostaną ewentualnie zagospodarowane po ogrodach należy do decyzji władz miasta. Deweloperom nic do tego – odpiera zarzuty Jacek Bielecki, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
1 2 3 z 3  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.