Jesteś tutaj:
Wiadomości
E-BTE i inne narzędzia informatyzacji postępowań sądowych  Zbliża się IV Kongres Zarządzania Wierzytelnościami KPF
Prawo finansowe
07.11.2013 - Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
W programie organizowanego przez KPF IV Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2013 r. Hotel Marriott w Warszawie, zaplanowano dyskusję na temat informatyzacji postępowań sądowych, w szczególności o elektronicznym bankowym tytule egzekucyjnym (E-BTE).
Już wkrótce IV Kongres Zarządzania Wierzytelnościami
Prawo finansowe
23.10.2013 - Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
Kongres Zarządzania Wierzytelnościami w nowej odsłonie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2013 roku w Warszawie. Patronat Honorowy nad Kongresem objęły: Komisja Nadzoru Finansowego oraz Krajowa Rada Komornicza.
Oszczędności powinny zostać w OFE
Prawo finansowe
07.03.2013 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Ministerstwo Finansów zaproponowało, aby pieniądze gromadzone w OFE były stopniowo przenoszone do ZUS przez 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
Grupa Wyszehradzka z prezydentem Francji i kanclerz Niemiec - podsumowanie
Prawo finansowe
07.03.2013 - KPRM
Donald Tusk: To spotkanie, podobnie jak nasza współpraca w Brukseli, pokazuje, że państwa Europy Środkowo-Wschodniej wspólnie z Niemcami i Francją, czują się odpowiedzialne za jedność Europy i przyszłość integracji europejskiej.
Prof. K. Rybiński: debatowanie o euro to strata czasu, są ważniejsze problemy
Prawo finansowe
01.03.2013 - NEWSERIA
Dziś w Ministerstwie Finansów odbędzie się debata na temat przyjęcia przez Polskę euro. Wezmą w niej udział ministrowie finansów i gospodarki, prezes Narodowego Banku Polskiego oraz ekonomiści. Według profesora Krzysztofa Rybińskiego debata jest tematem zastępczym i marnowaniem czasu. Przed Polską jest wiele poważniejszych problemów, takich jak choćby niebezpieczenie rosnący dług publiczny czy kryzys demograficzny, którymi rządzący powinni się zająć w pierwszej kolejności. Tym bardziej, że na dołączenie do grona 17 państw ze wspólną walutą na razie nie mamy co liczyć.
Lewiatan przeciwny likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego
Prawo finansowe
06.02.2013 - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Likwidacja bankowego tytułu egzekucyjnego nie będzie korzystna ani dla klientów, ani dla banków. Obciąży konsumentów i przedsiębiorców wysokimi kosztami składania oświadczeń o dobrowolnym poddaniu się egzekucji – uważa PKPP Lewiatan. Poprawkę o likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego w ustawie Prawo bankowe zgłosili posłowie na posiedzeniu Podkomisji do spraw instytucji finansowych.
Polska już dzieli pieniądze z UE na lata 2014-20. E. Bieńkowska: musimy pracować 'na sucho', dopóki nie znamy kwoty wsparcia
Prawo finansowe
15.01.2013 - NEWSERIA
Decyzje o podziale blisko połowy środków unijnych, które w ramach przyszłej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 trafią do Polski, zapadną na poziomie regionalnym. To jedno z założeń do Umowy Partnerstwa, czyli dokumentu o charakterze strategicznym w toku prowadzonych negocjacji z Komisją Europejską, którym dzisiaj zajmie się Rada Ministrów.
Prof. L. Balcerowicz: bez reform będziemy stopniowo wytracać szybkość rozwoju gospodarczego
Prawo finansowe
15.01.2013 - NEWSERIA
Polska gospodarka będzie się coraz wolniej rozwijać – przewiduje prof. Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego wicepremiera i ministra finansów powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Nie sprzyja nam demografia. Brakuje też odpowiedniego klimatu dla prywatnych inwestycji i rozwoju innowacji. Dlatego jak najszybciej powinna się zacząć prawdziwa debata o koniecznych reformach, ale do tego potrzeba więcej obywatelskiego działania.
Znacząco niższe koszty transakcji kartą możliwe już w przyszłym roku
Prawo finansowe
30.11.2012 - NEWSERIA
W Senacie trwają prace nad wprowadzeniem maksymalnych stawek opłat za płatności kartami. Zmiany są podyktowane m.in. faktem, że Polska ma najwyższe koszty takich transakcji w Europie. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie, wysokość opłat będzie w następnych latach malała, aby docelowo, od 1 stycznia 2016 r. osiągnąć poziom 0,5 proc. wartości transakcji. Pozytywne skutki pierwszych obniżek mogą być odczuwalne dla uczestników rynku już w przyszłym roku.
Sejmowy spór o pakt fiskalny. Eksperci: ratyfikacja to konieczność
Prawo finansowe
09.11.2012 - NEWSERIA
Dziś premier Donald Tusk przedstawi w Sejmie informację na temat polityki europejskiej. Poświęcona ma być głównie ratyfikacji unijnego paktu fiskalnego. – Dla Polski przyjęcie paktu fiskalnego jest absolutnie niezbędnym krokiem. Nie możemy dopuścić do tego, aby stawiać się poza jednoczącą się w tej chwili Europą – uważa Andrzej Domański, zarządzający Noble Funds TFI.
1 2 3 4 5 z 5  
Nasi partnerzy
  • InTENSO - outsourcing IT, leasing pracowniczy
  • Jakość obsługi
  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
  • Competitive Skills - Szkolenia biznesowe, rekrutacja i headhunting, doradztwo
  • Kaspersky
  • elsa
  • CBIT.pl
  • Enterprise-Gamification
  • Lazarski
  • Secret Client - tajemniczy klient, tajny klient, mystery shopping
  • Atlassian
Zobacz także
  • Kanały RSS
  • Facebook
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacją regulaminu.